Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kihez, hova fordulhatnék még?...

Kihez, hova fordulhatnék még? (Kecskemét)

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves, szobatisztaság terén (kakilás) vagyunk elmaradásban. Amit szülőként tehettem, úgy érzem, már megtettem, türelemmel, magyarázva, jutalmazva, kínunkban már dorgálva próbáltuk elmagyarázni neki a dolgot. Pisiléssel nincs gond, szól, tartja, bilibe, wc-be simán megy. Nappali alvásnál is már csak nagyon ritkán csurog be, éjjelre még pelenkája van. Kérdeztem a gyerekorvosunkat, szervi baja elvileg nincs, védőnőt, ő azt mondta, hogy hagyjuk békén, már túlságosan központi téma ez nálunk az elmúlt lassan egy évben, voltunk pszichológusnál, ő annyit mondott, hogy lelki baja biztos nincs a gyereknek, mondta, hogy menjünk el fejlesztő pedagógushoz. Oké, de kihez? Tudna valaki segíteni, mert már nagyon kétségbe vagyok esve. Emiatt a probléma miatt kellett ovit is váltani, az új helyre beilleszkedett szereti, de érzem, hogy itt is kezd ez gond lenni, amit nyilván megértek, ezért is próbálkozom már gyakorlatilag mindennel. :-(
2016. dec. 12. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos fejlesztés ügyben nem tudok segíteni. De mi konkrét probléma? Visszatartja? Pelusba? Kisgatyóba kakil? Nem szól ha bekakilt?

Nekem is hasonló volt a lányommal. A pisilés szépen ment szinte egyik napról a másikra, de a kaka nem. Belenyomta a bugyiba és nem is szólt róla, csak a szag jelezte. Most nyáron lett 3 éves, a pisilés a szülinapja előtt egy hónappal rendeződött. A kakilás viszont csak mostanra állt be úgy, hogy mostmár szól, érzi, hogy jön valami. Tehát kb. egy fél év volt, hogy rendszeresen bugyiba kakilt. Én is próbáltam mindent annyira el voltam kenődve miatta. De őt láthatóan nem zavarta a dolog, szóval így utólag én is igazat adok azoknak akik azt mondjákhogy beérik a dolog idővel.

2016. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pont ez van nálunk is, amit írsz. Belenyomja gatyóba, se előtte, se utána nem szól. A pisilés nálunk augusztusban lett meg, és nekem is azt mondták, hogy kb. fél év utána, hogy a kaki is meglegyen. Akkor szerinted várjak türelmesen?

Úgy érzem már annyit nyaggattuk ezzel, hogy most már csak azért sem... De az oviban meg úgy beszélt ma reggel velem az óvónő, hogy ihajj. Pedig tényleg emiatt a probléma miatt váltottunk ovit, még csak két hónapja jár, de már megszerette. Nem szeretném, hogy innen is kiutálják emiatt.

2016. dec. 12. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Igen, én is annyit nyaggatam szegényt, utána meg persze lelkiismeretfurdalásom volt miatta.

Az enyém is szeptember óta ovis, de valahogy ott nem kakált sosem, mindig hazahozta.

Most ez lehet hülyén fog hangzani, de mi kitaláltunk egy mesét, hogy a wc-ben tündérek laknak és ők azt szeretnék hogy belekakáljon, cserébe hoznak valami nasit.

Na ezt nyomattuk az apjával vagy 3 hónapja mostanra ért be úgy tűnik. Az elején mikor még bugyiba ment sajnálkoztunk hangosan hogy ó-ó sajnos így a tündérek nem tudnak semmit hozni, de ha a bilibe ment volna akkor milyen jó lett volna stb. Na úgy látszik csak megragadt valami belőle,mert vagy 2 hete szaladt hogy kakálni kell neki és jönnek majd a tündérek. Mi meg mindig odacsempèszünk valami kis apróságot.

Most ez így hülyén hangzik, de nálunk bejött.

2016. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ez nagyon jó ..még nincs gyerekem de ez tök cuki jot mosolyogtam rajta.
2017. jan. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!