Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kakilás miatti stressz?

Kakilás miatti stressz?

Figyelt kérdés
Kislányom most töltötte a hármat. November óta szoba és ágytiszta pisilés téren. Mindez egyik napról másikra. A kakilás viszont horror.Eleinte legalább pelenkát kért és abba kakilt. Most viszont az sem kell, de se bilire, se wc-re nem akar ülni.Visszatartja. Látom, hogy kell neki, de csak azért sem. Kértem, könyörögtem, ígértem mindent de semmi nem használ. " félek a bilitől","nem szeretek kakilni" Ezek a válaszok. Bölcsiben már kétszer vagy háromszor is kakilt bilibe, itthon viszont semmi. Csupa ideg vagyok már, mert tudom,hogy így el van cseszve a nap mert ez a dolog rányomja mindenre a bélyegét. Alvásról nem is szólva, mert ugye kakilás inger miatt felébred többször és így nem tudja kipihenni magát. Mit tegyek? Vigyem pszichológushoz? Vagy hova.Kistesó érkezett 10 hónapja, gondolom ez is visszaveti a dolgot. Jah és ma este annyira bestresszelt ezen, hogy kakilnia kell, hogy még hányt is. Pedig akkor még nem is szóltam semmit.
2017. márc. 24. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Védőnő?
2017. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen. Senkinek sem kívánom :( sehova nem tudtunk menni, mert egész nap sírdogált és szorította össze a lábait, tartotta vissza a kakát. Egy rossz élmény miatt alakult ki, egyszer szorulása volt és kicsit berepedt a popsija. Na utána nem volt hajlandó. Sok mindent próbáltunk. Hashajtó, szilvalé, beöntés stb.

Gasztroenterológiára vittük, ott írtak neki Macrogol port. Gyógyszertárban készítik el. Kb 2 nap alatt megoldotta a problémát, mindenféle megbeszélés/rábeszélés nélkül ugyanúgy kakált, mint előtte. Kb 3 hónapig szedte, aztán fokozatosan elhagytuk. Azóta is rendben van.

Esetleg kérdezz rá a gyerekorvosnál, vagy olvass utána.

Kívánom, hogy mihamarabb megoldódjon a problémátok! Tudom min mentek keresztül :(

2017. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
off. Nem is tudtam, h otthon is lehet kapni Macragolt. Nekem is azt kell innom, napi 4 tasakot (immáron 3 éve)
2017. márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pszichés alapú.

Én kb óvodás korom óta nem tudok idegen helyen wczni.


Mindenképpen vidd el pszichológushoz.


Öcsém,mikor 3-4 éves volt a dohányzóasztal alá bújt kakilni,ahol szerinte nem látta senki.


Lehet kezdődő szorongásos zavar..

2017. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ketesztlányom is így volt. Nálunk nyaralt a testvérével, napok óta kínlódott már ő is ès másnapra kirándulás volt tervezve, de kakilni muszáj volt, hogy ne legyen gond.

Beültem vele a wc-re kb. 1,5 órát, énekeltünk, dumáltunk a másbapi programról és egyszercsak sikerült a dolog. Olyan boldog volt, hogy egyből hívni kellett az anyukáját, hogy elújságolja. Többé nem volt probléma.

2017. márc. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet kapni Macrogolt. Először a gasztros írta ki, aztán már a gyerekorvos.

Jaj utolsó, ez tök jó, hogy neked ez így sikerült a keresztlányoddal. Bárcsak nálunk is ilyen egyszerű lett volna. De ha a fejem tetejére álltam akkor sem akarta.

Volt, hogy már ordított, kint volt a kaka kicsit, de nem nyomta ki. Kórházba vittük, pezsgőkúpot kapott, attól kinyomta. Összeszaladtak az orvosok, mindenki a kakát nézte, nem hittek a szemüknek, hogy egy ilyen pici fiúban ekkora volt. Bocsánat a részletekért.

Ezután kapta a Macrogolt, ami végül rendbe rakta. Pokoli hetek voltak előtte, azt hittem sosem lesz vége. A szívem szakadt meg a fiamért.

2017. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!