Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogyan szoktattátok bilire...

Ti hogyan szoktattátok bilire vagy wc-re a babátokat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nincs varázs-recept erre, minden eset más és más.

23 hónapos a lányom. Itt a jó idő, levettük a pelust.

Az első nap mindent mindenhol összepösszepisilt.:) A második nap már szólt előtte vagy utána. A harmadik napon pedig wc-re ült (bilit nem szereti). Majd valamiért nem akart wc-be kakilni és rá két napra már pisilni sem, inkább visszatartja. Gőzöm sincs mi történt. Nem szóltunk rá vagy hasonló.

Vettünk egy lépcsős wc szűkítőt. Most újra ki-ki jár pisilni.

Ha bugyit adok rá nem szól (korábban ez nem volt probléma), ha megkérdezem kell e pisilni azt mondja nem. Majd bepisil.

Pelenkát nem akar felvenni. "Kicsit" tanácstalan vagyok. Már lassan 3 hete próbálkozunk. Tudom türelem kell. Csak nem értem ezt a hirtelen visszaesést.

Vagy ez normalis?



2014. aug. 9. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

23 hónapos? Vagyis 1 hónap és 2 éves lesz? Az a korosztály minden, csak nem baba....

Szerintem várj jövő tavaszig, nyárig, semmiről nem leszel elkésve akkor sem.

Van bugyipelenka is, ha a simát nem tűri el magán.

2014. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom 25 hónapos. Mi először úgy kezdtük, hogy kapott bilit, fürdés előtt mindig ráült. Hetekig nem pisilt bele, de megszokta, hogy előbb bili, utána fürdés. Napközben meg bugyipelust használunk, ha kell, azt le lehet rántani róla egy mozdulattal. Utóbbi két hétben én is mindig kérdezgettem, hogy kell -e pisilni, most kezd ő is szólni. Ha itthon vagyunk, akkor bugyi van, meg néha takarítunk. De ahogy előző is írta, ha úgy érzed, hogy hetek óta semmi előrelépés, akkor hagyd a témát, lehet hogy egy hónap múlva már zavarni fogja a pelus. Vagy jövőre.
2014. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi praktika.

Tudod kik praktikáznak? Akik azelőtt foglalkoznak a szobatisztaság gondolatával, mielőtt a gyerekük megérik rá. Ha egy gyerek megérik rá, akkor nincs semmi praktika. Leveszed a pelenkát és a gyerek, mielőtt kell neki pisilni vagy kakilni, szól, hogy kell neki, majd pedig elintézi a dolgát a bilibe vagy a wc-n. Nálunk is ez volt. Nem kellett heteket foglalkozni a szobatisztasággal, 2 nap alatt lett az. Mert megvártam, mire megérik rá. Mondjuk nem is 23 hónaposan történt meg. A fiam is szeptemberi, 2 évet töltötte szeptemberbe, akkor nyáron próbálkoztunk 1-2 napot, mivel ő szólt, hogy kell, érezte, viszont abba a pillanatban már jött is neki, tehát nem érezte még időben az ingert, plusz még nem tudta visszatartani, így visszaadtam a pelenkát és nem sikerült, így hagytam a fenébe, majd következő nyáron, júniusban lett szobatiszta 2 nap alatt, vagyis akkor már ha hónapokat számolunk, akkor 3 hónap múlva lett volna 3 éves. 1 hónappal a nappali szobatisztaságra rá pedig éjjelre is azt lett. Tehát még 3 éves sem volt és már éjjelre-nappalra egyaránt az lett.

Szerintem még nem érett meg teljesen a lányod rá. Várd meg még teljesen megérik és majd rájössz, hogy semmilyen praktika nem kell. Közel van hozzá a lányod, de ez még nem az, amikor is teljesen az. Add vissza rá a pelenkát, hagyd te is egy darabig a témát és amikor már biztosan az lesz, akkor meg vedd le és hidd el, hogy egyből az lesz, nem kell heteket szenvedni.

Nincs sehol kikötve, hogy 2 évesen már szobatisztának kell lennie egy gyereknek! A többsége a gyerekeknek 2 éves kora után lesz amúgy szobatiszta. És orvosilag pedig 3 éves korra kell annak lenni, addig meg van még 1 évetek.

2014. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy olyan kérdésem lenne még: visszaadtam rá a pelenkát, de közben szól, hogy pisilni kell. Olyankor levesszük és megy egyedül pisilni. Azonban ha bugyi van rajta, akkor nem akár szólni.

Most folytassam vagy sem, amit elkezdtünk?

2014. aug. 10. 05:41
 5/5 A kérdező kommentje:
A kisasszony 3 napja nem pisilt be. 😊
2014. aug. 15. 04:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!