Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Enyhe autizmussal élő gyerekek...

Enyhe autizmussal élő gyerekeknél hogyan ment a szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nálunk még nincs diagnosztizálva semmi, még csak most léptünk ennek az útjára. Viszont lassan két évesek leszünk és érdekelne, hogy akinek enyhe autizmussal élő /aspergeres/ gyereke van, hogyan sikerült szobatisztaságra nevelni? Mennyire volt nehéz...milyen taktika jött be?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. jan. 10. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Miert beszelsz tobbesszamban?
2017. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs diagnozis, amit eleve 3 eves kor alatt nem is allitanak fel, de aspergeres???
2017. jan. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Egyelőre messze vagyunk tőle, mint Makó Jeruzsálemtől. 39 hónapos, ha ez számít, nem beszélő autista.
2017. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszodat! :)
2017. jan. 12. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! A fiamnál is felmerült az autizmus spektrum zavar.

29 hónaposan (nyáron) egy hét alatt a pelenkáról átszokott a bilire/WC-re. A nappali leszoktatás közepén észrevettem, hogy az éjszakára adott pelus száraz. Így azt is kipipáltuk.

Nagyi segített, nem adtam rá pelust elmondtam, hogy a WC-be vagy a bilibe pisilhet/kakilhat. Sokszor becsurgott/bekakilt, de a végére megértette.

Előtte az sem zavarta ha a kakis pelusban ült (akár egy órán keresztül), nem szólt hogy pisilnie kell vagy bepisilt volna.

Persze volt, olyan hogy felállt a biliről de nem kakilt még. Akkor beáldoztam a telefonom és addig elfoglalta magát amíg kijött a fölösleg.

Remélem tudtam segíteni.

2017. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Igen, hasznos volt ;)
2017. jan. 21. 21:31
 7/7 egohernyo válasza:
A kisfiamat 2,5 kezdtem el WC-re szokatni (mi kihagytuk a bili fázist), eleinte úgy tűnt egyáltalán nem érdekli a dolog. Nem szólt ha kellett neki, csak akkor ha mi vittük ki. Ez kb. fél évig így volt, majd röviddel a 3 éves szülinapja után magától lett szobatiszta egyik napról a másikra elkezdte mondani, hogy kakilni-pisilni kell. Azóta sem csorgott be soha. Az éjszakai szobatisztaság még folyamatban van :-D
2017. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!