Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan induljak el vele ha...

Hogyan induljak el vele ha leszokóban van a pelusról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónap múlva lesz 3 éves. Most kezdtünk bilizni. Ügyesen szól, hogy pisilni kell és már megy is a bilire. Egyedül vetkőzik, pisil aztán egyedül fel is öltözik. Kérdésem, hogy boltba, hogy induljak el vele adjak rá pelust? Ha hirtelen rájön a kisboltba akkor szaladjak ki vele pisilni? Érdekelnének a tapasztalatok/tanácsok, hogy hogyan oldottátok meg.
2019. márc. 26. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fú de féltem én is az elején mikor szobatiszta lett, még az autózástól is mindentől, olyan furcsa volt pelus nélkül lenni, de sose volt baleset.

Ha már tudja tartani akkor nem kell rá pelenkát adnod, bár én az elején mindenhova vittem a táskámba váltónadrágot és bugyit, többször megkérdeztem kell -e pisilni ha már eltelt x idő az utolsó pisiliés óta.

2019. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Bugyipelus, amíg stabilan nem tudja visszatartani.

AMikor szól, hogy pisilni kell, akkor azonnal keress pisilőhelyet. Olyat soha ne mondj, hogy nyugodtan pisilj, van rajtad pelus. SZóval a bugyipelus csak a biztonság kedvéért van. Tehát úgy kell viselkedned, mintha nem lenne.


Amikor már nem volt rajtra pelus, azért váltóruhát mindig vittem, de nem igazán kellett.

2019. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mielott elindultok probald meg megpisiltatni otthon!
2019. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Otthoni pisi utan indulas. Utkozbenre en viszem a Potette plus osszecsukhato bilit, de van eldobhatos a dm-ben. En eleinte adtam ra pelenkat, de ugye az nem oszt, nem szoroz, ha mar nem pisil amugy bele, mindenkepp meg kell oldani. En eloszor megterveztem az utat, ugy, hogy wc is legyen lehetoleg egyszer utkozben.
2019. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En mindig vittem valtas holmit neki, de neha adtam ra bugyipelust, persze tobbszor kerdeztem, hogy kell pisilni. Nagyon ritkan volt baleset, mikor nem ertunk ki idoben a kisboltbol...
2019. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Pelenkában
2019. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben, mielőtt bementünk a boltba, 100x megkérdeztem, nem kell-e pisilni, kint intézzük. Barátnőm pedig ruházati üzletben kérdezte, merre van a vécé. Mondták neki, ez nem nyilvános illemhely. "oké, akkor a gyerek itt fog bepisilni, mert addig nem tudja tartani, hogy kiérjünk" Azonnal lett hova menniük.


Ha már elvan stabilan balesetmentesen (ez nem jelenti azt, hogy 1-1 bepisilés ne férne bele, ha nagyon elmerül pl játékban) pelus nélkül, akkor káros rá visszaadni.

Amikor pont ennyi idősen leszokóban volt a fiam, mindenhovy törölközővel és 2 váltás száraz ruhával mászkáltam.

2019. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!