Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan történik a roma családo...

Hogyan történik a roma családoknál a szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
Régen többször láttam, hogy a pici gyerekeken nincs semmi alsónemű, pelenka, és benn is így vannak. De felnőttkorukra csak szobatiszták lesznek.

#szobatisztaság #roma családok
2013. nov. 22. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Az egy elég jó módszer a szobatisztaságra szoktatásra, ha nincs a gyereken pelenka. Rögtön motivált lesz, hogy ráüljön a bilire. A mai pelenkák annyira jó nedvszívók, hogy a kisgyerek kb. meg se érzi, ha a saját pisijében csücsül a pelusban.
2013. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Látszik hogy még nem láttál gyereket.
2013. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
83%

Nem mindig lesznek szobatiszták, de erről nem nyilatkozhatok,hiszen rasszista lennék.

Egyébként általában csak a putris cigányokra jellemző az amit írsz.

2013. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem az összefüggést. Nem attól lesz szobatiszta valaki, hogy bugyi van rajta, amit lehúzhat, ha pisilnie kell. Mellesleg mi patyolatfehérek vagyunk, és ugyanígy szoktattak nálunk a családban minden kisgyereket bilire. Nyáron egyszerűen levették rólunk a pelust, és legfeljebb a kertben magunk alá pisiltünk, ha a játék hevében elfelejtettünk szólni, hogy bilire kellene menni.
2013. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon tetszett, hogy nem láttam még gyereket, az unokáimat meg a gólya hozta:)

Nos, épp azért kérdeztem, mert azt láttam, hogy a lakásban is gatyó nélkül vannak az egészen picik, (8-10 hónaposak is), és bárhova pisilhettek, székelhettek. Tehát épp a bilire szoktatást, illetve bilit nem láttam közel-távol, pedig annak idején voltam néhány családnál.

2013. nov. 22. 22:08
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Mondanám, hogy sehogy, de nem akarok rasszistának látszani...

Szerintem megy az, csak később. Amikor a gyerek már 2-4 éves, és érti, amit mondanak neki, akkor megy a dolog, erőszakkal. Legalábbis a leggyakrabban látott fegyelmezési mód a "Gyere ide vagy letépem a fejedet." - az ilyen jellegű utasításokat pedig a szobatisztaságra szoktatásnál is lehet alkalmazni.

2013. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert hogy mi is a foglakozásod hohgy ilyeneket láttál....

Nem mintha a billit a vendég elé tennék úgy bárhol a világon.

Elképesztő milyen raszista tinikék élnek kényelémesen a gép elött munka kéne a hozzád hasoloknak rögtön lenne jobb dolgod.

2013. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

7-es, nem tudom, kinek kellene munka pénteken este 10-kor...

Igen, valószínűleg itt mindenki rasszista. De amikor legutóbb mentem a vásárcsarnokba, és ott volt ez a nő, akinek összesen 3 foga volt 40 éves létére, a szájából cigi lógott és ordítva terelgette a 6 darab, 10 év alatti gyerekét - Nem tudtam elképzelni, hogy odafigyel arra, hogy ha vendég jön, még a bilit is eltegye szem elől. Illetve, aki elteszi a bilit, az talán ad ruhát a gyerekre is, nem?


A kérdező biztos szociális munkás volt, vagy ilyesmi. (Feltételezem, talán már nyugdíjas, mert unokái vannak, rasszista tini létére.)

2013. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
8-as ez a szöveg :D
2013. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Ugy tortenik a romaknal a szobatisztasagra szoktatas,mint a nem romaknal... na most mi romak vagyunk 3 kicsi gyerekunk van,de amikor a ket nagyobbat szoktattam le a pelusrol ,igen neha neha elofordult egy egy baleset hogy anyira jatszottak hogy bepisiltek,akkor mi is putrisok vagyunk??:)) na pontosan attol allunk mi tavol :) sok nem roma,megirigyelhetne minket... de ebbe inkabb ne menjunj
2013. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!