Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom áprilisban töltötte...

Kislányom áprilisban töltötte a 3. évet. Már nagyon rég, kb egy éve szobatiszta, de az éjszakai pelusról nem tudom leszoktatni, sőt alkalmanként még a déli alvásnál is pisisen ébred. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ne adj neki folyadékot este 5-6 után. És ébreszd fel egy éjszaka egyszer, feltételezhetően mielőtt pisilnie kéne, és vidd ki a wc-re.

Nekem segített ez a módszer.

2013. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel fél 10 körül alszik el, így nem tehetem meg,hogy 5 órától már ne adjak neki folyadékot.Főleg ebben a hőségben.Éjszakánként 3szor keltem, hogy pisiljen, minden egyes alkalommal pisil is, viszont ez neki is és nekem is borzasztóan fárasztó
2013. aug. 6. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom most lesz nemsokára három. Szobatiszta egy éve, de nem ágytiszta. Most gyakoroljuk a délutáni alvásnál, hogy nem kap pelenkabugyit, mert az óvodában sem kap majd.

De az éjszakákkal én még nem foglalkozom.

Megkérdezhetem, hogy Te miért szeretnéd leszoktatni az éjszakai pelenkáról? Hiszen még olyan picike. Azt olvastam több helyen, hogy az ágytisztaság egy hormon meglétét feltételezi. Ami vagy van, vagy nincs. De szerintem egyáltalán nem baj, hogy még nem érett rá, hiszen még nincs is három és fél éves.


Én biztos nem fosztanám meg az innivalótól, még akkor se, ha nincs ilyen meleg. Mi az, hogy nem adnék neki inni délután öttől, ha szomjas?! Ilyenkor még simán kint vagyunk.


És biztosan nem kelteném fel sem magamat, sem őt, hogy kimenjünk pisilni az éjszaka közepén.


Ez a két módszer nálam nem a szoktatás eszköze, hanem egyszerűen szadizmus. Pihentagyú, aki ezt kitalálta.

2013. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a válaszodnak, mert mélyen belül én is azt érzem,hogy még semmivel nem vagyunk elmaradva.Egy hónap múlva kezdjük az ovit, és nem szeretném,hogy kellemetlen legyen a kislányomnak,hogy a többiek nem pisilnek be, ő pedig igen.A fiam ilyen korban már magabiztosan ágytiszta volt éjjel is, ezért is gondoltam,hogy megpróbáljuk leszokatni a lánykámat is,de mindenképp olyan megoldást szeretnék találni, ami nem terheli meg a kis lelkét
2013. aug. 6. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.


Mi is szeptemberben kezdjük az óvodát. Én is izgulok, hogy mi lesz, mert sajnos egyelőre többségében bepisil a délutáni alvás során. Így nem fog tudni ott aludni. Nem tudom mi lesz. Bár addig még van idő.


De azt úgy tudom, hogy az éjszaka az más tészta, mint a délutáni ágytisztaság. Sok kisgyerek rég jár óvodába, mikor végre éjjelre sem kell már pelenka. Mert délután csak pár órát alszanak. Az semmi egy éjszakához képest.


Szóval mi csak lépésekben haladunk, remélem sikerül szeptemberre! Nektek is!


Ma nem sikerült. Megyek mosni.

2013. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3,5 éves, pontosabban 3 éves és 8 hónapos és több, mint egy éve nappalra, illetve a délutáni alváskor szobatiszta, de éjszaka még nem. Az elmúlt 1 évben talán 1x vagy 2x kelt száraz pelussal. Próbáltam majd 2 hétig, hogy este korábban iszik, lefekvés előtt pisi, de akkor is bepisilt éjszaka és melegebb időben képes a pisiben aludni és csak akkor ébredt fel, ha már fázott a vizes pizsiben. Igazából én sem tudom, hogy mit tegyek, de nem erőltetem, mert valószínűleg még nem érett meg rá.
2013. aug. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!