Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mosható zsebes pelenkát aki...

Mosható zsebes pelenkát aki használ, lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Lenne egy kérdésem. Egy weboldalon azt olvastam, hogy ha 3 naponta akarok mosni és a zsebes a szimpatikus megoldás, akkor abból 5-6 db kell + betétek. Na de a zsebesnek a betét tartó része ugyanúgy pisis kakis lesz. Vagy az úgy oké, hogy naponta csak 2x cserélem le az összepiszkolt zsebes külsőt??? Nem értem...


Vagy kellene vennem tizensok külsőt? Az egy kisebb vagyon.


2019. márc. 12. 20:20
 1/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Van mosipelusos facebook csoport, sajnos nem tudom a pontos nevét, de ha van face- d, szerintem érdemes ott feltenni ezt a kérdést.
2019. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

A 6 db a pelenka külsőre vonatkozik, de 6 db ahhoz is kicsit karcsú 3 napi mosassal.


Zsebesbol minimum 18 darabbal számolj, ugyanennyi betettel.


Kérdezz nyugodtan, 3 mosis gyerekem van és vezetek egy mosható pelenkás baba-mama klubbot.

2019. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ennyi max akkor elég ha leszokóban van a pelusról.

18 minimum kell sajnos :( Minimum 2 naponta mosni

2019. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat ez iszonyú lelombozó... szerettem volna környezettudatos lenni, de ez egyszerűen nem éri meg, ha nem poliészter pelenkákat akarok használni.. :(
2019. márc. 12. 22:30
 5/10 anonim ***** válasza:
2019. márc. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyere a mosható pelenka piac és csevegő csoportba! Van egy csomó jó megoldás, meg fogod találni a nektek valót 🙂 nézegess az albumok közt, olvass bele a beszélgetésekbe, kérdezz bátran, szívesen segítünk.
2019. márc. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy csináltam, hogy minden este kimostam az aznapi "termést". A pelenkák mellé bedobtam ruhákat is, amennyi belefért a dobba. Így csak nagyon ritkán halmozódott fel a szennyes. A baba bőrének sokkal jobb a mosható pelenka. Pláne kisfiúknak. Az eldobható pelus iszonyú meleg, ami nem tesz jót a heréknek. Az eldobható pelenka elég sok vegyszert tartalmaz, ami érintkezik a babád bőrével. Mosható pelenkával sokkal ritkább a bőr kipirosodása, és nem lesz szükséged popsikrémre sem. Sokkal kevesebb szemetet fogsz termelni. Nekünk van egy 90 literes kukánk a vegyes szemétre, amibe a pelus kerül. Amit 4 hetente szállítanak el. Egy gyerek kb. 2 hét alatt töltötte fullra a pelusaival a kukát. Vehettem plusz zsákokat, darabját 5 euróért. Én ezért váltottam moshatóra. De ami a legszuperebb az egészben, hogy elindít egy környezettudatosabb úton. Pl.Te sem akarod majd többé vegyszeres műanyagban aszalni magad, Te is át fogsz állni mosható betétre, intimkehelyre, oda fogsz figyelni milyen mosószert, tisztítószert veszel, el fogod hagyni az öblítöt.
2019. márc. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, így hogy minden nap mostál, hány mosipela kellett?


Jelenleg a piacon kapható legdrágább, ökológiailag lebomló bio pelenkát használjuk (Naty), ebben semmi vegyszer nincsen, szóval a mosipelus ezen “előnyei” nem érvényesülnek, és ezt a pelenkát, hiába termelek vele szemetet, nem fogom lecserélni poliészter mosipelusokra.. a természetes anyagú meg pokoli drága és nem éri meg jelen állás szerint...


Illetve én évek óta csak BioD szerekkel mosok-takarítok, kizárólag natúr kozmetikum van itthon stb stb stb... ezen a területen nem annyira van szükségem “fejlődésre” csak nagyon szerettem volna nem termelni ennyi pelenka szemetet, akkor se ha amúgy lebomlót használok..

2019. márc. 13. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem igaz, hogy a mosi pelustól nem pirosodik ki a baba popsija. Kisfiamnak annyira begyulladt a bőre hogy orvos hozta helyre. A pelus nem úgy szívja a nedvességet mint az eldobható hogy ettől begyulladt. 4 hét után váltottunk vissza liberora mert nem bírta.
2019. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még pici a babád, a mosipelussal csak jól jöhetsz ki anyagilag is. A legdrágabb legmenőbb Pelusok is legfeljebb 5000-8000 ft/db, és ezek általában olyan konstrukciók, hogy csak a nedvszívó réteget kell mindig cserélni. Így tényleg elég lehet a haromnapi mosáshoz akár a 6 külső is (ha túl sok lesz műsoros, kézzel is öblítheted csak a külsőt, néhány óra alatt megszárad. A betétek pedig olcsóbbak, nyugodtan lehet néhány tartalék)

De maradjunk a zsebes pelenkánál, azt szerintem egyszerűbb használni. Használtan vagy aliexpressről/ebayről rendelve bőven 2000 Ft alatt van db-ja, ebből minden csere egy pelenka, és ezt már kevésbé érdemes kézzel mosogatni, de géppel centrizve ez is néhány óra, legfeljebb fél nap alatt megszárad. Így nekünk 20 db bőven elég 3 naponta mosáshoz, és még a babaruhák is beférnek mellé, tehát abból se kell túl sok váltás. Átlagosan 3 óránként cserélek (ez az egészséges), kivéve éjszaka,amikor akar 12 órát is rajta van a pelus, ha nem ébred meg.

Fontos kérdés még a nedvszívó réteg. Ahol a pelust veszed, rendelhetsz hozzá betétet is, vagy a mosható pelenka piac és csevegő csoportban árulnak mindent jóval olcsóbban használtan is, de simán lehet tetrát vagy akár egy darab törölközőt (a keztörlők Pont megfelelő méret) is használni. Ha sokat pisil a babád, lehet, hogy ki kell próbálod pár fajtát, mire megtalalod a nektek megfelelőt, illetve nekünk éjszakára 1 éves kora után már egy erősebb megoldás (kenderből varrt belső pelenka) kellett, de ez mind egyéni.

Ami nagyon fontos, hogy próba nélkül ne vegyél egyféléből sokat, mert lehet, hogy nem lesz a ti fazonotok (lehet próbacsomagokat bérelni is). Nekünk elég kevés pénzünk volt rá, de a kezdő készletet használtan 30 000 Ft alatt megúsztam, és azóta meg kb 10 000 Ft-ot költöttem egy-két kiegészítő darabra. 3 napos kora óta mosizunk, nekünk bőven megérte, de a környezetnek is, hiszen a legtöbb pelenkánk használt, és még a tesó is megörökli.

2019. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!