Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kaki csak pelusba? Beavatkozza...

Kaki csak pelusba? Beavatkozzam vagy ne? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, január óta szobatiszta, alváshoz sincsen pelenka. Olyan hirtelen jött nála, hogy meg is lepődtem. Viszont kakiláshoz ragaszkodik a pelenkához azóta is, a bilire rá sem ül, ha WC-re ültetem, szépen üldögél rajta, akár fél órát is, de nincs produktum. A mai üldögélés után ráadtam a pelust, 2 percen belül benne volt, aminek benne kellett lennie. Be nem kakil, szól, hogy kell, de csak és kizárólag pelenkába.

Szeptemberben óvoda, és elkezdtem aggódni, hogy egyáltalán nem haladunk ez ügyben.


2013. júl. 28. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Több ilyenről is hallottam, sőt a saját családomban az egyik unokaöcsém is csinálta. Minden szépen ment, csak a kakiláshoz kellett neki a pelus. Türelem, majd szépen leszokik....
2013. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmire ne kényszerítsd, mert azzal csak ártasz! a Lányom is hasonlóan csinálja, mint a Fiad. Valahol olvastam, hogy a kakihoz jobban ragaszkodnak a gyerekek, sok gyerek nehezebben engedi el, mert úgy érzik, szorosan hozzájuk tartozik és nem akarják elveszíteni. Türelem. Mikor szól, hogy kakilni kell, mindig kérdezd meg, hogy hová szeretne. Ne erőltesd, csak azt kérdezd: "bili, wc vagy pelenka". Érezze, hogy van választása. Nálunk a Lányom már jó párszor használta a wc-t, sőt a bölcsiben is egyre gyakrabban használja a wc-t kakiláshoz. Légy türelmes és el fogja hagyni a pelót!
2013. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én lányommal is ugyanez volt. Én beszéltem a gyerekdokival és ő mondta hogy ezt megszokták hogy általában állva pottyantanak bele a pelenkába és elég furcsa nekik hogy a bilire vagy a wc-be kell pottyantani ülő helyzetbe. Éjszaka nálunk nem voltak ilyen gondok akkor egyáltalán nem kellett a pelus de napközbe amikor mondta hogy kaki akkor ment a bilire de nem ment neki, amint ráadtam a pelust már vette le amikor végzett szépen letette a bilije mellé.

Én sem erőltettem mert nekem is mindenki mondta hogy ne csináljam, aztán egyszer csak úgy teljesen váratlanul azt vettem észre hogy bemegy a wc helyiségbe és ráült akkor mondta hogy csak pisilnie kell, de elég sokáig volt bent valamiért, mivel a wc-t akkor még nem tudta lehúzni csak mert a gombot elég nehéz megnyomni, akkor vártam mire végez, majd ha kijött bementem és észrevettem hogy a kaki is ott volt, és akkor mondta hogy már nem kell többet pelenka. Én először csak néztem mert elég váratlanul ért megdicsérni is elfelejtettem hirtelen, de aztán megdicsértem, és azóta nem kellett pelenka soha többet.

2013. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is így volt. 2,5 évesen lett szobatiszta, 3 évesen ágytiszta, és 3,5 éves múlt mikor a kakihoz sem kért pelust. Én nem eröltettem. Egyszercsak magától ment. Az oviban nem volt gond. Ott nem kakilt, hazahozta :)
2013. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akkor hagyom, aztán majd alakul. Egyébként többektől hallottam, hogy az oviból "hazavitték" a gyerekek a pelusba valót. :)

2013. júl. 28. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!