Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kinek mikorra vált szobatisztá...

Kinek mikorra vált szobatisztává a gyerkőce éjszakára is?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A fiam 3 éves kora előtt pár héttel lett nappalra szobatiszta, éjszakára pedig 3,5 éves korára.
2017. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magától lett az, vagy volt valami praktika esetleg?
2017. aug. 10. 16:10
 3/12 anonim ***** válasza:
2,5 évesen, mindkét gyerekem. tudatosan már szoktattam rá, mert láttam hajlandóságot. 2 hét alatt lett mindkettő éjszakára is szobatiszta.
2017. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
1. vagyok. Magától. Előtte már párszor próbáltam levenni róla a pelenkát, de ordított, hogy kell neki, így nem erőltettem. Aztán egyszer apukáméknál a kertben levettem róla, mert annyira meleg volt és onnantól nem is vette fel többet (nappalra). Talán összesen egy baleset volt. Éjjelre akkor vettem le róla, mikor már napok óta száraz volt reggel a pelenkája. Ezután sem voltak balesetek.
2017. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lányom 2 évesen lett nappalra, 2,5 évesen éjszakára.
2017. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A fiam április végén múlt 4 éves. Extra eset, mert kb 2-3 hete már nem pisil be éjjel és végre a kakit sem a gatyába vagy pelusba intézi. Július 27-e óta tart az üdvös állapot kakifronton, egyik napról a másikra történt, magától. Előtte csinálhattunk, mondhattunk bármit. Úgy látszik, ő ilyen későn érő típus.
2017. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Napközbenre 2 év 3 hónaposan,éjszakára 2,5 éves kora után 3 héttel.
2017. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincs praktika. Szerintem egyéni adottság, meg a vízivási szokásaik.

Három gyerekem három különböző korban.

Az első: még nappalra volt pelus, de a második szülinapja előttől! az éjszakai folyton száraz volt. Előbb elhagytuk, mint a nappalit.

A második : extra korán szobatiszta nappal (a nagytól elleste, nem is tanítottuk) 2,5 évesen éjszaka.

A harmadik: Három évesen minden éjjel árvíz, közel négy éves koráig. Végül a pelenkát lehisztizte, de ha este teleitta magát, akkor elázott az ágy még 4 éves korában is.

2017. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szombaton lesz 3 éves a lányom, 2 hete szobatiszta nappalra. Alváshoz még van pelus és még van benne pisi. Okos, értelmes kislány, ezzel mégis egy picit elmaradtunk. De ez szerintem az én lustaságom is.
2017. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Én 2-2,5 éves kora között vettem elő a bilit, nyáron pelus nélkül vártam hogy ismerje meg a saját teste jelzéseit hogy mikor jön..

Eleinte csak azt kellett inkább gyakorolni hogy ne 10 percenkenként pisiljen piciket, hanem gyűjtse valahogy össze, a bölcsiben a wc re szoktatták őket.

2,5 -3 kozott azzal bajlodtunk, hogy csak a bilibe produkáljon, nem wc a padlo


3 éves korában tavasszal nem kapott már pelust (ő kérte hogy bugyiban mehessen) eleinte rövidtávon sétáltunk igy pl szomszédrokonhoz, de meglepő, vissza tudta tartani jo sokáig.

Éjszakára sem adtam aznaptol. (Kétszer pisilt csak ágyba együtt cseréltük az ágyneműt).


Mondhatni joval hamarabb is levehettem volna a pelust, nappalra teljesen szobatiszta volt, ejszakára 2 nap mulva.

2017. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!