Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves lányom,sajnos a pelenkázása kész horror már. Rúg olyanokat mint egy ló,vannak kívánságai hogy épp ki adja rá a pelust pl apa,papa,mama,dédi,persze aztán ha jön a kívánt személy akkor neki se engedi. Bugyi pelust sem hajlandó felvenni,mert az nyárra való. Ezt azért mondja mert mondtuk hogy nyáron bugyit kell már hordania. Letörölni se engedi a kakit,mert hideg a kendő. Kicsavarja szószerint a csípőjét ha felemelem a lábát és visit mintha nyúznák. Kikészülök teljesen és ezt ő is érzi már,pedig próbálom nyugisan csinálni a pelusozást. Valami tipp a gyorsabb bilire szoktatásra? Mert azt persze elutasítja. Néha szól hogy anya,pipike,de nem akarja a bilit.
2018. márc. 20. 07:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hogyha tízszer teszem alá,akkor tízszer is kiveszi maga alól a pelust,és eldobja.
2018. márc. 20. 07:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozottság, következetesség. Ez hiszti és nem kezeled jól. A pelenkázás nem kívánság, ezt kell megértenetek nektek és akkor a gyerek is meg fogja érteni.


A szobatisztaságot nem tudod erőltetni, mert idegi érettség kérdése. Attól még, hogy így tud tiltakozni, nem érett.

2018. márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezek szerint borzasztóan el van kényeztetve, ha ennyire hisztis és ezzel még eredményt is ér el! Itt a FÖ GOND ez, nem a szobatisztaság!!!
2018. márc. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hiszti,és én is hibás vagyok mert hagyom hogy felidegesítsen,de egyszerűen nem tudok mit tenni. Mikor a drága bugyipelust letépi magáról,vagy bele sem akar bújni. Próbáltam a figyelmét elterelni de ez sem mindig működik. Lehet ő is utálja már az egészet,de a szobatisztaságra nem érett még és csak vergődik a kettő között.
2018. márc. 20. 07:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Öltözésnél is ez van,borzasztóan nyafka lett,alig lehet ruhát váltani reggel és este. Reggel a pizsit akarja magán hagyni,ha pedig sikerül levenni akkor képes kitúrni a szennyest hogy csak az előző napi ruhát veszi fel. Este pedig a nem megfelelő pizsi miatt megy a hiszti.
2018. márc. 20. 07:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd hogy hisztizzen, de ettöl függetlenül te döntöd el, mit vesz fel a gyerek, mégha nem is tetszik neki.
2018. márc. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Dehogynem tudsz, csak nem akarsz.

"Nincs olyan, hogy anya, apa, dédi, szomszéd néni tesz tisztába... én vagyok itt, én teszlek tisztába"

Az ellen, hogy letépné ráadod a harisnyát, arra rá kívülre a bodyt és míg ezt a kettőt leszenvedi, elég időd van, hogy megállítsd és akkor nem jut el a pelenkáig. Már ha képes vagy rá figyelni.

És ezek csak példák.

Nem elnyomás, hanem nevelés, ha nem mindent hagysz rá.

Azt kell megtanítani, hogy vannak dolgok, amikben választhat pl.: melyik pizsamát veszi fel, de abban nem, hogy felveszi-e a pizsamát.

2018. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Durva, hogy még csak 2 éves, de már most uralkodik a családon. Hisz nem apa meg a dédi dönti el, mikor teszi tisztába, hanem a gyerek. Mindent.


Belegondoltál, mi lesz 2-3 év múlva? És 10 év múlva???


Kezdj el sürgősen utána olvasni, mi is a következetes nevelés, vagy kérj segítséget.


Nem a gyerek dönti el, hogy át lesz-e pelenkázva, hanem te. ÉS azt is, hogy ki pelenkázza.

2018. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát ha nem akar sőt elutasítja a pelenkázást hát ne pelenkázd át 😊 1 nap jó pisisen és majd ő kéri 😊 (kakiba ne hagyd főleg ha lány)
2018. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!