Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Vihetem e oviba ha még nem...

Vihetem e oviba ha még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Kisfiam májusban töltöttebe 3.évét és még nem szobatiszta.Napközben nincs rajta pellus de hiába viszem a wc re többször is hiába kérdezgetem az esetek 99%ában a szobákban végzi a pisit,kakit.Szeptembertől kezdi az ovit.Úgy tudom már nem feltétel a szobatisztaság viszont nem tudják hol tisztábarakni és emberük sincs aki elvégezné.A problémát már emlitettem a neurologusának aki azt mondta még nem indokolt h. Pszichiologushoz vigyem.Ez még belefér.Engem sem izgatna annyira majd ha itt az idelye szobatiszta lesz.Csak az ovi várja el.
2015. aug. 5. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk csak szobatiszta gyereket vesznek fel az oviba.
2015. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is feltétel a szobatisztaság.
2015. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk is feltétel. Olyannyira, hogy még a popsijukat sem segítenek kitörölni. Ezt meg is mondták.
2015. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk nem feltétel, sőt kérték, hogy ne az ovira hivatkozva vegyük el a pelust, cumit akár.


Ovija válogogatja!

2015. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Én is ezen aggódtam, mert a fiam marcius vegi szuletesu es egy honapja lett szobatiszta. Meg kellett ernie erre.

az ovi miatt forsziroztam csak a dolgot. Annyira nem akart hallani sem a szobatisztasagrol, hogy en felkeszultem a harcra. Ugyanis az ovoda kotelez az aug 31-ig 3 evuket toltott gyerekeknek. Az nincs a torvenyben, hogyha nem szobatiszta akkor ezalol felmentest kaphat. Szoval az ovodanak kutyakotelessege ezt megoldania! Nincs apellata! Sok jo torvenyt hozott a fidesz. Akkor tessek! Egyek meg!

Amugy az meg milyen felhaborito, hogy egy harom evesnek nem segitenenek feneket torolni! Minek van akkor a dadus? En biztos kivernem a balhet, ha a gyerekemet hagynak szaros fenekkel szaladgalni!

2015. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

A legtöbb ovi elvárja, és elvárható is.


Egyébként ideJe.

2015. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nos beixelem az adatlapján akkor,hogy nem szobatiszta.Viszek bugyipellust és várom mi lesz.Mindenhol azt hallani hogy ne aggódjunk minden egészséges gyerek szobatiszta lesz elöbb vagy utóbb.Csak tényleg ezek az elvárások.Csak tisztába teszi valaki.Gondolom nem akarják egésznap szagolni.Köszönöm a hozzászólásokat!!
2015. aug. 5. 17:04
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

felveszik, de nem viheted amíg nem szobatiszta. nem azért mert lusták hanem tilos pelenkát tárolni az óvodában. ugyanis az veszélyes hulladék és annak tárolására nincs lehetőség, sima szemetesbe meg nem dobhatják bele, ha jön egy ellenőrzés, nagyon megszívhatja az ovi ha bevállal ilyet.

azt bevállalhatják, hogy átöltöztetik, nálunk 9-12-ig lehetnek pelenka nélkül a nem szobatiszta gyerekek, sok váltóruhával. de ha a rossz idő beköszöntekor még mindig nincs megoldva a szobatisztaság, akkor megkérjük a szülőket, hogy tartsák otthon míg az lesz

2015. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Csak tényleg ezek az elvárások.Csak tisztába teszi valaki.Gondolom nem akarják egésznap szagolni.Köszönöm a hozzászólásokat!!"


Tényleg ne haragudj,meg minden, de teljesen normális elvárás egy egészséges közel 3 és fél évestől,hogy szobatiszta legyen.

Nem fogják neked napi szinten pelenkázni, nem is tárolhatnak pelenkát, mert NEM lehet. Elég 1db "jóakaró", aki panaszt tesz, megy az ellenőrzés, és a több 100 ezres büntetés az ovinak. Gondolom nem fizeted ki helyettük...

Első alkalommal átöltöztetik, még talán a másodiknál is, de a harmadiknál jön az "anyuka,majd akkor jöjjenek, ha nem kell pelenkázni",és teljesen jogosan.


Az oviban 2x annyi a gyerek minimum,mint a bölcsiben. Tényleg reálisnak tartod, hogy pelenkázzanak, pisit/kakit pucoljanak? Bekrémezni is kell talán a popsit? És ezt mondjuk 30-ból 25 gyereknél, ahol anyuka szerint teljesen normális, hogy a 3,5 éves oda kakil ahova jólesik?

Vagy esetleg az 1db óvónő és az 1db dadus majd percenként kérdezgesse végig a gyerekeket, hogy "de tuti nem kell pipikélni?"

2015. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Atyaég ennyi idiótát... Azért 0%, mert nálunk valóban NEM ELVÁRÁS????? :O


Bár 2 évesen szobatiszta volt a kislányom, minket ez nem érintett, de nálunk így van. Ennyi!

2015. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!