Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 és fél éves kisfiam augusztu...

2 és fél éves kisfiam augusztus óta szobatiszta, de visszaesés van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Augusztus óta, legnagyobb meleg persze, folyton gatya nélkül akart lenni, mindig szólt ha pisi/kaki lesz, rögtön éjjelre is stabil szobatiszta lett ahogy nappalra is.

Ám elkezdődött a szeptember/október és szól igaz sokszor, de minden nap van baleset hogy becsurog neki ,vagyis heti többször inkább. Utána szépen beereszti bilibe a maradékot, de sokszor van olyan hogy letelt kb 3 óra hogy nem kell pisilni,kérdem? És persze dacol hogy nem nem kell ,rá 10 percre meg anya bepisiltem..De csak becsurog.

Kaki még rosszabb, ha nadrág nélkül van szó nélkül megy a bilire és szól ha végzett, de gatyában,bugyiban csak akkor szól ha már kijött félig a fenekéből, szegénynek látom hogy tartja vissza mikor jön ki csak későn,úgy kell kibányásznom,már bocsánat..

Ja és éjszaka 0% , sosincs baleset, olyan mintha ezzel is dacolna sokszor velem, hogy azért se megy el pisilni.

Nálatok nem volt hasonló?

Jobb lesz ez idővel?

Ezért a pár balesetért pelust biztos nem fogok visszaadni, csak sokszor megy a mosógép az biztos..

De mi lehet erre a megoldás?


2018. okt. 24. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát pedig a "megoldás" a bugyipelenka.

Ha bemegy nem gond, de ha szól, akkor mint a gatyát, le tudja húzni.


De ha neked megfelel a rengeteg mosás, meg a kakibányászat, akkor maradjon minden így. Egyszer csak szobatiszta lesz...

2018. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De ő összekapcsolja sajnos hogy ha pelus van rajta akkor beengedheti, és sajnos elég kényelmes gyerkőc, inkább beleereszti mint hogy játékot félbehagyja, és egyedül még nem tud mindig levetkőzni.

Próbáltam már ezt de összezavarta nagyon sajnos.

2018. okt. 24. 14:22
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Bepisil , ergo nem szobatiszta. Milyen tanacsot varsz ?
2018. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De nem pisil be csak az eleje becsurog néha, belemerül a dolgokba, dacol sokszor, aztán későn megy el..

Meg eddig szobatiszta volt akkor most hirtelen nem?

Plusz éjszaka sosincs baleset.

2018. okt. 24. 15:06
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
A lányom is csinálta ezt. Egy darabig ment a "semmi baj, előfordul", de mikor rájöttem, hogy játszmázik, akkor leszidtam 2-3 alkalommal és vége lett. 2 hónappal 2,5 éves kora után teljesen szoba- és ágytiszta lett, semmi baleset nem történt később sem. Most 4 éves, kutya baja.
2018. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, én is ejnye-bejnyézek de most nagyon nehéz vele, minél inkább tiltok valamit annál jobban csinálja, ha kérek valamit direkt az ellenkezőjét csinálja..

De akkor türelmes leszek ebben is :) Ma se volt egy baleset sem, csak néha vannak ilyen dilis napjai.

2018. okt. 24. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Megértésre vágyik, szeretné ha többet foglalkoznának vele. Úgy érzi, hogy nem szeretik. Leszidni nem tanácsos, mert ösztönös bizalmatlanságot eredményez. És ez rosszul hat a fejlődésére. Személyiségének alakulására.
2018. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hűha utolsó, te valami önjelölt gyerekpszichológus vagy?

Tudom milyen ha figyelemfelkeltésből csinál valamit, de ebből a történetből hogy tudtad leszűrni hogy úgy érzi a gyerek hogy nem szeretjük ez durva.. :D

Megnyugtatlak, körbe van ajnározva a lelkem,első gyerkőc és unoka mindenhol, amennyi szeretetet és törődést kap ő az néha már a hátrányára is válna.. :)

2018. okt. 25. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Hiába kap meg mindent a gyerek. Hogyha megalázva érzi magát, nem érzi a figyelmességet.

Pl. Hiába van mindenféle játékkal elhalmozva. Hogyha pont azt a játékot nem kapja meg, amire a legjobban vágyik. Az a sok játék értéktelenné válik számára. És a kapcsolat személytelenné, gépiessé válik.

2018. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Te beteg vagy utolsó..

Nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.

Nem is ismersz minket.

2018. okt. 25. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!