Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra szoktatáshoz...

Szobatisztaságra szoktatáshoz feltétlenül be kell mutatnom neki a WC-használatot?

Figyelt kérdés

Még arrébb van a dolog, de olvasgattam már a témában. Több helyen is írják, hogy a gyereket be kell vinni magunkkal a mellékhelyiségben és kvázi végignézetni vele a folyamatot.

Hogy őszinte legyek, nekem ez nem menne. Ezt szigorúan magánügyként kezelem, mióta a saját hátsómat ki tudom törölni, azóta ezt kizárólag teljes magányban végzem.


Ha mindenképp kell a bemutató, akkor rábeszélem majd az apját, de én magam nem szívesen tartanék bemutatót. Van, akinél társas vécézés nélkül is létrejött a szobatisztaság, WC használat?


2015. aug. 11. 17:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Illetve vonatkozó kérdés még, hogy nem szabad - állítólag - undorral reagálni a "test természetes folyamataira". Na, ezzel meg az a gondom, hogy a gyerek néha olyan irgalmatlanul büdöset alkot, hogy minden önfegyelem ellenére előfordul öklendezés is.

Nem csak nálam, még a parasztcsaládban felnőtt, disznószart pakoló, rossz szaglású, "olyan nincs, hogy büdös" apám is majdnem rádobta a taccsot az unokára egyszer. Amíg csak meséltem neki, addig nem hitte el.


A fintorgás minimum, ösztönösen jön. Pelenkázzuk maszkban, vagy mi a megoldás erre?

2015. aug. 11. 17:26
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Ejj, de érzékeny és zárkózott família vagytok!

Ennyire azért nem kéne túlzásba esni!

2015. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Hova teszed a gyereket, amíg te nagyvécézel?

Mert hogy engem oda is követ, az is biztos. Még ha a párom itthon is van, és addig vele lehetne, akkor is püföli rám az ajtót, amíg ki nem nyitom neki.

Egyébként meg ez egy hülyeség, hogy be kell neki mutatni. Honnan szedted ezt? Ültesd rá, ha itt az ideje, magyarázd el neki, hogy mire való.

A finnyásságodat pedig inkább nem is kommentelném, hogy lehet undorodni a saját gyereked kakijától?????

De hát nem vagyunk egyformák.

2015. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahogy a saját hajszálamtól a számban. A fejemen nem zavar, a számban igen.

Általában az emberek undorodnak a büdös dolgoktól, nem tudtam, hogy ez összefüggésben kell, hogy legyen azzal, hogy kiből-miből jött ki.

Miért, mások ugrálnak örömükben, hogy de jó, bekakilt a gyerek, végre újra megszaglászhatom?

2015. aug. 11. 17:52
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Én bizony dicsérem, ha van kaki, és nem fintorgok rá.

Nem tudom, engem nem zavar, és a családunkban senki mást sem. Gázmaszkban pelenkát cserélni alacsony színvonalú amerikai vígjátékokban szoktam látni a szereplőket, ami enyhén szólva túlzás.


Amúgy pedig igen, bejön velem a wc-re. Elmesélés alapján egy 2-3 éves gyerek nem hajt végre semmit, utánzással tanul. Nem azért engedem be, hogy sokkoljam és hogy lásson pisilni vagy kakilni, hanem azért, hogy lássa, hogy ez egy természetes folyamat, mi így csináljuk, és le tudja utánozni. Elmondhatod neki az elméletet, de ez ennyi idős korban nem ér semmit sem.

2015. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell vinni, megy majd magàtól, legalàbbis a legtöbb gyerek ennyi idős korban szinte levakarhatatlan. A sok miért, hogyan kérdés is teljesen megszokott. Vagy mit gonsolsz, hogy tanulja majd meg?


Velem többnyire jött mindenhova 11 hónalos koràtól, ha nem vittem, ordìtott, ahogy a csövön kifért. Egy 2 évest sem nagyon lehet 10 percre sem egyedül hagyni, mert olyanokat tudnak csinàlni ennyi idő alatt, hogy nem is gondolnàd.

Az ember sok elvét, szokàsàt feladja, mire felnő a gyereke.

2015. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne vàllalj még gyereket...
2015. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Gondolom, ha bilin megtanulja, akkor utána a szűkítős WC-deszka fellépővel nem lesz olyan nagy különbség. Azt meg 2-3 évesen csak megérti majd, hogy "ez a felnőttek bilije, csináld ugyanúgy".


Azt furcsállom, hogy bemutatót kell előtte tartani, sehogy máshogy nem lehet. Egyelőre egy biztonságosan lekerített szobarészben vagy járókában prímán elvan arra a néhány percre, amíg nem tud senki ott lenni vele. Nem csak mosdó miatt, ha forró vizet öntök ki vagy hasonló, akkor sem viszem magammal. Nekem működik eddig az, hogy elmondtam neki, hogy mindjárt visszajövök, ő pedig elfoglalja magát valamelyik játékával. Most 17 hónapos, egyelőre korai a szobatisztaság, de fél-egy év múlva már időszerű lehet.

2015. aug. 11. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell vinni, fog ő menni magától :) Jó lesz, ha egy kicsit félreteszed a finnyásságod és a szégyenlősséget, mert ez ezzel jár.
2015. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nemsokára időszerű lesz, hogy kimászik onnan, ahova berakod. Arra is készülj fel!
2015. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!