Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 év 4 hónapos a fiam. Hogyan...

2 év 4 hónapos a fiam. Hogyan kezdjük el?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél éves tesója, ő pont ennyi idősen kezdett szobatisztává válni, ő pl nyáron még semmit nem csinált, majd ősszel, egyszer csak elkezdett ráülni a bilire magától, mire szólt, addig még fél év eltelt, de nem volt baleset, mindig vittem óránként bilizni. Mikor már szólt, megtanítottam állva is pisilni, a kaki is már rendes nagy wc-be ment. A kicsi most hajlandó ugyan ráülni, 2x kakilt is a bilibe, de csak úgy, hogy én észrevettem, hogy kell neki és megkérdeztem, akar-e a bilibe. Pisi max 3x ment bele eddig, szintén én ültettem rá, fürdés előtt. Most ha rá is ül, nem csinál bele semmit, majd 3 perc múlva simán bepisil/bekakil. Próbáltam levenni róla a pelust, de ugyanúgy becsinál, utána vagy közben szól, leveszi a nadrágot és felvesz egy másikat :)

Magától beindul nála is, hogy amint ráültetem, pisil? Mit csináljak, hogy motiváljam?


2013. aug. 22. 11:48
 1/2 anonim válasza:
motiváció: próbáltad már kedvenc játékkal bilire csalogatni?
2013. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hogy érted? játszott-e bilizés közben? nem érdekli, evés közben sem játszik :) egyszerre egy dolgot csinál. Ha odaadnám neki ott a játékot, akkor szerintem felállna és elmenni inkább játszani vele :) Olvasni próbáltam neki mesét, vagy nézegetni a könyvet, de az sem jó.
2013. aug. 29. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!