Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdtétek a szobatisztas...

Mikor kezdtétek a szobatisztaságra nevelést? Hogy csináltátok? és mennyi időbe telt míg szobatiszta lett a gyerek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 12. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Sehogy nem neveltem szobatisztaságra, megvártam, amíg megért rá. Ez 3 éves kora előtt 2 héttel történt, akkor egyik pillanatról a másikra lett szobatiszta, balesetek nélkül. Ez nyilván azt jelenti, hogy megpróbáltuk időről időre levenni a pelenkát, de mikor láttam, hogy nem működik a dolog, akkor nem erőltettem tovább.

Fél évvel később lett éjszakára is szobatiszta.

2016. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én most kezdem, 2 éves kor előtt.

A bölcsiben már bilire ültetik csak ugy, ismerkedni vele.

Én meg itthon beengedtem ha pisilek, arra tanítom, hogy a wc természetes dolog és a nagyoknak már pelenka sem kell.

A bilire,wc re én nem ültetem, nem látom annak értelmét, hogy játszon rajta.majd nyáron hagyom bugyiban itthon, hogy kialaluljon hogy megismerje a teste jelzéseit.

Arra vigyázni kell majd azt olvastam, hogy nem szabad suolni hogy gyere pisilni mert akkor nem fog a teste jelzéseire figyelni és még 9 évesen is bepisil játék közben mert nem figyel rá.

2016. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*szólni
2016. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"A bölcsiben már bilire ültetik csak ugy, ismerkedni vele."


Szerencsére nálunk nem.

Én sem akartam hogy bilizzen, ő meg sikítva tiltakozott.

Úgyhogy mi lépcsős wc szűkítőt használunk.

Kb mint az 1-es válaszoló. Néha levettem a pelust, ha 2-nél több baleset volt 1 nap, visszaadtam rá.Otthonra már 3-4 hónapja szobatiszta, bölcsibe kb 2 hete hagytuk el a pelust (azóta nincs egy baleset sem).

Így már csak éjszakára kell pelenka.

Jövő héten lesz 3 éves.

2016. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem neveltem.

Fiam 2,5 éves volt, amikor nyáron mondtam neki, hogy levesszük a pelust, meg mindent és ha kell pisilni, akkor csüccs a bilire, ha az udvaron van, akkor meg pisiljen a fűbe. 3 nap alatt nappalra teljesen szobatiszta lett. Éjszakára kb 3 hónap volt, mire sikerült, 2 hete nem pisilt be éjjel, akkor vettem le a pelust. Persze történt pár baleset, de ez van.

Lányom most 1,5 éves, már néha mutatja, hogy bilire akar ülni, akkor ott ücsörög 10-15 percet, aztán visszakapja a pelust. Még nem sikerült semmi , de nem csinálok semmit, majd most nyáron vele is megpróbálom, h nem kap pelust csak egy kis bugyit. De még semmiről nincs lekésve. :)

2016. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

valószínű érezte rajtad hogy nem akarod hogy bilizzen és azért üvöltött rajta. a szülő félelmei mindig átmennek a gyerekre...én 15 hós kora óta ráültetem ha szeretné, vagy ha hozza oda, leülök mellé mondókázunk, néha megy is bele valami, de ha sírna mikor rátenném eszembe nem jut rátenni.

én úgy gondolom veszteni való nincs ha szoktatod rá, de az tény, hogy igazából eljön az idő amikor 2 hét alatt szobatiszták tudnak lenni, ha megérett rá a szervezetük...addig minden amit csinálsz max játék. De attól még nem felesleges.

2016. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nalunk egy popsi gyulladas tette ra a pontot. Le kellett venni a pelust szellozes cimen. Ekkor volt 3 eves kora elott 4 honappal. Magatol nem szolt volna meg a bilizesert. Kb. 3 napig össze- vissza pisilt, a kakit szepen tartotta. Egyre kevesebb balesettel a 3. naptol mar bilizett, önállóan, o maga megy oda le es fel is oltozik. Csak torlesnel segitek még. Ha nem igy lett volna, tuti kivarja a nyarat is. Minimalis ráhatás kellett. Ha mostansag lennetek 3 ev körül, egy próbát megérne.
2016. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Bölcsibe két évesen került, akkor még ugye pelusos volt. Ott persze elkezdték a bilire ültetést, mi is mutogattuk itthon, ha akarta ráülhetett, de ennyi. Aztán a bölcsiben többször belekakilt a wc-be, én marha, meg itthon is elkezdtem családi nyomásra erőltetni. Az lett a vége,hogy jól leszidtak a gondozónők,hogy minek erőltettem, most már a bölcsiben sem kakil a kis wc-be. Jó fél évig nem is akart. 3 már elmúlt, amikor egyik nap úgy döntöttem,hogy megpróbálom pelus nélkül vinni a bölcsibe. Első nap volt egy baleset, utána semmi. Igaz, később, de egy hét alatt éjjelre-nappalra szobatiszta lett. Most a Kicsinél is inkább kivárom majd,hogy mikor érik meg rá.
2016. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat a bölcsiben nem bilire, kis wc-re ültették.
2016. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Majusban toltotte a kettot, a rakovetkezo augusztusban lett szobatiszta. Megvartuk, amig a nagyobbik elmegy ket hetre a nagyszulokhoz (igy otthon maradhattunk, nem kellett jatszoterezni, programokra jarni). Meleg volt, egesznap az udvaron voltunk, kivittuk a bilit, es nem adtam ra pelust, csak bugyit. Mivel nagyon tetszett neki az ujdonsag, jatszott vele. Aztan poarszor becsurgott a bugyiba (ekkor mar szolt, mert zavarta), es mondtuk neki, hogy akkor uljon a bilire, es oda csurgassa. Kb. ket het kellett mire megtanulta, hogy eloszor raul, utana engedi el magat (kaki kesobb egy kicsivel, megkellett tanulnia az ingereket megkulonboztetni). Nyar vegen mar pelus nelkul jartunk mindenhova (zacskokat vittunk a parkba, ha kakilni kellett, abba kakilt, pisilni a fanal). Alvashoz oktoberben vettem le eloszor, amikor mar szaraz volt keles utan is.
2016. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!