Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Most akkor érett már a szobati...

Most akkor érett már a szobatisztaságra vagy nem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja próbálkozunk a szobatisztasággal. Időnként levettem róla a pelust 1-1 napra hogy lássam mit reagál. Mindig az volt, hogy magától nem szólt, ha én kérdeztem és vittem wc-re már egyre többször belepisilt. Ezt én úgy tekintettem, hogy még nem érett rá, 1-1 ilyen nap után mindig vissza is adtam a pelust. Aztán 1 honapja egyszer csak magától szólt, hogy pisilni kell a wc-be, gondoltam, hogy na akkor most már tényleg érett. Egyre többször szólt ezért le is vettük a pelust, de elég sűrűn előfordult, hogy bepisilt vagy hogy szólt, de addigra már egy nagyon pici érmenagyságú pisifolt volt a bugyiban, tehát egy kicsit már becsurgott. Vissza adtam a pelust, gondoltam várok míg eltelik egy teljes hét baleset nélkül. Az első szólás óta kb 1 hónap telt el és azóta is az megy, hogy napokig szól, aztán mikor már azt hiszem, a következő nap kétszer is bepisil..

Nem tudom, hogy most akkor még nem érett rá? De akkor hogy lehet, hogy sokszor ügyesen szól, hogy van hogy napokig nincs baleset?


2019. jan. 30. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Én sosem próbálkoztam a szobatisztasággal.

Bugyipelust kapott, és amikor az 1 hétig tiszta maradt, akkor elhagytuk. Sosem volt baleset.


Pont ez a lényege a bugyipelenkának. Ha szól, le lehet húzni, mint a bugyit. Ha nem szól, akkor mint pelenka, nem történik "baleset".

2019. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi is bugyipelenkát használunk, pont úgy ahogy írtad..csak azt nem értem, hogy eltelik mondjuk 3 nap baleset nélkül (még idegen helyen is szól),majd a következő nap újra bepisil. .És így megy 1 hónapja.
2019. jan. 30. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Akkor még nem szobatiszta, de jó úton halad.
2019. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Érett a szobatisztaságra. Csak valamiért nem akar szobatiszta lenni a gyerek. Lehet attól fél a gyerek, hogy kevesebb törődést kap, ha szobatiszta lesz. Vagy élvezi a felhajtást a kaki, pisi körül. Több dicséret, ajándék stb.
2019. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!