Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Melyik rosszabb egészségügyi...

Melyik rosszabb egészségügyi szempontból, ha éjjel bepisil a kislányom?

Figyelt kérdés

1. Pelenka nélkül alszik, de a párolgó pisitől megemelkedik a páratartalom és például asztma kialakulásához vezethet

[link]

(Ráadásul a tesója is ott alszik)


2. Pelenkát adok rá



2015. szept. 7. 11:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Közben látom írtál. Szerintem 6 évesen sűrgősen hagyd el a pelust, mert még iskoláskorára sem fogja megszokni a pelenka nélküli helyzetet.


Nem kell félóránként felkelned, szerintem a gyerek eleve fel fog ébredni, ha inger van, vagy bepisilt.

Egy nagycsoportosnak már meg lehet tanítani, hogy sétáljon át a szobátokba, és szóljon, akár pisilnie kell, akár át kell öltöztetned. A lepedő alá tegyél vízhatlan fóliát, hogy az ágy ne legyen pisis. Este pedig figyelj, hogy már kevesebbet igyon lefekvés előtt. Eleinte biztos lesz egy-két baleset, de ha nappal szobatiszta, szerintem hamar kialakul az éjszakai is.

Nem tudom eléri-e a villanykapcsolót, mi raktunk a falra sötétben világító kis csillagokat, hogy tudjon tájékozódni.

2015. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is még bepisilt 6 évesen. Na nem mindig, de voltak időszakai. Én az esti folyadék bevitelt próbáltam csökkenteni...de néha az sem segített.

Én is kezdtem már a kivizsgáláson gondolkodni. De furcsa mód más rokonnál sose történt vele éjszakai "baleset".


Aztán kb. nyár eleje óta jutott el odáig, hogy mindig felébred arra ha pisilni kell neki. Örülök is neki, mert kezdtem már kétségbe esni. Ja most 8 éves.


SzóvaL én sose adtam rá pelust. Én első körben a folyadék bevitelt csökkenteném esténként. Nálunk este 8 után nincs ivás. Fekvés előtt wc. Egyébként fél 9 körül fekszik.


A párolgás pedig olyan csekély ennyi folyadék esetén, hogy nem igazán érzékelhető a levegő páratartalmának a növekedése, na meg ha frissen le is cseréled a pisis cuccokat....

2015. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Nincs 3 éves a lányom és nem pisil be éjszaka, szerintem nálatok komoly gondok vannak. Nem érzi h pisilnie kell? Akkor megadott időben költsd fel éjjelente és küldd ki pisilni, hátha megszokja. De én a helyedben orvoshoz vinném. Hamarabb jut eszedbe az h pelenkát húzz egy 6!!!! évesre??? Jézusom. Erre mondják h alacsony a kerítés!
2015. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát én most nagyon elámultam.. Nem elvárható hogy félóránként ellenőrizd? Egyrészt de igen, elvárható hogy ellenőrizgesd amíg fennáll a probléma, gondolj bele ha mondjuk éjjel 2-kor bepisil akkor reggel 7-ig a pisis ruhájában és ágyneműjében alszik?? Jön a hűvösebb idő, még a veséje is meg fog fázni a vizes ruhában ha a bepisilés nem lenne önmagában baj.

Te szívesen aludnál pisiben egész éjjel???

Eszem megáll, hogy azon aggódsz az elpárolgó pisitől asztmás lesz.. én azt hittem rosszul olvasok.

De még inkább elvárható, hogy mielőbb járj utána hogy 6 évesen mi ennek az egésznek oka.

2015. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azért egy orvosi kivizsgálásra elvinném. Barátnőméknél kiderült,hogy az átlagnál kisebb a hólyagja a gyereknek.
2015. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Vizsgálatok már voltak.

Pszichiáter megvolt.

Éjszaka felébresztős, pisilős módszer megvolt.

Cseppcsengő nem vállt be mert nem ébredt fel rá.

Lefekvés előtt 1-2 órával nem adok neki folyadékot.

Lefekvés előtt pisiltatom.

Sinorina csepptől az első négy nap nem pisilt be, már kezdtem örülni. Azóta hetente 1-2 éjszaka nem pisil be.


Oké, ez a kérdés nem volt teljesen átgondolt.

2015. szept. 7. 21:59
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

ha ezek mind megvoltak, akkor adj időt neki! ugye ahogy írtam is nekem 8 évesen lett éjszaka is szobatiszta.....

2015. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ha ez mind megvolt szerintem is adj neki időt és bizz benne! Ezt éreztesd is vele és beszéld meg vele! Te bizol benne és ő egy okos nagylány.

Kitalálhattok olyat is hogy ha nem pisil be akkor a naptárba kap egy piros pontot. Ha igen akkor semmit. Büntetni nem szabad, csak a pozitiv dologra felhivni a figyelmet és agyondicsérni akkor. De ha rossz van szidni nem szabad. Hanem biztatni, hogy legközelebb siekrülni fog. Ezt még hajdanán nekem egy dr nő mondta, mikor én kicsi voltam. elég sokáig nem voltam szobatiszta éjjel. Én úgy emlékszem, hogy jó érzés volt amikor a piros pontot beirhattam. Bár nekem más miatt oldódott meg, de segitett úgy gondolom.

A másik még hogy beszélgess vele. Ülj le vele játszani. Játszátok el hogy bepisilt a baba stb. Vagy bármiképp ahogy ő szerenté. De úgy észrevétlenül vidd bele a témába. Lehet a játék közben választ kapsz az okra. sok gyerek mélyen alszik, vagy rosszat álmodik. Nekik még azok nagyon ijesztőek. Vagy lehet hamarabb kell lefeküdjön még jobban, több idő kell neki éjjel. Ha hamarabb fekszik akkor mire odérne ahhoz az időhöz amikor be szokott pisilni már kipihentebb lesz és lehet felébred rá.

A kistesó mekkora? Nem lehet az miatt van? Esetleg?

Ha bepisil mindeképp ébreszd fel és öltöztesd át, és tegyél alá tiszta ágynemüt. A lepedő alatt mindig legyen gumilepedő ami nem csúszik el, ha izeg mozog. Ezzel az ágyat véded.

Majd irj hogyan haladtok! Hátha másnak segitség! Vagy akár biztatás! Valamint én nagyon szeretném olvasni majd hogy megoldódtak a dolgok! Drukkolok! kitartás!

2015. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm hasznos válaszod!

A tesó másfél évvel idősebb.

2015. szept. 20. 20:51
 20/20 P. Hanni válasza:
0%
6 éves gyerek bepisál? Ennyire lusta vagy?Engem úgy tanítottak hogy ha wc-znem kell kiabáljak és oda visznek kezdetben,de utána csak visszakiabáltak hogy menjek oda, és nem mentem oda,megszívtam,és ez a helyes nevelés mert egy gyerek nem lehet ennyire tehetetlen...
2015. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!