Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ezek szerint nem érett még rá?

Ezek szerint nem érett még rá?

Figyelt kérdés

Kislányom két éves, egy ideje elő van véve a bili, ismerkedünk vele, sűrűn ráültettem, könyvet nézegettünk rajta, volt, hogy szólt is, hogy pisi vagy kaka, akkor szaladtunk a bilire és volt siker is. Olyankor nagyon megdícsértük és szívesen elücsörgött akár fél órát is a bilin.

Az utóbbi napokban nem tűr meg semmilyen ruhát magán, tépi le a pelenkát, bugyit se hajlandó itthon felvenni, kész harcot vívunk ha el kell indulni valahova, hogy legalább a pelenkát rá tudjam adni. De most jött egy fordulat is, hogy nem akar a bilire ráülni. Kinn az udvaron mondja, hogy pisil a fűbe, de nem pisil, akár 4-5 órán keresztül is visszatartja, aztán egyszer csak valahova odapisil vagy kakil, mert már nem bírja tovább tartani. Hagyjam ezt így, egyszer rá fog ülni magától a bilire vagy erőltessem a pelenkát mert még nem érett meg a szobatisztaságra? Meg az is izgat, hogy biztos az se jó, hogy órákig visszatartja, de hiába ajánlok neki akármit, hogy ragasztunk matricát ha sikerül a bilibe pisilni, vagy elmegyünk a játszótérre, még ha rá is ül a bilire, 10 másodperc múlva felugrik, hogy nem.


2013. aug. 7. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem add vissza a pelust. Akkor lesz szobatiszta, amikor felismeri az ingert és vissza tudja tartani a biliig. Ha nem akar pelust/bugyit kinn, hagyjad, de szerintem még korai.

2 évesen az én kislányom is jól elücsörgött a bilin és ha hosszasan ült rajta, bele is pisilt, de ettől még nem volt szobatiszta. Januárba, 2,5 évesen lett pár nap alatt szobatiszta.

2013. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"akár 4-5 órán keresztül is visszatartja, aztán egyszer csak valahova odapisil vagy kakil, mert már nem bírja tovább tartani." - megérett a szobatisztaságra,csak nem akarja. A pelenkát nem adnám vissza,hiszen nem akarja. Amit javasolni szoktam mindenkinek,hogy hagyják a gyereket hogy elkísérje a wc-re,magyarázzanak neki,lehet mondani,hogy jaj de jó,pisilek,milyen vicces hangja van... nézd mennyit pisiltem! Na,pisilsz te is?

Volt,hogy már ha azt mondtam,hogy megyek pisilni,akkor a gyerek vinnyogott,hogy nem,Ő megy pisilni :-)


sok sikert és addig is sok türelmet és kitartást!!

2013. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!