Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » "Nem merem" levenni róla...

"Nem merem" levenni róla pelust. Volt valaki hasonló helyzetben? Többi lent

Figyelt kérdés
21 hónapos kislány, kb. 2 hónapja magától kezdett bilire járni. Akkor elkezdtem kérdezgetni, hogy kell-e neki pisilni, de olyankor inkább napokig csak a pelus kellet neki - így hagytam, csinálja amikor neki jó. Azóta soha nem kérdezem. Egész nap bugyipelus van rajta. Néha mintha lenne benne "pár csepp" de egyébként egész nap bilizik. De így még nem merem levenni róla a pelust - olyan kicsi még...vagy nem?
2013. aug. 9. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát "vagy nem".

Nagyon ügyes a lányod, most kell belevágni, hiszen jó idő is van. Nincs olyan gyerek, akinek soha ne lenne egyetlen egy balesete sem.


Én úgy csinálnám, hogy vennék egy 7-10 darabos bugyi szettet neki, valami cuki figurákkal, ami vélhetően neki tetszik, és megmutatnám. Mondanám, hogy mivel ilyen ügyes, hogy már csak néha pisis a pelus, mostantól ebben lesz, mint a nagyok. És persze "szólni kell".


MInden sikernél dicsérni, a balesetnél biztatni, hogy "nem baj, senkinek nem megy elsőre, ezt minden gyereknek nehéz megtanulni, még neked is az volt annak idején. Majd legközelebb hamarabb sikerül szólni.


Emellett a lakásból el kell távolítani átmenetileg a moshatatlan szőnyegeket, esetleg ha a kanapé illetve ágy huzat nem mosható, akkor ráteríteni valamit.


3 kislányos anyuka

2013. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De jó volt olvasni, amit írtál! Mindenki csak lehurrogott, mikor 19 hónaposan már bilizett, hogy 'még éretlen rá' meg csak én 'idomítom'. Holott tényleg magától kezdte/folytatta.

Kicsit félek, nehogy megijedjen ha bepisil, nehogy visszafelé süljön el a dolog.

2013. aug. 9. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Még nincs 23 hónapos a lányom (Ő a 3. gyerek),szoba és ágytiszta,de előfordul,hogy egy-két csepp pisi a bugyiban landol. Volt,hogy úgy elkezdett vinnyogni,mintha az valami hely de nagy bűn lenne,én higgadtan beszéltem Vele,mondtam,hogy kicsit pisis lett,semmi baj,kivisszük a szennyesbe. ezt párszor eljátszottuk,ma már ha érzi,hogy beszaladt pár csepp,akkor maga viszi a szennyesbe,én csak azt veszem észre,hogy pisilt a bilibe,de nincs rajta a bugyi :-)
2013. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De ügyes lányod van! Számomra ez még mindig olyan hihetetlen! Amikor néha kicsi a bugyiba megy, akkor mennyire ázik el a bugyija? Mindennap van ilyen? Mert az én lányomnak igen.

Mikor mi kipróbáltuk a nappali bugyizást, akkor neki is beszaladt egy kicsi (nedves volt középen) de nem lett nedves sem a lába, sem a szőnyeg amin játszott. De utána bugyipelust kért, pedig én is mondtam neki, hogy semmi baj, majd kimossuk és szép tiszta illatos lesz (ha összekoszolja a ruháját és zavarja, akkor is ezt mondom neki és ettől "megnyugszik").

Vajon mennyi idő, mire elmaradnak ezek a kis "balesetek" is?

2013. aug. 11. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!