Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan segíthetnék hogy 3...

Lésl kérdése:

Hogyan segíthetnék hogy 3 évesem éjszaka is szobatisztává váljon? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam februárban lesz 3 éves és 2,5 éves korában vált szobatisztává, de csak nappalra, éjszaka ugyanis pelus kell mert igencsak bepisil, ritka ha száraz pelussal kel fel. Próbáltam felkelteni éjszaka hogy megpisiltessem, volt hogy sikerült, volt hogy már késő volt, és olyan is hogy ennek ellenére még reggelig bepisilt. Bölcsibe jár, a Dadusok azt tanácsolták hogy nyugodtan adjam rá éjszakára a pelust, majd ő érzi mikor nem lesz rá szüksége és leszokik róla. A problémám az hogy lefektetés után ezen a héten 2x bele is kakilt és nem szólt hogy WC-re kell mennie mint napközben, csak kijelentette hogy bekakált. :-(

Gyakorló/tapasztalt Anyukák segítsetek kérlek, nem tudom mit tegyek?


2015. dec. 27. 19:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:nekem 3 gyerekem van,soha nem keltegettem Őket.A gyerekorvosunk,és sok más szakember szerint sincs értelme,mivel az ágytisztaság(de a szobatisztaság is)agyi érettség kérdése.Azért,mert éjszaka felébreszted és kiviszed pisilni az agya még nem fogja tudni ezt a folyamatot.Az Pavlovi reflex ébresztenek-wc-re visznek-pisilek.

Az 1. fiam 2 évesen lett szoba és ágytiszta.A 2. fiam 3 évesen lett szobatiszta,és-teljes biztnsággal!-csak 6 évesen lett ágy tiszta!A kislányom 3 évesen lett szobatiszta,és rá 2 hónapra 100%-ban ágy tiszta is.Soha egyiket se ébresztgettem,és nem is piszkáltam a bepisilés miatt.

2016. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A 11. vagyok:az esti folyadék fogyasztás is független volt a bepisiléstől.A legkisebb 1.5 dl tejet iszik,és így sem pisil be,a középsőm este 7 után már nem ivott,mégis tele pisilte a pelenkáját 6 éves korig.
2016. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Hogy a feneben fogja megtanulni.? "


Hat igy sehogy. Lelegezni meg emeszteni sem te tanitod meg a gyereket.

2016. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as! Ez nem a tanuláson múlik, ugyanis HA egy bizonyos hormon megvan a szervezetben, az lassítja le éjjelre a kiválasztást, viszont ez van hogy csak 4-5 esetleg 6éves korban kezd el termelődni!
2016. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!