Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akik egyik napról a másikra...

Akik egyik napról a másikra levettétek a pelenkát, mesélnétek erről?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom...utólagosan már mindig jön kaki után szólni hogy cseréljünk pelust, utálja egyébként a pelenkázást..néha volt az utóbbi időben hogy előre szólt, ès sikerult is a bilibe produkálni. na ezen felbuzdulva ma felcsavartam a szőnyegeket és levettem róla a pelusozást...hát 9szer pisilt be, egyik előtt sem szólt, csak utólag jott nyafogni hogy pisis lett a nadrágja. bevallom csalódtam, persze tudom hogy nem tortenik egy nap alatt csoda, csak azt hittem valami halvany sikerelmeny er bennunket mar ma is...vagy lehet hogy akkor még nem érett erre a dologra? Akik így csináltátok, hogy teltek az első napok? Ilyen eredménytelenül, és aztán egyszer csak megértettr miről van szó?
2016. dec. 4. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nyáron volt kétéves a fiam. Itthonra levettem rólam a pelenkát már akkor is, mivel elég érzékeny a bőre, kenhetem bármivel, nyáron befülled szegénynek. Mutattam a bilit, wc-szűkítőt, hát, állandóan bepisilt. Így nem is erőlködtem. Aztán ősszel egy reggel levettem róla a pelenkát, de még nem voltam teljesen magamnál, és elfelejtettem ráadni másikat. Ő jött kia konyhába szólni, h pisi, pisi. Na mondom muti, hova sikerült, de nem, ment a bilihez, hogy akkor ráül. Onnantól máködik így a dolog, kakival is.

Alváshoz még kell neki egyébként a pelenka, illetve talán kétszer volt becsurranás, mert belefeldkezett valami játékba, hát van ilyen. Viszont, ami nagy szó, hogy a múlt héten volt egy hasmenéses betegsége, és akkor is szólt minden alkalommal, pedig nem volt kevés.


Szerintem a lényeg, hogy meglegyenek az elméleti előtanulmányok (ez a pisi, ez a kaki, ide kell csurgatni rendeltetésszerűen), meglegyen a lehetőség (bli, szűkítő), de erőltetni felesleges, majd jön magától a dolog.

2016. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mesélnivaló nincs róla. 3. szülinapja előtt 1 hónappal lett szobatiszta egyik napról a másikra nappalra és éjjelre is. Pont szintén karácsony volt és megegyeztünk hogy az ajándékokért elcseréli a pelusokat. Önmagától tette. Ez a kulcs. Előtte nyáron mi is próbálkoztunk és a csanában is látta hogy sokan járnak a wcre, de nem érdekelte. Óvónő is mondta hogy meglenne rá az esze, de lusta szólni. Ne is erőltessük, ha ő akarja elhagyja, de próbálratni felesleges. Így is lett és nem bánom. Most a 2.nál már nem is érdekel ez a dolog. Majd kialakul.
2016. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem èn vettem le, hanem a kislányom saját magától. 2 èvesen hozta a bilit, hogy "pisilek" . Mndtam ,hogy ok, de akkor vegyük le a pelust. Levettük ès azóta bilibe, wcbe pisil, kakil. Èjszakára 5 hónappal kèsőbb vettük le, azt már èn ajánlottam fel neki, több heti száraz pelenka után.
2016. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2 és fél éves volt. Láttam, hogy tudja ,ha pisi, kaki jön. Vásároltam neki bugyit és egy reggelen megkérdeztem melyiket szeretné. Bugyit választotta. Aznap kétszer bepisilt, harmadikra már szólt előre , megértette, hogy szólni kell. Egy baleset sem volt attól a perctől kezdve, de párszor még pelenkát is kért reggel. Olyankor azt adtam neki. Éjszaka rá 4hónapra lett ágytiszta. Egy hétig nem volt pisis pelus, levettem.
2016. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a fiam. Kb.egy hónapja pisil a wc-be. A kaki a pelusba megy, mert nem akar ráülni a wc-re. De szól mindig előtte. A pisinél kb. kilencven százalékban szól, hogy menjünk a wc-re. De azért óránként egyszer rákérdezek. Az első napokban volt, hogy napi 3-szor is bepisilt. Aztán szépen ügyesedett. Most max három naponta pisil be. Szóval kitartás.
2016. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de örülök, hogy rátaláltam és sokan válaszoltak. Látom, hogy minden kicsi 2 éves kora fölött próbálkozott vagy sikerült biliznie. Engem a család folyamatosan cseszeget, hogy miért nem biliztetem a 15 hós fiamat, mert már ideje lenne.(???)
2016. dec. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
o ne aggodj engem is seszegettek mar vele 15 honapos koraban is..egy ideig kitartottam, a kisteso erkezese elott mar szabalyosan zaklattak hogy milyen nehez lesz nekem ket gyereket pelenkazni meg hogy miert nem ultetgetem ra...2 eves volt ekkor...pont a kisteso erkezese nagyszeru alkalom hogy elkezdjuk nem???? ne is foglalkozz vele...mma reggel a 10. bepilisnel tartunk most sem mondom hogy erett ra, 2.5 evesen nem hogy 15 honappsan.
2016. dec. 5. 08:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnél 3 éves koruk előtt kb. 2 hónappal hagytuk el a pelenkát nappalra, 1 héttel később pedig éjszakára is. Szerintem teljesen felesleges erőltetni. Az ismerőseim között, akik idő előtt próbálkoztak,csak szenvedtek a napi többszöri bepisiléssel akár hónapokig, de olyan is volt, ahol még fél évig csak a pelusba tudott kakilni a kislány. Szólt és rá kellett adni, én így nem látom értelmét. ha neked nem kényelmetlen, hogy még pelenkázni kell várjatok vele és valószínűleg egyik napról a másikra elhagyja.
2016. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de kényelmetlen hiszen a pici mellett erről szól az egész nap, pelusozás tandemben, ráadásul a nagy már hisztizik is miatta hogy pelenkázni kell, és ugye a pénzt is mennyi értelmesebb dologra el lehetne költeni....természetesen én nem fogom fél évig erőltetni, egy hetet akarok adni a dolognak, a tőlem tapasztaltabbaktól pedig azt szeretném meg tudni, az elég lehet e, vagy túl sok is..
2016. dec. 5. 11:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os, rá se rants, nálunk apam a hülye és értelmetlen kérdések bajnoka, igy miután már okafogyottá vált az eszik valami újat a gyerek kerdes másfél éves kora körül, jött a hogy állunk a szobatisztasaggal.... De ezt hetente többször is tolta. Most tudomásul vette, h nappalra szobatiszta, jön azzal, h és éjszakára kell e meg pelus.
2016. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!