Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az ágytisztaságra szoktatni...

Az ágytisztaságra szoktatni kell a kicsiket vagy ez megoldódik mindig magától?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindig megoldódik. Ha mégsem, annak rendszerint szervi oka van, és orvos tud rajta segíteni. Öntudatlan folyamat lévén nehéz is lenne "szoktatni".
2016. szept. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet szoktatni.
2016. szept. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ágytisztaság idegrendzei éretség kérdése. lehet a gyereket este már nem itatni, szomjaztatni, lehet éjjel többször ébreszteni és kivinni pisilni, de ha nem érett még rá, akkor ez nem oldja meg a dolgot, csak megadja azt a hamis elégedettség-érzést, hogy lám, megy ez nekünk is... ja, amíg egyszer anya is el nem alszik a pisiltetés időpontjában pl.
2016. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Arra majd figyelj oda, hogy lehet, hogy már ágytiszta lenne, de reggel még lustaságból gyorsan belepisil a pelusba. ;) De magára az ágytisztaságra valóban meg kell érni...
2016. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi.


De honnan tudjam, hogy már ébren pisilt bele? Éjjel több adag van benne, az biztos, de nappal maximum egy. Rögtön ébredéskor jön is, hogy vegyük le a pelenkát, de mindig pisis. Tehát?

2016. szept. 12. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:

kelj fel hamarabb. a peluson már kívül is látszik, hogy úgy ahogy száraz e. nem puffadt, hanem olyan "ropogós".

pl ha 6-7 kor kel a kicsi és pisil, sunyiban nézd meg fél 6-kor

2016. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nappali szobatisztaság idegrendszeri érettség kérdése, az éjszakai pedig egy hormon megléte.
2016. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én megvártam, amíg a gyerekeim közölték, hogy nem kérik többet a pelust éjjelre, és akkor próbálkoztunk, tettem fel vízhatlan lepedőt. Este alaposan megpisiltettem őket és ennyi.

2-4 év kor között az összes gyerekemnek sikerült.

Egy-egy baleset előfordul, de általában azért ügyesek.

2016. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amint felébred vidd ki pisilni és nézd meg h száraz-e a pelus. Ha mondjuk 1 hétig száraz, akkor egyszerűen adj rá bugyit éjjelre.
2016. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!