Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves kisfiút hogyan kell...

2 éves kisfiút hogyan kell pisiltetni? Hátra kell húzni a bőrt pisi közben?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Utcán vagy nyilvános WC-ben gondolod? Minimálisan hátrahúzhatod, de nem fontos. Otthon bilibe vagy WC szűkítő. Nyáron mikor kevesebb rajta a cucc és épp sétáltok jobb ha inkább legugol.
2016. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Otthon, bilire gondoltam. Higiéniás szempontból jobb hátrahúzni, nem?
2016. dec. 2. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

a gyermeket kell elvileg úgy tanítani, ha majd önállóan megy már minden, szerintem ráér jüval később is, hogy húzza magának hátra pisilés közben és kézmosás előtte-utána(hivatalosan még fel is kellene a makkról törlővel itatni a pisicseppet :))


a szülőnek nem kell húzkodnia semmit, a pelenkában sem húzkodta senki

2016. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

azt írtam, hogy nem kell húzkodni. erre lepontoznak.a gyereknek kell ezt tanulni, amit szintén írtam, hogy ráér jóval később is



a hülye lepontozóknak ha tudnak olvasni egyáltalán:

[link]

2016. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mobidick ***** válasza:
100%
Bár nekem leánygyermekem van, de a következő fiú lett volna, ha ki tudtam volna hordani és a rák közbe nem szól. Eszembe sem jutott ilyen probléma. Csatlakozom az előttem íróhoz; hiszen amikor bilire szoktatás korszakát élitek, nem is engedné a picur, hogy a pisilőjéhez nyúlkáljon bárki! Ebben az időszakban válik PASIvá a gyöngyszemed. Nem kell, nem is szabad, hiszen a "férfiúi mivoltát" vonod kétségbe. Elmagyarázhatod neki (pár év múlva), miért szükséges az előbőrt hátra húzni, de még szerintem nagyon korai. Legyen Ő csak NAGYFIÚ, aki már egyedül pisil a bilibe. Örüljetek vele együtt, ne terheljétek ilyen gondokkal. Nálunk a férjem is ülve pisil, mivel nem szeretjük a szórt vizeletet a WC-ben. Később és sokkal később... eljön az a pillanat, amikor szóba kerülhet a téma.
2016. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Felesleges szerintem ebben a korban hátrahúzni... Később majd megtanulja spontán is. Higiéniailag nincs jelentősége szerintem - viszont ha te piszkálod és azt tanulja meg, hogy más is hozzá nyúlhat a kukájához - annak annál inkább van kockázata (több szempontból is)

41+8 év tapasztalata :)

2016. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ikerfiaim vannak, de mi csak fürdésnél húztuk hátra nekik, pisilésnél soha.
2016. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Higeniai szempontbol jelentektelen kiveve nyilvason helyen mert ha van korokozo a kezeteken visszahuzasnal konnyeben elkaohatja de ezt leszamitva nincs jelentosege. az egyetlen lenyeges kulombseg a celzassal van es ennyi ezt kesobb is megtudja tanulni mikor egyedul pisil allva igy nemfrocskoli majd szet mindenfele.
2016. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!