Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Létezik, hogy 3 éves lányom...

Létezik, hogy 3 éves lányom még nem érett a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

2 éves kora óta próbálkozunk a bölcsivel karöltve, de nem ment.

Mióta ilyen jó idő van, kb. 2 hónpja, a lányom kérésére bugyi van.

Éjjelre sem engedi, és nem pisil be, eddig a 2 hó alatt 3 baleset volt éjjel.

Viszont nappal egyáltalán nem szól, hiába minden szép szó, dicséret, taps, jutalom, nem szól..a bölcsiben sem, és sehol sem.

Szeptemberben menne oviba, már kedzek nagyon ideges lenni, és igazából aggódom is, hisz 3 évesen már kéne vmi jelét mutatnia, hogy érzi, hogy jön vmi, nem?

Sián játszik tovább ha bekakil a bugyiba, a pisinél meg akkor szól, mikor már kifolyt teljesen...

Amúgy nincs benne semmi ellenállás, ha mondom, hogy menjünk a wc-re, vagy bilire, jön, és pisil is, néha már kakit is sikerült a 2 hónap alatt, de ennyi..nem volt áttörés...

sztetek el kéne vigyem orvoshoz??

Auguszus végén tölti a 3 évét...


köszi



2013. aug. 11. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik. Aztán ilyenkor szoktak gyorsan, szinte egyik napról a másikra leszokni a pelusról, mikor már anyuka halálra aggódta magát, mert jön az ovi :).

De ha betölti a hármat és még nem szobatiszta, az sem a világ vége. Szerintem ha nem nagyon erőltetitek, hirtelen magától fog szobatisztává válni.

Legalábbis sok ismerősömnél ez volt.

2013. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ó, köszi...az utolsó mondatot..adott egy kis reményt..


nálunk itt akiket ismerünk, mindegyik kisgyekek 2-2,5 évesen már szobatiszta volt...a bölcsiben is már a csoportban csak az én lányom nem az, és a gondozónő is húzogatja a szemöldökét...:-((

2013. aug. 11. 13:51
 3/13 anonim ***** válasza:

hát 3 évesen már ált.-ban érettek a szobatisztaságra.

nekem az a furcsa amit írsz is,hogy nem zavarja a pisi/kaki.

Semmit sem reagál rá amikor a bugyiba végzi a dolgát? nem érzi kínosnak sem? ha egy kicsit hagyod a pisis bugyiban,akkor sem szól,hogy zavarja? Csodálkozom,hogy a bölcsiben sem értek el eredményt,mert ott láthatja is a társaitól,hogy ők hová végzik a dolgukat.

nem bántásból mondom,de az oviban nem fognak örülni ennek.

Tudom,hogy megtettél mindent-ezért nehéz bármit is tanácsolni.

2013. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát a pisinél akkor szól, mikor már kijött...de ha épp nincs rajta bugyi, és bepisil, akkor volt olyan is, hogy nem szólt..

pisis bugyit még nem hagytam rajta, az olyan szadisnak tűnt..:-))


Ha bekakil, simán nem szól...depl. tegnap miután kiírtam a kérdést, este magától hopp, látom megy a bilihez, és belekakilt..:-))) nagyon nagyon megörültem, de sztem ez csak egy egyszeri alkalok volt...de ezek szerint már érez mégis vmit...de hogy a pisivel mi lesz, nem tudom..:-((

2013. aug. 12. 07:04
 5/13 A kérdező kommentje:

Az oviban nemhogy nem fogank örülni, hanem már beszéltem velük, és nem is veszik be..:-((

Akkor maradhat a bölcsiben a kicsikkel..nem tudom mi lesz, de dolgoznom, meg muszáj...

2013. aug. 12. 07:06
 6/13 anonim ***** válasza:
minden gyermek mas meg ket testver kozott is van kulonbseg...ne aggggodddj...csinald ahogy idaig tetted...elobb -utobb szoba-tiszta lesz...eroltetni semmit nem lehet...nincs tragedia...
2013. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Az ikerfiaim épp ma 3 évesek, a nagyobbik 4 napja pisilt először a bilibe, addig ha fejre álltam sem, sokszor nem is szóltak, ha nem vettem észre pisis bugyiban, na meg kakisban rohangáltak volna órákig. Kedvük volt bilizni, de pár nyomás kakin kívül nem ment a bilibe semmi pisi egyszer sem addig. Azt mondták, nem tudják hogy kell, nem jön. De két perc után volt hogy bepisiltek, tehát kellett nekik úgymond csak azt nem tudták hogyan kell kiengedni-ezek szerint. Na szóval belepisilt 3-4 napja, második nap csak a reggeli első volt neki baleset, minden más, kis és nagy dolog is a bilibe ment. 3 nap vasárnap volt, jöttek anyósék, anyuék, kicsit megzavarodott szerintem, mert több volt a baleset, de tegnap megint talán 1. Nappalra már nem is tudtam ráadni alváshoz a pelust, és nem pisilt be akkor sem. Kisebbik 2 napja este fürcsi előtt pisilt először bele, aztán utána nap egész nap nem. Aztán megint este a bilibe fürcsi előtt. Reggel még bepisilt egyszer, de elkaptam közben a kezét, mondtam neki hogy MOST kell futni, lehúzni a gagyust, és mehet. Na onnantól fut, sőt most szó szerint fél órát trónoltunk tegnap, mert két csepp pisi után kiöntik, lehúzzák, és újra...kakival ugyanez. (pelus ára helyett vízszámla :-)--de még hagyom, szerintem csak az újdonság varázsa, pár nap alatt elmúlik talán ez a lehúzom láz :-), nehogy elmenjen a kedvük...szóval egy hete még teljesen pelusosak voltak, most meg már nappali alváshoz sem hajlandóak felvenni, éjjelre is kis harc volt hogy nem akarták, ...ha nem lesz ma reggel benne, ..majd meglátjuk. Már ennek is örülök, remélem így folytatódik.

Nálatok is biztosan így lesz, egyik napról a másikra.

2013. aug. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Juj, de jó, köszi!! :-))

Utolsó, gratula nektek!

2013. aug. 13. 08:30
 9/13 anonim válasza:

Nagyon hasonló cipőben járunk mi is.Csak nekem fiam van ő is 3 éves lesz hó végén.

Szépen pisil a bilibe wc-be de csak ha rászólok.Magától nem szól bepisil, bekakil.

3 hét bölcsi leállás alatt csak alsó gatyiban volt itthon.

Délutáni alvásnál 5 napja száraz a pelusa.

Szóval ügyesen pisil ő már egyedül is, de azért odafigyelést igényel.

Bölcsibe meg azzal fogadtak hétfőn hogy úgy össze pisilta kakilta magát hogy le kellett mosni.

Visszaadták rá a pelust.-((

Én meg itthonfogtam a gyereket még 2 hétig.

Ha ezidő alatt sem jelez akkor feladom és én adom vissza rá a pelust.

Szomorú vagyok.-(


Próbálkozunk mi is.

2013. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

kitartást kedves utolsó, drukkolok nektek, és magunknak is...

neked is menne oviba?

2013. aug. 14. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!