Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljak? Kétségbe...

Mit csináljak? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
A lányom szeptember végén tölti a 3, és szeptember elején megy óvodába de nem szobatiszta! nem is érdekli hogy leszokjon a pelusról! kényelmesen érzi magát benne! nem szól ha pisilni vagy kakilnia kell pedig állandóan kérdezzük tőle de mindig nem a válasza!Sokszor rá ültetjük a wcre is de csak ritkán pisil bele. Szóval hogyan szoktassuk le két hét alatt ha már legalább 6 hónapja próbálkozunk eredmény nélkül? illetve akkor így vissza kell íratni a bölcsibe?
2015. aug. 18. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyeséget írok, akkor Bocsi


De mi lenne, ha valami olyan ruhát adnal rá, amit nem baj, ha osszepisil/kakil es akkor talán nem lesz neki kényelmes, mert ha pelusba pisil lehet az beszívja es igy annyira nem érzi, de a ruhanal érezné es talán zavarna is?! :/


Sajnos jobb ötletem nincs :/

2015. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen! hát már szinte mindenre kapható vagyok!
2015. aug. 18. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:

En megvettem a tescos, legolcsobb pelenkat, csorgott, zorgott, mert tiszta nejlon az egesz, nem is volt kenyelmes neki, o kerte, h inkabb a bili.

Kerte a regi pelust is, de megmondtam neki, h anyanak elfogyott a penze, mert tul regota pelenkas.

Neztuk az Elmos meset is, a szobatisztasagrol.

2015. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be mindegyik gyereknél amikor már érett volt rá (lányomnál háromszor próbáltuk több hónapos kihagyásokkal, első kettőnél semmi eredmény nem volt, harmadiknál másnapra szobatiszta lett...), hogy egyszerűen levettem róla a pelenkát és úgy adtam rá a ruhát. Gyerektől függően két nap-egy hét alatt szinte tökéletesen szobatiszta lett. Fontos, hogy a balesetek alkalmával nem kaptak szídást, egyszerűen elmondtam nekik, hogy legközelebb, ha kell pisilni/kakilni, szóljon előtte, illetve bármilyen kis eredmény esetén (szólt de későn, eleje becsurgott és hasonlók) nagyon meg lett dícsérve. A lányomnál a jutalom matrica, a fiamnál a jutalom gumimaci vált be jutalmazásként (ezt akkor kapták, ha teljes volt a siker).
2015. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en vettem ilyen temaju mesekonyvet, es egyutt olvastuk, ha akarta. Felkeltette az erdeklodeset. 22 honaposan magatol lett szobatiszta.
2015. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!