Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért vág le ilyen hisztit a...

Miért vág le ilyen hisztit a lányom, ha kakilnia kell?

Figyelt kérdés

Lányom 21 hónapos, már egy ideje mondogattam neki, hogy szóljon, ha kaki van a pelusba, hogy cserélni tudjam neki egyből. Aztán azt vettem észre, hogy már nem csak akkor szólt, ha bekakilt, hanem még előtte. Egyre többször szólt, hogy kell neki, így pár napja levettem ekkor róla a pelenkát, ráültettem a bilire és belekakilt, nagyon megdicsértem, hogy így kell csinálni, így csinálják a nagylányok. Ez volt 4 napja. Aztán másnap folyamatosan pár cseppet a bilibe pisilt, mert tetszett neki, és az is, hogy kitakarítom utána a bilit. Mindig megdicsértem, hogy milyen ügyes. Aztán tegnap óta azt csinálja, hogy látom rajta, hogy pisilnie vagy kakilnia kell, mondja is, hogy vegyem le a pelenkát vagy a bugyit, ráül a bilire egy másodpercre, felpattan, és kéri, hogy adjam vissza rá a bugyit. Majd ugyanez még számtalanszor: bugyi le, bilin ül pár pillanatot, bugyi fel és újra. Tegnap szólt, hogy kakilni kell, ráültettem a bilire, de iszonyatos sírógörcs jött rá, mondtam neki, hogy nyomjon, de ahogy elkezdett jönni, felpattant, a kaki egyik fele a padlóra ment, aztán visszaültettem a bilire, de szinte rá kellett szorítani, hogy ne kakilja össze a lakást.

Az se jó neki, ha pelusba megy, de a bili se jó neki. Ez miért van? Mit csináljak?

Az előbb is percekig sírt, mert kakilnia kellett, mondta, hogy ráül a bilire, de felpattant, és mondta hogy kell neki pelenka. Aztán megint kérte, hogy ráüljön a bilire, de itt már nagyon sírt, folyt az orra és a könnye. Tudom, hogy nem lenne szabad ezt erőltetni, de már láttam, hogy nagyon kell neki, és nem tudja eldönteni mi legyen, ráültettem a bilire és addig fogtam rajta, amíg ki nem jött a dolog, mindeközben nagyon sírt. Persze utána mondtam neki, hogy milyen ügyes.

De nem tudom mit csináljak. Segítsetek! :(


2013. júl. 28. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Több figyelmet szentelsz a gyermeked bilire való szoktatására mint amennyit az valójában érne! Nyár van nyugodtan hagyhatod csupasz popsival és akkor önként oda fog menni a bilire. A pici meg akar felelni a te elvárásodnak de a vécézés menetét ő még nem tudja irányítani és te sem tudnád a dolgod elvégezni ha rád parancsolnak? A megfelelési kényszer miatt nem biztos,hogy elvégzi a dolgát a gyermek és előfordulhat,hogy a könnyebb ürítés átmegy majd abba,hogy "a kaki belesül" a gyerekbe.Mi volna ha ráhagynád a gyermekedre ő akkor megy bilizni amikor érzi erre szüksége van???
2013. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Óh, te legyél türelmesebb!

Nincs tisztában az ingerrel!

Nincs még készen rá.

2013. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a bilibe megy a dolog adjál neki egy matricát. Különben nem tudom mit kéne csinálni. Elmagyarázhatnád neki, hogy döntse el, hogy most a bili vagy a pelus.
2013. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!