Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vegyem rá a lányomat,...

Hogy vegyem rá a lányomat, hogy végre a bilibe kakiljon?

Figyelt kérdés
3éves múlt augusztusban. A pisiléssel is sokat szenvedtünk, éjjelre van még pelus de kakilni csak a pelusba akar.ha nem adunk rá akkor nem kakil.kértük már ezerszer,mondtunk mindenfélét, hogy meggyőzzük de nem akar egyszerűen!Mit csináljak vele?hogy vegyem rá?kérlek adjatok tanácsot!
2014. dec. 27. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Detto ugyanez a problémánk. A kislányunk februárban lesz 3 éves, jó ideje szobatiszta, de éjjelre kell pelus és csak abba kakil.

Várom én is az ötleteket!

(tudom, hogy ez nem segítség, de hogy kommentáltam, megtalálom később is a kérdésedet)

2014. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám 3 és fél éves kislányommal
2014. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Három éves múlt az én fiam is, amikor végre bilibe kakilt először. Nyár volt, és nagyon szeretett volna egy vizipuskát. Megígértük neki, ha lesz kaki a bilibe, kap. Kicsit rásegítettem Laevolc sziruppal, hogy ne nagyon tudja visszatartani. Igazából szerintem csak azért sikerült, mert ő is hajlott a dologra. Ha tiltakozott volna, akkor csinálhattunk volna bármit, nem ment volna.

Előtte ezekkel próbálkoztunk:

- Bilit kibéleltük a pelenkával

- ha pelenkába ment a kaki, akkor a tartalmát együtt pottyantottuk a WC-be, ő húzta le és "elköszöntünk" a kakitól


Wc szűkítő van otthon? Hátha a bili kihagyható...


Éjszakai bepisilés 4 év4 hónapos korában marad el.

2014. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk van szűkítőnk, megy is pisilni a wc-re, de kakilni csak este a pelusba hajlandó. Próbáltuk megvesztegegtni, ha a wc-be kakil, akkor nálunk aludhat, de ez sem jött be. Talán még nem érett meg rá?
2014. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi-nyugi! Majd rendeződik a dolog!!!
2014. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
No, helyzetjelentés: ma keményen álltuk a sarat, és nem adtunk rá pelust, végső kétségbeessésében, hajlandó volt a wc-be kakilni. Közölte, hogy pelusba jobb, így viszont nálunk aludhat. Látni vélem a fényt az alagút végén. Szerintem nem fogunk rá pelust adni.
2014. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
tedd a TV elé és amikor valami műsort néz és lusta kimenni oda kell kakilnia
2015. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A helyzet nálunk is ugyanez. Én Vekerdy Tamás könyvében olvastam, hogy az a gyerek, aki napközben wc-be pisil, délutáni alvásnál nem kell neki pelus, valamint szól, ha kakilnia kell - még ha csak és kizárólag pelusba is hajlandó - az szobatiszta. Mert a szobatisztaság azt jelenti, hogy tudja és érzi, hogy kell, és vissza is tudja tartani addig, amíg nem kap pelust.

Én is megpróbáltam, hogy nem adtam neki pelust, aminek az eredménye azt lett, hogy egy hétig nem volt kaki. Utána is csak kúppal és nagy szenvedések árán. Természetesen pelusba. Na ezek után én nem erőltetem.

2015. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egy héttel ezelőtt, egy hónappal a lányom 4. születésnapja után megtört a jég. Egyik reggel azzal kelt, hogy kakilnia kell, megy wc-re. Volt egy kis hasmenése, és fél órán belül 4-szer volt wc-n. Azóta nem is kéri a pelust, csak bejelenti, hogy megy kakilni. Utána pedig boldogan mutatja a végterméket a wc-ben. A rokonoknak meg büszkén újságolja, hogy ő már wc-be kakil. :)))

2015. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!