Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4 éves kislány nem akarja a...

4 éves kislány nem akarja a WC-be intézni a nagy dolgot? Van ötletetek?

Figyelt kérdés
3 éves kora óta pisi terén szobatiszta. Viszont vannak gondok azzal is, mert nagyon nagyon sokáig tartogatja. Van olyan nap az oviba hogy nem is pisil, 7.30- tól 15.10-ig van. Ha pisil is max. egyszer. Na arra meg sehogy sem tudjuk rávenni hogy a WC-be kakáljon , akár a csillagot is lehozhatom neki, akkor sem. És visszatartja akár napokig is ha nem kap pelenkát. Okos, értelmes egyébként, de nagyon makacs.Van aki hasonlóan járt? A védőnő azt mondta ne eröltessem. Van egy két éves öccse, nála most alakul a szobatisztaság, de Ő is csak a pisivel próbálkozik még, elbújik ha kakálnia kell.
2017. jan. 16. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
egyedül megy wcre? van wc szűkítő? el kéne vinni pszichológushoz, nagyon fura dolgok tudnak kisülni. Itt olvastam egyszer, hogy egy kisfiú az oviban látta ahogy csinálják a wc-t és azt hitte feneketlen luk van alatta, és azért nem mert elmenni. Vagy valami ilyesmi volt :)
2017. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bilibe kakil, csak wc-be nem, vagy kizárólag pelusba kakil?
2017. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond erről a témáról egyébként valamit a kislány? Kérdeztétek már? :)
2017. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Védőnő azt mondta nem kell pszichológushoz vinni még. Csak pelenkába.Bilibe se akarja. Mindig kérdezem hogy mikor fogja már bilibe vagy wc- be intézni és azt mondja, hogy sose vagy néha ígéri hogy holnap. :-) Nem tudom hogy lehetne rávenni,semmi jutalom nem érdekli azt mondja nem kell neki.
2017. jan. 17. 06:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem erte valamilyen kellemetlen elmeny amikor regebben a wc-be kakilt? Nem emlekszel semmi ilyesmire?

Nyilvan nem a wc-tol fel kompletten, hiszen pisire hasznalja, bar az sincs teljesen rendben, hogy kepes az oviban nem pisilni egesz nap. Gondolom tartogatja, vagy alig iszik, hogy ez sikeruljon, egyik sem tul jo.


A kellemetlen elmenyt azert kerdezem, mert az egyik gyerekunknel kiprobaltuk a wc szukitot, amikor szobatiszta lett, gondoltam, hogy kenyelmesebb lesz ugy neki. Nah, az egyik alkalommal ahogy mozgolodott rajta elcsuszott a szukito es becsipodott a belso combja a wc uloke es a szukito koze. Nagyon megijedt tole es akkor o sem akart a wc-re ulni egy ideig. O fiu, a pisit allva intezte, tehat csak a kakival volt gond. Vegul ugy ult ra ujra, hogy nem raktam fel a szukitot tobbe, sot, a wc deszkat is fel kellett hajtani, attol is felt, nem hitte el, hogy onmagaban az nem tudja odacsipni a boret.


En hirtelen arra gondolok, hogy a lanyoddal is tortent valami hasonlo kakilas kozben es nem tudja elfelejteni.


Egyebkent az is gyakori viszonylag, hogy mar szobatiszta gyerek hirtelen tartogatni kezdi a kakit es ujra csak pelenkaba hajlando kakilni. Ez a masik gyerekemnel volt igy, nagyon meglepodtem, mert addig nem is hallottam errol, de van ilyen.

De ez mas, mert ez altalaban 3 ev koruli gyerekekt erint, kozvetlenul szobatisztasag kialakulasa utan szokott ez elofordulni es rovid ideig tart. A lanyodnal talan mar nem ez a helyzet.


Mikor lett szobatiszta? Azutan kakilt a wc-be? Mennyi ido utan kezdodott el ez, ami most van?

2017. jan. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban kérd az óvónők segítségét, hogy figyeljenek rá, küldjék el többször pisilni.

Otthon ha lehet egyszer egyszer engedd be magadhoz amikor te wc-zel. Tudom furi, de segíthet.

Vagy beszélgessetek róla, babával szerepjátékozzatok, meséljetek róla, hátha kiderül miért tartja vissza.

2017. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De oviban elmennek pisilni általában a gyerekek étkezések előtt, után, alvás előtt, meg mielőtt kimennek az udvarra. A lányod akkor sem pisil? Óvónőknek szólnék h küldjék el pisilni.

Mást nem tudsz csinálni csak magyarázni neki h nagylányok már nem pelenkába kakilnak, esetleg megpróbálni először a bilit. Vagy nem tudom az mennyire célravezető lenne ha azt mondod h elfogyott a pelenka, a boltba sincs már, és egyszerűen nem adsz rá. Előbb-utóbb muszáj lesz kakilnia.

2017. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
miért vagyok lepontozva?? de most komolyan?? ugyan azt írtam mint a többiek... kezdem megutálni ezt az oldalt. az ember próbál segíteni, és ezt kapja...
2017. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Hasonló a helyzet nálunk, az én lányom 3,5 éves. A pisi megy a wc-be, oviban is minimális a baleset, leginkább alvás közben (éjszakára még kap pelenkát).

A kaka nyáron sikerült kétszer a bilibe. Azóta sem. Ő csak állva tud nyomni. Mindegy neki, hogy pelenka van-e rajta, vagy bugyi, kakál, de csak állva és elbújva.

Hiába ígérgetek bármit. Ráül a wc-re mert ajándékot szeretne, de csak nem kakál bele. Ha mondja, hogy kakálni kell, akkor békén kell hagynom, mert többször megpróbáltam, hogy siessünk, üljünk a wc-re, nem nyomja, visszatartja. És nehezen is kakál sajnos.

Ő simán bejön velünk a wc-be, nincs kizavarva, még meg is nézi, hogy milyen a miénk. De ő nem akar.

És egy érdekesség: annyira undorodik a sz..rszagtól, hogy képes öklendezni és sírni akkor is, ha őt szabadítom meg a saját végtermékétől. Volt, hogy ült a bilin, hátha sikerül. Pukizott egyet, megérezte a szagát, onnantól kezdve menekült a biliről.

Ha az óvodában éppen kakál egy kisgyerek, a lányom menekül, ott is képes öklendezni. Megértem, mert tényleg büdös, gyomorforgató sokszor és főleg ebéd után nem hiszem, hogy jó neki, ha ott egymás hegyén-hátán kakálnak-pisilnek.

És az oviban soha nem kakált még (szeptember óta). Tudja, hogy ott nem szabad a bugyiba, csak otthon. Ahogy hazaérünk, átöltözünk már siet is valamelyik "kakilóhelyére".


Hát, bosszantó és költséges, mert ugye a pelenka pénzbe kerül, de ezt a dolgot sem rimánkodással, sem ösztönzéssel (matrica és társai), sem büntetéssel vagy fenyegetéssel nem tudnám előrébb hozni.

Olvastunk képeskönyveket is erről, nincs tabutéma, mégis csak állva és nem wc-be megy a dolog. Tisztában van mindennel, mondja is, hogy nagyobb korában a wc-be fog kakálni.

Remélem max. 5 éves korára magától megoldódik.

Otthon használunk illatosítót, mindent, ami meghozza a kedvét, de az undor is le kell győznie, meg a szokást is.

2017. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Olyan jó hogy ilyen sokan írtatok. Nagyon jó az ovink, és a dajka néni nagyon a szívén viseli a kislányunk. Az oviba tényleg odafigyelnek rá, de nem tudnak vele semmit csinálni, tartogatja a pisit. Meg nyilván ott keveset is iszik. Szoktunk neki mindig vinni innivalót ha azt megissza akkor pisil egyszer. De az sem mindig fogy el. A kaka meg kB. 3 és fél évesen sikerült neki egyszer a bilibe. Mivel a kisfiam pelenkás így nem tudom eldugni a pelust és egy a méretük. Állva kakál a lányom is, mikor megyünk aludni,mindig akkor intézi. Nem tudom mi lenne a helyes megoldás, mert ha nem adok pelenkát rá akkor napokig visszatartja, szenved hogy fáj a hasa.
2017. jan. 17. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!