Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az igaz, hogy régebben,...

Az igaz, hogy régebben, amikor még csak textilpelus volt, akkor hamarabb lettek a gyerekek szobatiszták?

Figyelt kérdés
Mert mindig hallok ilyen sztorikat, hogy a mai pelenkák elkényelmesítik a gyereket, és régen akár 1 éves korukra is szobatiszták lettek.

2019. márc. 9. 06:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

Igaz. Ha a pelenka nem szív mindent csont szárazra, akkor hamarabb megtanulja, hogy egyáltalán mi is az a pisilés, érzi és hát kellemetlen dolog a pisiben ücsörögni.. :) Mondjuk manapság már ott van a mosipelus mint köztes megoldás, hogy ne ázzon el állandóan a gyerek minden ruhája.


Személyes tapasztalat: minket az öcsémmel textillel pelenkáztak és 1 éves korunk körül voltunk szobatiszták, a nagymamám pedig ugyanezt mesélte az én anyukámról és a nővéréről. :)

2019. márc. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%

Vannak ilyen sztorik, hogy 1 éves korára szobatiszta lett egy gyerek akkoriban, de ezek szerintem biztos kitalációk, vagy az számított "szobatisztának", hogy időnként bilire ültették, a baleseteket meg feltörölték.


A másfél éves korra szobatisztává válás sem feltétlenül igaz, én pl. a 80-as évek végén, 90-es évek elején voltam pelenkás kislány, és majdnem 4 éves voltam mire szobatiszta lettem, és 5 éves mire éjjel már nem pisiltem be.

Pelenkavédővel volt rámkötve vagy textilpelenka, vagy a csíkszerű Libero betét, ami nem volt még annyira nedvszívó, mint egy rendes eldobható pelus.



Mai napig sztori a családban, amikor két, majdnem három éves koromban reggel ébredés után Apa ölében ültem a pisis pelusomban, és hirtelen elkezdtem egyszerre pisilni meg fosni és jött ki a pelenka oldalán. Apu ledöbbenve nézett, én meg vigyorogva mondtam közben, hogy "Pillangó Pellenka!"


Ugyanilyen koromban voltunk nyaralni a Balatonon, és abban a pillanatban, hogy beletipegtem a vízbe, rámjött a pisireflex és úgy pisiltem, mintha egy vízcsapot nyitottak volna meg.



Az öcsémet már hiper-szuper ultramagos pelusba csomagolták és két és fél évesen magától szobatiszta lett.



Tóth Gabi is felrakott magáról egy képet az Instára, amiben két és fél évesen ül a babakocsiban és rajta van a nagy mosható pelus, még alá is van téve egy a biztonság kedvéért. ;)

2019. márc. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
A mai pelenkák nem a gyereket kényelmesítik el, hanem a szüleit. Régen csak akkor adtak pelenkát a gyerekre, ha muszáj volt. Ha lehetett meztelenül volt a gyerek, vagy szoknyában. Többet játszott az udvaron, vagy olyan helyen ahonnan könnyebb feltörölni a pisit, kakit. Vagy raktak a gyerek alá szalmát. Kidobták, mint a háziállatok alól, jó volt trágyának.
2019. márc. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a lányom meg a fiam is a 80-as évek végén volt pelenkás, textilpeli volt rájuk kötve, és két éves korukban lettek szobatiszták, de a szobatisztaságuk előtt nem sokkal még simán előfordultak balesetek:


A lány pucéran rázta a popóját a TV előtt, és odalőtt egy torpedót a padlószőnyegre. Fiamnak a dokinő megfogta a fütyijét, erre ő reflexből szembelőtte.

2019. márc. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Igaz. Nem csak a szülőnek, a gyereknek is kényelmesebb a mai pelenka. Nyugodtan játszhat, pisilhet bármikor közben és a pelenka mindent felszív, kényelmes.

Régen viszont kellemetlen volt a pisiben ülni, így hamarabb leszoktak. De azért nyilván mindenki más. Akkoriban is volt aki 4 évesen lett szobatiszta, volt aki hamarabb.


Az ilyen 1 évesen szobatisztat én se hiszem el, legfeljebb úgy, hogy 20-23 hónapos, tehát úgymond 1 éves, mert nem töltötte be a 2-t. :)

2019. márc. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Ha érdekel a modern mosható pelenka, ami egy kényelmes megoldás számodra is, a Facebookon van sok csoport. Ott ha inditasz egy szavazást hogy kinek mikor szobatisztult a babája, olyanoktól kapsz választ akiknek személyes tapasztalata van.
2019. márc. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
65%

86-os lányom kétévesen még simán állva beletojt az ágnespelenkába bármilyen élethelyzetben, mai napig előttem van, ahogy totyog fel-alá a rámasnizott "büditartályban". Férjem szavajárása. ;)


Húgom fia 88-as, ő is két éves korában a reggeli pelenkázáskor még simán elpislantotta magát időnként. Mai napig van egy vicces képünk róla, amint az anyukája tartja rajta a tetrát, jókat mosolyog rajta a mára már felnőtt férfi, amikor a húgom magyarázza neki, "Itt arra várok, hogy pisilj egyet, és ne énrám." :D

2019. márc. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
76%

#7 Büditartály, ez aranyos. :)


Nekem a szüleim "potroh"-nak hívták a csomagomat, ha betojtam, Apu meséli, hogy azt mondta, hogy "Úgy érzem tele van a fiatal Dáma potroha. Pucoljam ki, Hölgyem?" :)

2019. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
50%
#9 Az én páromnál a kislányom hasa volt a "büdigyár", a popsilyuka a "büdilyuk", a pelenkája meg a "büditartály" ;)
2019. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Az nem szobatisztaság, hogy anyuka egy jól elkapott pillanatban tolja rá a gyereket a bilire. 1 évesen meg fogalmuk sincs arról a gyerekeknek, hogy mi az a kaki pisi, szólni sem tudnak, így az aki azt mondja, hogy 1 évesen szobatiszta volt a gyerekem, az azt jelenti, hogy jókor sikerült alátolni a bilit. Énis 1 évesen lettem anyám szerint szobatiszta, közben pedig tisztán emlékszem, hogy milyen gáz volt mikor 6 évesen a suliban bepisiltem. Ennyit erről :)
2019. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!