Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 20 hónapos fiamat már kellene...

20 hónapos fiamat már kellene bilizésre szoktatni? Nagyon nem együttműködő a bili kérdésben, utálja, üvölt ha meglátja. Nem tudom miért?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ez a helyzet, akkor ne erőltesd még. Ráértek.
2013. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretné, ne erőltesd. Ráér még bőven, szerintem nála majd jövő tavasszal lesz aktuális, addigra majd megérik rá.
2013. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még túl korai, nem érett rá.
2013. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor néhány hétre eldugom mumus bilit. Hátha jobban fogadja, ha újra előveszem.
2013. aug. 12. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd! Az én fiam is 20 hónapos és ha délután az udvaron pelenka nélkül van, már szól, hogy pisi, de hiába rakom a bilire, nem pisil bele. Utána egy percre arrébb vonul és pisil ott ahol van! :) Több fajta bilije van, de mindegyiknél ez van. Én szépen próbálkozom, de ha nem akar, akkor még nincs kész rá!
2013. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én LÁNYOM (ő lány!) 20 hónapos, és teljesen szobatiszta! Éjjelre sem kell neki pelus. Én viszont teljesen kihagytam a bilit. Lépcsős fellépő a wc-be, hiszen minket is itt lát. Meg egyébként is felesleges közbeiktatásnak gondolom. Most szokjon a bilire, aztán újabb akadály a gyermek előtt, szokjon a wc-re. Miért?

A kislányom engem is meglepett nagyon! Van egy bátyja, ő csak 2,5 évesen lett szobatiszta. Addig nem igazán érdekelte. De nála sem volt bili. Persze ez is CSAK A GYEREKTŐL FÜGG! Ha nem akarja, tényleg ne erőltesd! Ha viszont szeretnéd már nagyon, próbáld meg a fellépős módszert, talán az jobban érdekli. Ráadásul én kötöttem egy hosszú zsinórt a lehúzónak, így ő is húzza le magának, ez a teljes siker! :) IMÁDJA, akkor is lehúzza, ha nem kell! Vagy jó módszer, ami a fiamnál volt, hogy az ajtóra ragasztottam átmenetileg egy fehér papírt. Ő pedig mindig kapott egy matricát, amit a sikeres produkció után felragaszthatott a papírra a wc ajtón. Ezt is imádta. ( A lányom meg sem várta ezt!) Pankának attól volt ez nagyon érdekes, hogy mi is odajártunk, ő meg jött mindig velem. Egyszer levette a pelust, és kész.... Jött oda.

2013. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom 26 hónapos lesz, de őt sem érdekli kicsit sem a bilizés - én sajnálom, mert olyan könnyű lett volna így nyáron szobatisztává válni, nincs hideg - sok ruha - rohangálhat kint bugyiban, vagy anélkül... de hát ha megfeszülünk sem rajtunk múlik ez szerintem! Ő is szól, ha kakikni kell, ill. most már a pisit is mondja, de nem érdekli a bili...
2013. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!