Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Korai másfél éves kor előtt...

Korai másfél éves kor előtt "ismerkedni" a bilivel?

Figyelt kérdés

Én 18 hónapos koromban lettem teljesen szobatiszt, anyám említette, hogy nyáron próbálkozhatok már leszoktatni a babámat a pelenkáról. (15-18 hónapos lesz nyáron) Amiatt mondja, hogy nyáron könnyebb leszoktatni, mint hidegben.

Tudom, hogy nem szabad erőltetni, meg kell várni, amíg magától szól vagy jelzi hogy pisilnie kell. De ismerkedni lehet-e a bilivel? Arra gondolok, hogy ráültetem, vagy rajta marad, vagy nem, de ha marad és sikerül belepisilni, akkor érteni fogja mi történik vagy nem fogja föl ennyi idősen? Érzi, hogy kiengedi, mjd látja az eredményt és megdicsérem, akkor érteni fogja az összefüggést? Vagy ilyen kis korban még nem várható ez el?

Persze, nem azt várom, hogy pár nap alatt szobatiszta legyen, csak hogy ismerkedjen ezzel a dologgal.


2016. ápr. 15. 21:11
 1/6 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett: Nem akarom a gyereket egész napra rákötözni a bilire, és tudom, hogy a véletlen bilibe pisilés az még nem szobatisztaság.
2016. ápr. 15. 21:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második lányom, mivel látta a nagyobbat a bilin, maga is ki akarta próbálni.

15 hónapos volt, amikor közölte, hogy "kaka". Megnéztem a pelusát, és tele volt.

Máskor megint mondta, akkor üres volt a pelus, ráültettem a bilire, és "belepakolt".


Na ő a "korai siker" ellenére később lett teljesen szoba és ágytiszta, mint mindkét testvére, akik jóval később kezdtek neki. (4 évesen)


Elmondom, miért lett a mi nemzedékünk korábban szobatiszta:

Egyrészt nem voltak ilyen jó nedvszívó pelusok, így az összes végtermék hamarabb kezdett zavarni.

Aztán a szülőknek éjjel is pelusozni kellett, mert nem bírtak ennyit a pelenkák.

És végül a módszer az volt, hogy állandóan ráültettek, és (van akit, pl. engem) odakényszerítettek, amíg nem volt produktum, és ezt x óránként ismételték.


Így előbb kialakult az a reflex, hogy ha ráülök, "termelni kell", mint az, hogy felismertük volna az ingert, és akkor mentünk volna, amikor "kell".


Vannak kultúrák, ahol az újszülöttre sem adnak pelenkát, az anya 24 órában együtt van a babával, és kifigyeli annak jeleit, hogy mikor fog üríteni a baba, és azonnal valami bili szerű fölé tartja, éjjel-nappal. Szóval így is működik...


Mára a tudomány úgy tartja ésszerűnek, hogy várjuk meg, míg a gyerek felismeri az ingert, és maga"szeretne szobatiszta lenni", mert zavarja a pelus, vagy mert megérti, hogy a felnőttek/nagyobb gyerekek a wc-re járnak, és ugyanezt ő is megteheti.


Nekem eddig 3 gyerekem lett szobatiszta, és az a tapasztalatom, hogy ha rájuk bízzuk, akkor megy a leggördülékenyebben.

Olvasok olyanokat, hogy 3 nap meg egy hét alatt szobatiszták lettek, nekem ilyen gyerekem nem volt, de még ilyen gyorsan is lehet, ha megfelelő időben teret engedünk neki. :)

2016. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy abban igaza van anyukádnak, hogy a nyár a legalkalmasabb, szerintem a betöltött két éves kor utáni nyár...
2016. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Snorri ***** válasza:
Korai, nagyon. Még nem érett a kiválasztó szervrendszere. Majd jövő nyáron. Az, hogy ül a bilincs, és belecsinál, mert egy idő múlva úgy is kell neki, az nem szobatisztaság. A túl korai próbálkozás később lelki gondokat okozhat. Persze legyen sokat pelus nélkül.:-)
2016. ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

a nagy faxt korai

nyugodtan lehet próbálkozni

2016. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugisan ellehet kezdeni :) olvasd el a te kerdesed feletti kerdest.... 10honaposan akarja bilire szoktatni a kicsit..nA az mar nekem sok...
2016. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!