Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vizsgálják meg a gyereket...

Hogy vizsgálják meg a gyereket, ha nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha beutal az orvos nephrológiára, mert késik az ágytisztaság, milyen vizsgálatokat végeznek el?


Ugyanígy érdekel, ha a széklettel kapcsolatos problémák (nem hajlandó bilibe, wc-be üríteni, csak otthon bugyiba vagy pelenkába) esetén ki akarják zárni a szervi okokat, annak a menete hogy zajlik?


Aki már volt ilyen helyzetben, megosztaná a tapasztalatait? Hány éves gyermeket vizsgáltak, mi lett a vizsgálat eredménye...stb.


Köszönöm!


2017. jún. 2. 09:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
azt kihagytad,hogy hány éves gyerekről van szó....?
2017. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
4 éves
2017. jún. 2. 12:06
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Na most biztos hogy neurologiai oka van.

Az en lányom mondjuk 3 eves lesz szépen bilizett majd 1x szorulása lett es azóta nem.kakál a bilibe sajnos.

Tehát itt a lelki okról beszélek én.

Ülésszükitővel sem menne neki? Csak a bilit próbáltatok?

2017. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kb. mindent, amit eddig tanácsoltak/olvastam...stb. Én úgy gondolom, nincs szervi oka, de biztosan első körben ki fogják vizsgálni. Ennek a menetére lettem volna kíváncsi.
2017. jún. 2. 13:55
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, kicsit off leszek! A kérdésre nem tudom a választ, csak csodálkozom.

Az én fiam is 4,5 éves. Az ágytisztaságnak még a közelében sincs, és csak egy hónapja kakil a vécébe, a pelenka helyett. Nekünk senki nem mondta, hogy ez gond. Pedig beszéltem gyerekorvossal és pszichiáterrel is erről.

2017. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem vagy off. :-) Igazából minden érdekel a témával kapcsolatban. Hamarosan éves státuszvizsgálat lesz és erről is beszélni fogunk a gyermekorvossal.

Csak kicsit fel akartam készülni arra, hogy ha szakrendelésre kell mennünk, mi fog ott történni.

Egyébként az ágyba pisilés csak az ovi miatt számít most, mert ők presszionálnak. Ugyanis ott is bepisil, ha alszik. És alszik. Minden nap...

2017. jún. 2. 14:32
 7/18 A kérdező kommentje:

A környezetünkben lévő kb. 35-40 hasonló korú kisgyerek mind megbízhatóan szobatiszta.

Még nem találkoztam "sorstárs" anyukával...

2017. jún. 2. 14:34
 8/18 anonim ***** válasza:

Akkor érthető. Ez így tényleg kellemetlen.

Nálunk is sokáig bepisilt a délutáni alvásnál, de szerencsére, csak ritkán aludt. Mostmár 2 hónapja nem volt baleset, úgyhogy azért látszik némi fejlődési ív.

Szorítok nektek!

2017. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia, én vagyok a sorstárs. 4 éves a fiam, ugyanitt járunk, mint ti, jövő csütörtökön megyünk neurológushoz. Kíváncsi vagyok, mit mond, mert nekem már megállt a tudományom. Túl vagyunk az összes szülői praktikán, egy oviváltáson, két pszichológuson, akik szerint nem lelki eredetű, hanem idegrendszeri éretlenség. Voltunk tsmt torna előtti felmérésen, de mielőtt nekiállunk a valag pénzbe kerülő tornának, most már egy ORVOS véleményét is kikérem. A kétségbeesésem olyan szintű, hogy elmondani nem tudom. Egy értelmes, okos, jókedvű kiskölök és ezen a problémán nem tudunk túllendülni. Ha gondolod megírom mi volt a dokinál, hátha okosabbak leszünk.
2017. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, várom kíváncsian, mit mondanak nektek. Nem egyszerű ez a helyzet. Néha már úgy érzem, soha nem fogja rendesen használni a wc-t.
2017. jún. 3. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!