Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mitől lehet az hogy a 3 éves...

Brigibenipatrik kérdése:

Mitől lehet az hogy a 3 éves lányom az oviba szobatiszta de itthon állandóan bepisil?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy nehezen sikerült a lányomat az ovira teljesen szobatisztává nevelnem.

Viszont egy ideje itthon vagy ha rokonoknál vagyunk ott állandóan bepisil.

Probáltam már mindenhogy megfogni.

Elbeszélgettem vele, kompromisszumot kötöttem vele, probáltam már kicsit fenyegetni hogy ha pl bepisil majd akkor nem kap ezt meg azt.. de semmi sem hatásos nála.

Gondoltam rá fél egyedül valamiért ezért elmegyek vele wcre, vagy bilire de ott is gyakran csak hisztizik nem pisil aztán rá pár percre bele a bugyiba.. :/



2018. okt. 18. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Attól lehet, hogy még nem érett meg a teljes szobatisztaságra! Fenyegetni teljesen felesleges, sőt ...!
2018. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, inkább fordítva szokott lenni, hogy otthon már szobatiszta, de az oviban újra bepisil. (Tapasztalatom szerint minden csoportban szokott lenni 1-2 ilyen gyerek, persze kiscsoportban ősszel többen, de néha még nagycsoportban is.) Mindenhol azt ajánlják, hogy ne legyen belőle nagy cirkusz, hanem majd elmúlik.
2018. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Ennek lelki oka is lehet. Tudja, hogy az óvodában nem lehet, ott ciki, nálad jobban biztonságban van, ott megteheti. Akár még az is lehet, hogy ezzel utal rá, elmondani, megfogalmazni még nem tudja, hogy ő még pici akar lenni, nem akar a nagyok között ovis lenni.

Nem szabad erőltetni, annál inkább ellenáll (dackorszak).

Az is lehet, hogy nem tudja tartani, a 3 évesek gyakran játék közben megfeledkeznek arról, hogy ki kéne menni wc-re, nekem a 4 éves lányom is volt, hogy az udvarról vizes gatyával jött be, mert már nem érkezett kimenni a wc-re.

Egyébként az is lehet, hogy ezzel téged büntet, hogy direkt bepisil, mert látja, hogy nagyon bosszant. Nem szabad nagy felhajtást köré tenni.

Nálunk még a 8 éves nagylányommal is vannak gondok, mert bizony bepisil éjjel. Nincs semmiféle szorongás, vagy lelki háttere, voltunk orvosnál, egyszerűen annyira mélyen alszik, hogy nem ébred fel. 10 éves kor után fognak laborba küldeni, ha ez nem múlik.

2018. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Az oviban menő csajnak akar látszani, hogy a fiuk felnézzenek rá. Otthon viszont a gyámoltalanságát hangsúlyozza. Mert babusgatásra vágyik, hogy ölelgessék, puszilgassák, simogassák, szeretgessék!
2018. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom azóta mi van, de ez, amit írtál engem jellemez;


- oviban sosem pisiltem be, itthon gyakran ( rokonoknálegyaránt), mert belefeledkeztem a játékba. Volt, hogy éreztem, hogy menni kell, de akkor se mentem ki, mert a játék elvesztené a varázsát. Nem lehet, hogy erről van/volt szó?


A szüleim sokszor rám szóltak emiatt, de nem hallgattam rájuk. Sulira nőttem ebből ki.

2019. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!