Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mosható vs eldobható pelus?...

Mosható vs eldobható pelus? Első babámat várom és anyósom is beleszól.

Figyelt kérdés
Elsö nagy problémám, hogy anyósom helyettem akar döntést hozni és mosható pelust erőlteti. Nővéremnek friss tapasztalatai alapján az eldobható jött be. Viszont én nem tudok dűlöre jutni, mert én is csak eldobhatót használtam unokaöcsémen. Pro és kontrákra lennék kíváncsi. Melyikből folyik ki kevésbé? Minden érdekel most pelus ügyben! Válaszokat elöre is köszönöm!
2013. aug. 22. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is anyóspajtást küld el délre, mert ez a te gyereked. Másrészt, akár ki is próbálhatod mind a kettőt. Vegyél pár db moshatót, és teszteld majd. A múltkor a jófogáson láttam egy csomagot 20 ezerért.

De azért szerezz be eldobhatót is. Ne hagyd, hogy egyik, vagy másik rád erőltesse az ő gondolatát. Próbáld ki mindkettőt, majd meglátod neked melyik válik be. Nekem meg sem fordult a fejemben a mosható variáció. Élénken él bennem, tesókámra mennyit mostunk.

2013. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

anyóst most küldd el a 3,14-csába, mert később csak egyre rosszabb lesz

egyébként a textilpelus mellett két fő dolog szól:

nem környezetszennyező mint az a hatalmas mennyiségű műanyaggal teli eldobott pelus. a másik, hogy könnyebb lesz bilire szoktatni a gyereket, mert a textilben jobban fogja zavarni a termés, a nedvesség.

rége, mikor én baba voltam, csak textil volt, nem is pelenkáztak minket 3 éves korunkig.

2013. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Én csak az eldobhatót ismerem, talán 5-ször folyott ki belőle valami. Kivéve azokat az eseteket mikor valami új márkát próbáltam ki és nem jött be. De ezt neked kell majd kitapasztalni, nektek melyik lesz jó. Mindenki másra esküszik...


Ha csak az anyósod javaslatára döntenél a mosható mellett, akkor kérd meg az anyósodat, hogy: Ugye anyuka, majd mindig elviszi kimosni őket.

2013. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósoddal már most tisztázd le a férjed támogatásával, hogy ezeket a döntéseket TI hozzátok meg.


Én eldobhatót használok, ennek két oka van: lusta vagyok és nagyon kicsi a lakásunk, télen így is gondban vagyok a teregetéssel.

Barátnőm használt moshatót, de többször kifolyt. Mondjuk ez az eldobhatóval is megeshet. Most ők is eldobhatót használnak nyáron, mert mennek mindenfelé és macerás lenne a mosható. De szeptembertől megint visszatér a moshatóra.


A moshatónál van egy egyszeri nagyobb kiadás, de hosszú távon olcsóbb. Főleg ha több gyereknél használjátok.

2013. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kislányom lassan 10 hónapos. Mi eldobhatót használunk.A legolcsóbbtól a legdrágábbig bezárólag mindenfélét kipróbáltunk és egyikkel se volt olyan gond, hogy kifojt belőle a pisi, kakinál is csak kb. 2szer, az is csak azért, mert kisebb hasmenése volt a kislánynak. Szóval én az eldobhatót pártolom. Bár moshatót nem is akartam kipróbálni se. Azt pedig ne hagyd, hogy anyósod beleszóljon.
2013. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Anyósom rohadt sértődős és azt hiszi neki van igaza a "friss tapasztalataival"... amugy itt az idöigényröl van szó, mert szerintem páromnak is kell majd segitenem a vállalkozással kapcsolatban és elvileg tanfolyamra is járok majd.
2013. aug. 22. 14:21
 7/18 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az eldobható lenne a legjobb.


Nem lehet, hogy anyós azért szavaz a moshatóra mert úgy gondolja, hogy akkor segítségre lesz szükséged és többet lehet nálatok?

2013. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válasz: mi eldobhatót használtunk, de 20 hónaposan magától lett szinte teljesen szobatiszta - vagyis itthon teljesen, anyukámnál az esetek többségében, ha vásárolni vagy egyéb helyre megyünk akkor pelust használunk.

Moshatóra nem lett volna időm, ha a te babád is olyan rossz alvó lesz, mint az enyém volt, akkor annak is örülsz majd, ha enni marad időd mellette.

Szintén saját tapasztalat: ha anyós már most ennyire sajátjának érzi a gyerekkel kapcsolatos döntéseket, jobban jártok, ha most megsértődik és békén hagy titeket, mert később csak egyre durvább lesz a helyzet és előbb-utóbb a gyerek issza meg a levét az anyós által kialakuló rossz légkörnek! Nagyon hamar állítsátok le, mert később még nehezebb!

2013. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Sosem használnék moshatót.

Próbáltam,mert kaptunk ajándékba,de amikor harmadszorra is 1 órán belül kifolyt a pisi és cserélhettem ismét ágyneműt,akkor dobtam ki a francba,szenvedjen vele,aki akar,én nem.

Iszonyat időigényes kimosni,fertőtlenitni,száritani,vasalni.

Valószinű kicsit olcsóbb,de nem nagyon,hisz viz,áram,mosószer,fertőtlenitő kell hozzá,és sok idő.


Ne engedj anyósodnak.

2013. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

mi mossuk a pelust, nálunk nagyon bevált!

viszont az biztos, h. kb. 10000-ből 1 anyuka vállalja be a mosást. az a baj, h. sok az előítélet vele szemben. ha vacillál valaki, azt tanácsolom próbálja ki mindkettőt. mosósból vegyen mondjuk 3 darabot, de ne a gagyi vacakot!!! és majd meglátja bejön e.

anyóst meg nagyon gyorsan szereld le, mert csak rosszabb lesz!

2013. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!