Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vegyem rá hogy a wcbe...

Hogy vegyem rá hogy a wcbe kakáljon?

Figyelt kérdés
Kisfiam a nyáron lett szobatiszta. Szeptemberben lesz 3 éves. Se a délutáni alváshoz, se éjszakára nem kell rá pelus. A nagy dolog viszont nem sikerül a wcbe, az mindig a gatyában végzi. Szokott szólni ha kakálnia kell, olyankor futás a wcre, de mire felültetem, közli hogy nem jön. Próbáltam már sok mindent: ültem mellette, fogtam a kezét, ígértem már neki mindent, fenyegetőztem (tudom ez nem a legjobb megoldás), de semmi. Ezt általában eljátszuk egy jópárszor, majd a sokadik próbálkozás után ha nem vagyunk egy légtérben benyomja a gatyába. Mit tegyek hogy ne így legyen?
2013. aug. 7. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Kakiláskor hagyd magára!

A fiam sem hajlandó úgy kakilni, hogy közben bent van vele valaki. Mikor érzi, szalad a bilire és olyankor kivonulunk, majd mikor kész, akkor szól és segítek neki kitörölni a kis fenekét és kiürítem, elmosom a bilit.

És persze az elején el kellett magyarázni neki, hogy a kakit is ugyanúgy a bilibe kell, mint a pisit. És hogy ne féljen, csinálja csak nyugodtan oda és akkor magára hagytam és sikerült is neki.

2013. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden vagy is nagyon sok kisgyereknél ugyanez a probléma.

Az a baj hogy hozzá vannak szokva hogy állva végzik a nagydolgot főleg az ilyen nagy gyerekek, és ülve furcsa nekik, nem megy.

A gond az hogy erőltetve nem jön össze a dolog, én is ilyen voltam hogy mindig a gatyeszba ment bele és csak állva bírtam elvégezni a nagydolgot. Nem tudom már hogy szoktam rá a bilire aztán a wc-re de emlékeim szerint úgy volt hogy a bilit már kicsinek tartottam így jött a wc.

Amikor a kislányom kellett szoktatni erre akkor elég egyszerű volt a dolgunk egyszerűen csak ráült és már jött is a nagy dolog, elég hamar leszokott a pelusról, sokan furcsállták is ezt, mi is hogy ez hogy működött ilyen gyorsan, de ha magától ment annál jobb, mert így kell és nem erőltetni.

Amikor az unokatesómmal volt ez akkor hiába mondtam a húgoméknak hogy ne erőltessék mert így soha nem fogja megtanulni a nagywc-t és ha ráadják a pelust mert nincs türelmük rá akkor soha nem fog rászokni hogy ülve végezze a nagydolgát.

2013. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ülök a nyakán wczéskor. Ő szokta kérni hogy fogjam a kezét. Így van hogy összejön, ezért vagyok mindig a közelben. Már csináltam azt is, hogy beültem mellé a kedvenc édességével, és azzal zsaroltam. (tudom ez sem épp jó megoldás) Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Így mi lesz majd az oviban? Vagy hagyjam hogy bekakáljon? És talán majd valamikor rájön hogy jobb ezt wcn elintézni?
2013. aug. 7. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyereknek nagyon tetszett a wc illatosító. Én utálom, nem is szokott itthon lenni (van szellőző), de másnál látták. Megígértem, hogy veszek, és ha a wc-be vagy bilibe sikerül, akkor spriccelhet egyet (és természetesen ő is húzhatja le).

4 éves fiam és 2 éves lányom van, mindkettőnél bevált :D

2013. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En most vagyok tul(legalabbis remelem) egy hasonli torturan.Az en fiam is szeptemberben lesz 3 eves, aprilistol teljesen szobatiszta lett magatol, ö nem kerte a pelust.De mindig visszatartotta, 100-szor mentünk kakalni mire odaertünk mar nem is kellett.Elvittem dokihoz kapott szekletlazito port...es minden sikeres akcio utan felragaszthatott 1 matricat a csempere.Majd mikor elfogyott valaszthatott egy kisautot a boltban.Nem vagyok hive az ilyen jellegü jutalmazasnak, de azota müködik a dolog.Sokat beselgettünk a "kakicsuszdarol", hogy a kaki megy a többikakihoz.Tudom idegörlö dolog, de probald meg hatha segit egy ilyen "terapias" modszer.Es figyeld az allagat, hogy ne legyen tul kemeny, mert akar fajhat is neki.
2013. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni nem tudok,, mert mi is ebben a cipőben járunk, max. "jó hallani", hogy nem vagytok egyedül. Két fiam van, a nagyobbik 5 a kisebbik 2.5 éves. A nagyobbik 2(!) évesen 3(!) nap alatt lett szobatiszta, nappalra és éjszakára egyszerre, és soha nem pisilt vagy kakilt be ezután. Egy hétfői napon kezdtük, aznap kb. 15 pisis gyatyónk lett, kedden szintén, meg szerda estig. Aztán szerda este megszólalt, hogy "Pisilni kell" a kakilással is így volt. Szombaton elkapott egy hasmenéses vírust, egy nap kb. 50-szer szaladtunk az udvarra (ő csak a szabadban volt hajlandó pisilni és kakálni, és belegondolok, hogy ez volt a legnagyobb problémám), és egyszer sem szaladt be neki!!! Írtó büszke voltam rá!

A kicsi januári, így nyár elején kezdtünk hozzá. A pisilés nála is 2-3 nap alatt sikerült, tényleg akárhová megyünk, kocsival is hosszú útra, soha nem pisil be. Na a kakálástól megőrülök! Nem mer ráülni a bilire, a wc-re se, már az udvaron is próbáltuk, de mindig az a vége, hogy nem kell kakálni, 3 perc múlva meg bekakál. Annyi mindent kipróbáltam, mondtam neki szépen aztán mérgesen (erre az volt a reakció, hogy visszatartotta napokig, utána meg minden nap 5-6 alkalommal csak bogyókat nyomott. A szomszédasszonyomnak is ilyen idős a gyerkőce, ők is ebben a cipőben jártak még ő egyik nap begurult és rácsapott a gyerek fenekére, és büszkén mondja, hogy a kislány azóta nem mer bekakálni, nem szórakozik vele többet. Szerintem ez egy oltári nagy baromság, legalábbis az én (önfejű) fiamnál ez nem hozná meg a kellő sikert. Én is próbáltam a matricázást, csokik és autók beígérését, de nem vagyunk előrébb. Anyu szerint nem érett még rá, nincs mit tenni, várni kell. Na de mire??? Lassan vége a nyárnak, még most csak levesszük a kisgatyát és kap másikat, na de télen mindig átöltöztetni (harisnya, nadrág, overáll... Bele sem merek gondolni. Azért írd meg ha majd valamire jutottak a kisfiaddal. Sok sikert és kitartást!

2013. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a saját tapasztalatokat. Hát mi most úgy állunk, hogy ahhoz hogy egyszer kakiljon a wcbe, ahhoz előtt legalább 6szor eljátsszuk azt hogy "jajj kell kakálni" ráül, és semmi. Már csináltam azt is hogy beültem mellé egy csomag M&Msszel és beígértem neki, hogy ha kinyomja, akkor megkaphatja. Jött a hiszti én meg felbontottam és elkezdtem enni előtte. Már rosszul voltam a harmadik szem után, de ez sem hozott eredményt. Egyszer megint szólt h wczni kell, és akkor sikerült is. Ezekután persze számon kérte a M&Mst. Tudom hogy nem a legjobb megoldás, de akkor ez tűnt jónak. A lényeg, hogy jelenleg úgy állunk, hogy megy a dolog, de csak sokadik nekifutásra. Amit viszont észre vettem, hogy mintha kicsit mindig megijedne mikor ténylegesen megindul a kaka. Volt hogy már már sírva mondta hogy kijött, meg olyan kis kétségbeesett arcot vág mindig. Hát alakul ez, remélem lesz jobb is!

Még egyszer köszi a tippeket, és kitartást a hasonló cipőkben járóknak!

2013. aug. 11. 13:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha a bánatomat megosztottam, gondoltam megosztom az örömömet is! A pár nap leforgása alatt minden megoldódott. Most mikor szól hogy kakálni, akkor rögtön megyünk és a wcbe kakál elsőre! Igaz igényli hogy ott legyek vele. Meg bohóckodok hogy olyan büdös, hogy mindig "elájulok". Ha nem csinálom, akkor ő mondja hogy ájuljak el. Szóval nekünk ez vált be! El sem hiszem hogy pár nap alatt így megváltozott minden!!! Szóval mindenkinek kitartást!
2013. aug. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!