Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szeptember végén lesz 3 éves...

Szeptember végén lesz 3 éves a lányom és nem akar pisilni se bilibe, se wcbe. Valakinek valami hasznos tippje?

Figyelt kérdés

Visszatudja tartani a pisit és a kakit is.Szól is ha pisilni vagy kakilnia kell.De sajnos se bilire,se a wcre még szűkítővel sem hajlandó ráülni.Inkább szorongatja,s mikor már végképp nem bírja bepisil.

Soha nem szidtuk meg,soha nem kapott ha bepisilt.De valamiért nem hajlandó.

Valakinek valami tippje,hogy mit tegyek?

Mert már teljesen kétségbe vagyok esve.


2016. aug. 27. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi úgy szokattuk rá hogy (bár még 2 éves) hogy mondtuk neki gyere anya is oda pisil meg mutasd meg milyen ügyes vagy!

Nem bánt!

Eleinte félt hogy beleesik aztán játszott vele most meg már élevzi hogy belepisil nert mindig megtapsoljuk.

Valahogy magátöl jőtt ez az egész neki!

Mondjuk a kaka nem megy bele valamiért az mindig a parkettán landol.

Meg mondtam neki hogy szóljál ha pisilni kell!

Meg behoztam a nagyszobába a bilit.


Tényleg magától jött minden!

2016. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Vedd le ròla a pelust. Hadd pisiljen be ,akàr map 10-szer is. Kèt-hàrom nap ès szobatiszta lesz.
2016. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már most eldugtam a pelenkát azt mondtam elvitte a pelus manó.Okos,értelmes kislány,de valamiért ez nagyon nehezen megy.

Van a wcre szűkítő,kis dobogó.De fél tőle.Annyit értünk el.hogy már bugyiba,meg lehajtott wc tetőre ráül.

2016. aug. 27. 15:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Első válaszadóhoz kapcsolódóan.Mi is mondjuk,hogy megtapsoljuk.Meg mióta tud menni mindig ott van velem szinte ha megyek wcre.De valamiért nem akarja.
2016. aug. 27. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy add vissza a pelust és ne piszkáld a témát, vagy vegyél neki bilit. Fél a wc-től. Mi ezt nem érthetjük meg, idő kell nekik.

A fiam sokáig szoktatta magát, hogy bilibe pisiljen. Egy szerdai nap bölcsi előtt kérdeztem tőle, hogy kell neked a pelus? Azt mondta nem, azóta szobatiszta. 3 éves kora előtt volt. Viszont kaka csak pelusba ment. Ha nem volt pelenka, inkább visszatartotta. Vagy két hete a szüleimnél voltunk, ő meg szenvedett, mert kakálnia kellett. Simán sikerült a wc-be, csak fognom kellett, nehogy beleessen. Itthon eldugtam a maradék pelenkát, most már szó nélkül teszi fel a szűkítőt, pisil-kakál. Júliusban volt 3.

2016. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne adj rá pelzst, csak sima bugyit, pár nap és ő fog magától szólni.

Lehet drasztikus de az én fiam elkényelmesedett a pelusban. Még a bili sem volt jó 3 éves elmúlt és csak a pelus volt jó, még a bugyi pelus sem. Nem vettem neki pelust, azt látta elfogyott és csak kis boxerek vannak. 4napig ment ám a mosógép, de megtanulta a wct használni.

2016. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is drasztikusabb megoldást választottam. Bár ő nem félt a bilitől, de az istenért nem akarta elhagyni a pelenkát, pedig teljesen egyértelmű volt, hogy megérett a szobatisztaságra. Végső elkeseredésemben közöltem vele (majdnem 3 éves volt már ekkor), hogy kisfiam, tudnál te már a bilibe is pisilni, mert érzed, hogy kell, nem kell már neked ez a pelenka, mert ha továbbra sem vagy hajlandó levenni, akkor anya nagyon szomorú lesz és nem beszélünk egymással. Nagyon drasztikus lépés volt (de tudtam, hogy kényelemből kellett már az a pelenka, nem azért, mert ne lett volna meg nélküle és semmi más nem hatott). Igaz sírva vette le saját magáról a pelenkát, viszont attól a perctől kezdve nem volt pelenka. 2 napig volt baleset, onnan már nem. 1 hónappal később már éjszakára sem kellett. Most már 6 éves. Soha nem volt probléma ezzel kapcsolatban.
2016. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!