Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Régen szobatiszta már, mégis...

Régen szobatiszta már, mégis az alváshoz ráadott pelusba már ébren belepisil - volt másnál ilyen?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam 2 éves korától fogva nappal szobatiszta. Az ágytisztaság sajnos nagyon nem akar menni, nem hinném hogy pszichés oka van, legalábbis mi sohasem szidtuk le érte. A kérdésben felvetett probléma viszont nagyon dühít, és el is mondom neki, hogy azzal sosincs baj, ha álmában telik meg a pelus, de ébren már ne pisiljen bele, nagyon jól tudja, hogy szólni kell. Ma délután is, mielőtt elaludt volna négyszer jött ki ilyen-olyan indokkal (nem akart aludni), de egyszer sem szólt, hogy pisilni kell, mert addigra már konkrétan telepisilte a pelust. Mindezt úgy, hogy természetesen minden alvás előtt pisiltetem, néha kétszer is. Ritkán fordul elő, hogy üres marad a pelus délutáni alvásnál, az oviban pedig sokszor hazaküldik az ágyneműt, néha azért nem alszik el, hogy ne pisiljen be szegény. Próbáltam itthon textilpelust tenni a bugyipelus alá, hátha arra felébred, hogy érzi a nedvességet, de nem - abba is belepisilt már ébren :( Ez mitől lehet?

#ágytiszta #ébren bepisil
2017. júl. 21. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Kivizsgáltatnám, ha ilyen gyakran pisil. Nem lehet, hogy cukorbeteg? Ha alvás alatt nem pisil be, akkor igenis szobatiszta, de valami miatt nagyon gyakran pisil.
2017. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

1-es! Szerintem nem azt írta a kérdező, hogy ahányszor kijött alvás előtt (négyszer), annyiszor be is pisilt, hanem, hogy az elalvás előtt már megtöltötte a pelust, feltehetően egyszer pisilte tele.

Én kipróbálnám, kérdező, hogy pelus nélkül elaltatom vagy magától alszik el, aztán, ha mélyen alszik, visszacsempészed rá a pelust. Ha lefekvés előtt pisil, biztosan nem fog bepisilni az ágyba az idő alatt, amíg el nem alszik.

Az én gyerkőceim közül a fiam már éjjelre is szobatiszta, nem kell pelus. Lefekvés előtt pisi, aztán elalvás után pár perccel olyan mélyen alszik, hogy még arra sem ébred fel, amikor átviszem az ágyába (ha néha a nagyágyban alszik el meseolvasás közben).

Egyébként a te kisfiad hogy alszik el? Magától, egyedül bent a szobájában? Nem lehetséges, hogy fél a sötétben, azért pisil be, és azért járkál ki olyan sűrűn?

2017. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Kettes, nem vagyok hülye veled ellentétben értem, amit olvasok, de elaltatás előtt KÉTSZER is pisil, aztán mégis telepisili.
2017. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, nalatok hogy van, de elmesélem a mi esetünket.

A fiam szintén nappalra már szobatiszta volt, de szinte várt arra, hogy ráadjuk a pelust este, mert lusta volt kimenni a vécére. Soha nem ébredt száraz pelussal, mert tudta, hogy rajta van. Sokszor meg is kérdezte, hogy "van rajtam pelus", aztán már ment is bele a pisi. Ha erre alapoztam volna, sosem veszem le róla éjjel a pelust.

Egyszer viszont azt mondta, hogy a barátai sem alsznak már pelusban, és ő sem akar. Lényegében átmenet nélkül éjszaka is szobatiszta lett, mert már rég képes volt rá, csak nem akart, mert kényelmesebb volt.

Egyszer próbáld meg, de előtte mindenképp tudasd vele, hogy nem lesz rajta pelenka, figyeljen oda rá. Vegyél neki vizhatlan lepedőt, akkor nincs semmi gond, ha mégis bemegy.

2017. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2-es: magától alszik el, igen, de biztos nem a sötéttől fél, délutáni alvásnál ugyanígy eljátssza, ma is ez volt. Próbálkoztunk már sokszor, hogy délután nem adok rá pelust, az oviban sem kap, teljesen véletlenszerű, hogy bepisil-e, de mostanában legtöbbször igen. Korábban sem volt túl sokszor, hogy szárazon ébredt. Akkor ez még odébb van, megvárjuk. Csak ezt az éberen pelusba pisilést szeretném legalább kiküszöbölni, mert erről legalább tudom, hogy tudatosan csinálja.
2017. júl. 21. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 4 éves lányom dettó. Úgyhogy fürdés után még direkt nem kap pelenkát, csak mikor már a tényleges villanyoltás van. Ha mégis ráadom korábban, simán belepisil és le is tagadja. Alvás közben egyébként bepisil még minden nap. Az oviban is, úgyhogy nálunk nem játszik, hogy nem adok rá alvópelust. Én nem gondolnám szervi problémának, sokkal inkább kényelmi kérdésnek. Én is sokat mérgelődtem már ezen. Most békén hagyom: ha hamarabb felveszi a pelenkát és ébren belepisil, nem mondok semmit, úgyis tudja, mi lenne a helyes. Bizakodom, hogy egy éven belül mindenféle tréning és kontroll nélkül ágytiszta lesz.
2017. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

2-es vagyok.

Azt tanácsoltam, hogy aludjon el pelus nélkül (legyen tudatában annak, hogy nincs rajta pelus), és amint mély álomba szenderült, ráadod a pelust, hogy éjjel ne pisilje tele az ágyát.

Szval ne erőltesd a pelus nélkül alvást, erre még nem ért meg, viszont arra már igen, hogy amíg ébren van, nem pisil be. Szval pelus nélkül aludjon el, aztán ráadod, ha mélyen alszik.

2017. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egy próbát megér!
2017. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
A nagylányom ugyanígy volt. Én azt csináltam, hogy vettem gumilepedőt. Beteszem a lepedő alá, és nincs gond akkor sem, ha bepisil-gondoltam én. Na nem így lett. Mivel sokat fészkelődött, a lepedőt összegyűrte maga alatt. Na de nem baj. A végén azt csináltam, hogy 2 óránként felkeltünk pisilni. Már sírt mikor felkeltettem, (magamban én is sírtam, olyan fáradtak voltunk). Persze végül ágytiszta is lett, de egyszerüen azért, mert megérett rá, hiába praktikáztam. Ő már nagylány,tízenéves. Mellette van egy éppen most ágytisztaságnál tartó kicsikém, már nagyon nem bánnám, ha túl lennénk rajta, de megfogadtam, nem sürgetem. A lányomnál megtanultam, hogy nem kell sürgetni őket, majd ha eljön az ideje.
2017. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálunk ugyanez a helyzet (4,5 éves, fiú). De itt 6 éves koráig ezt normálisnak veszik (nem Mo-on élünk).

A lányom 2 éves szülinapjára nappal és éjszaka is pelus nélkül volt már, a gyerekek különbözőek, nem biztos, hogy valami rendellenesség van mögötte.

2017. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!