Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Erőltessem vagy inkább várjak...

Erőltessem vagy inkább várjak még? 16 hónapos kisfiam bilire szoktatása.

Figyelt kérdés

16 hós a kisfiam, hébe-hóba próbálkozom nála a bilibe pisiléssel de nem akar pisilni. Többször is rákérdeztem amikor pelus nélkül volt hogy kell pisilni, mire bólogatott hogy igen, hoztam a bilit de 10 másodperc után felállt, nem pisilt bele, pedig láttam hogy igyekszik, majd 1 perc múlva a szőnyegre pisilt játék közben. 10 másodpercnél többet nem hajlandó ülni rajta, ha próbálom rávenni hogy maradjon még akkor hisztibe tör ki, hogy hagyjam már had menjen játszani. Ha a pisilésről beszélünk legugol és mondja hogy psssss... szóval nagyjából tudja hogy miről is van szó de nem tudja a bilibe elengedni. Erőltessem vagy hagyjam még? Anyuék piszkálnak vele hogy ennyi idősen mi már szobatiszták voltunk öcsémmel és hogy jobban ráfeküdhetnék a témára, de nem akarom erőltetni. Vagy kellene?

Meg egyenlőre képtelenségnek tartom hogy minden pisit a bilibe dobjon, rengeteget pisil egész nap mert nagyon sokat iszik. Elég ha minden nap egyszer próbálkozunk? Vagy hogy csináljam?


2014. júl. 28. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi még, szerintem semmiképpen nem erőltesd! Ha megnézed az egészségügyi kiskönyvét, láthatod, hogy a nappali szobatisztaság négy évesen elvárt dolog.


(Állítólag a szobatisztaság tipikusan olyan dolog, amit nagyon káros erőltetni. Ismerősöm a Heim Pál kórház mentálhigiéniás osztályán pszichológus. Mondja, hogy tele vannak olyan gyerekekkel, akiknél erőltették a szobatisztaságot.)

2014. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de mi a fenét vársz egy alig több, mint 1 évestől???

Térj vissza jövő tavasszal-nyáron a kérdésre, mert ezzel többet ártasz, mint használsz.

2014. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Az erőltetés és a próbálkozás szó között hatalmas különbség van. Az én kisfiam 18 hónaposan kezdett érdeklődni a bili felé és 20 hónaposan nappalra szobatiszta lett. A kisebbik fiam most 22 hónapos és még csak most kezd érdeklődn/figyelni a pisire. Régebben ennyi idősen voltak mr szobatiszta gyerekek. Megpróbálni lehet ha tetszik neki folytatod, ha nem akkor hanyagolod. Ennyi!
2014. júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 21 hónapos,de ő sem igazán hajlik még a szobatisztaságra.Engem is ezzel nyaggatnak a szüleim,hogy én és a tesóm,már ebben a korban rég pelus nélkül voltunk és hát nem kis lelkiismeret furdalást keltenek bennem ezzel.Tudom,hogy ilyen kicsiknél kár ezt erőltetni még,de a szüleim állítják,hogy minden azon múlik,hogy milyen gyakorisággal rakom bilire,azaz mennyire szoktatom a bili használatára.Háát nem tudom,hogy mennyire van igazuk.Viszont az én gyerekem is hasónlóképp reagál a dologra,mint ahogy azt leírtad.Nem is nagyon hajlandó huzamosabb ideig ülni a bilin,ha meg mégis sikerül valamivel ott tartanom(nem erőszakkal :)),akkor is csak ücsörög,de pisi-kaki nem igen sikerül,hanem amikor befejezzük a bilizést,feladom rá a pelust és akkor rögtön megy minden a pelenkába.

Mostanában mikor meleg volt,előfordult,hogy a délután elalvás előtt levette magáról a pelust,én meg csak akkor láttam meg,hogy pelus nálkül van,mikor már aludt és nem akartam bántani,nehogy felébredjen.Így 5-6 alkalommal volt,hogy pelenka nélkül aludt és mindössze 1x pisilt az ágyba.Ezen felbuzdulva megpróbáltam nappal is pelenka nélkül hagyni és kisgatyót adtam rá.Na ennek az lett az eredménye,hogy 1 óra alatt 8x kellett feltakarítanom utána a pisit.

Ezért én úgy gondolom,hogy nem erőltetem még a dolgot,várok vele,amig magától elkezd érdeklődni.

2014. júl. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kedves 2., nem várok el semmit a gyerekemtől, csak nem tudom hogy mivel teszek jót, ha inkább hagyom vagy ha jobban próbálkoztatom. Én szívesen pelenkázom szóval nem arról van szó hogy megrögzötten ráakarom szoktatni a bilire, sőt én szívem szerintem csak jövő tavasszal álltam volna neki a próbálkozásnak csak a szüleim jönnek itt az okos ötletekkel meg hogy mi már ennyi idősen...

Úgy gondolom, hogy hagyom még egy ideig, talán ősszel újra megpróbálom, ha akkor sem hajlik rá akkor megint hagyom. Nem akarom erőltetni, csak ezért is raktam ki a kérdést hogy kapjak egy kis segítséget, mivel tennék jót a gyerekemnek.

Látom másnak sem sikerült elsőre rögtön, ennek örülök mert akkor tudom hogy nálunk sincs baj.

Köszönöm mégegyszer a segítséget.

2014. júl. 29. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt szülő nyomás de utólag be kell lássam erőltetni nem volt értelme egy percig se.Csak játékosan és egy rendszerességet bele vinni.Először csak az esti fürdés előtt de azt minden egyes nap.Ha látsz fejlődést és haladni akarsz tovább ne tedd el a bilit hagyd elől.
2014. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!