Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Régebben hogyan folyt a...

Régebben hogyan folyt a szobatisztaságra szoktatás? Szigorúbb volt, mint manapság?

Figyelt kérdés

2019. márc. 28. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Én a 80-as évek végén és 90-es évek elején voltam baba, és 4 éves koromig pelenkáztak textilpelenkával, kb. 2 évesen lettem nappalra szobatiszta, de 4 éves koromig bepisiltem éjjel.


Anyukám barátnője szerint idővel magamtól kezdtem bilizni, azelőtt figyelt arra, hogyha pelenkáz engem akkor álló fütyivel szembelőhetem, illetve ha pukizgatni kezdek, akkor jobb valamit tenni a fenekem alá.


Nekem inkább az a benyomásom, hogy régebben lazábban kezelték a dolgot a szülők, míg manapság szinte verseny van abból, hogy kinek lesz hamarabb szobatiszta a gyereke, én ebben a "versenyszellemben" valami amerikai befolyást látok, onnan, az USÁ-ból hallottam ilyen dolgokat, hogy az egész falunál vagy szomszédságnál, szinte verseny, hogy mikor lett szobatiszta a gyerek.



Én a saját gyerekemet biztos nem fogom szobatisztaságra kényszeríteni, majd rájön, hogy jobb elmenni a klotyóra, mint beszart gatyában ülni.

2019. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

#1 Nekem a kis Lillám hónapokig rezzenéstelen arccal elviselte, hogy be van tojva, aztán saját magától kezdett bilizni.

Én sem hiszem, hogy kényszeríteni kellene őket.

2019. márc. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Senki nem beszél kényszerítésről. De foglalkozni kell a témával. Kedvet kell csinálni a gyereknek a szobatisztasághoz.

A legnagyobb gond, hogy tabuként kezelik a szülők a szexualitást a gyerek előtt, mikor még nem szobatiszta.

-Rossz szájízzel pelenkázzák a gyereket. Rontva a gyerek saját testéhez való viszonyát.

-Keveset van a gyerek pelenka nélkül. Azt érzi a gyerek, hogy ronda, bűnös ami a pelenka alatt van. A pelenka része a testének. A szexuális fejlődése gátlásos, ami a szobatisztasághoz alap feltétel.

-A gyerek nem tudja, hogy a szülők hogy intézik a vécézést. Mi lesz az ürülékkel. Miért viszolyognak a szülők az ürüléktől. Továbbá nem érzi a szülők terhét a pelenkázással kapcsolatban a gyerek.

-A gyerek az állandóságra törekszik. Megszokja a pelenkázást. Bűntudat keletkezik a gyereknél a szexuális fejlődéssel kapcsolatban.

Vegyük észre, hogy a gyerek milyen boldog meztelenül. És örömmel tölti el, ha gyönyörködnek benne a szülők. Ha érzi a gyerek az elfogadást. Nyitottabb lesz az ürítéssel kapcsolatban. Jobban törekszik örömet okozni a szülőknek. Továbbá örömet okoz a gyereknek az önállóvá válásra való törekvés.

Ha azt érzi a gyerek, hogy ő csak egy kis szaros. Akkor elmegy a kedve az önállóságtól. Nem mer a gyerek kibontakozni.

A gyerekkel való foglalkozást kínlódásnak fogja érezni az, aki nem tudja szeretni a gyereket. Továbbá álszentségnek fogja érezni, hogy más gyereke gyorsabban fejlődik mint a sajátja. A gyerekre nem kell erőltetni semmit, csak érezni kell mire vevő, mire nyitott. A gyerekben alapból meg van a törekvés, hogy elfogadják őt és örömet leljenek benne. A gyerek mikor megszületik tele van szeretettel, csak a rossz hozzáállás miatt változik meg a helyzet. Mikor valaki a benne lévő keserűséget rávetíti a gyerekre.

2019. márc. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem az a szeretet, hogy elhalmozzuk mindennel. Hanem hogy tanítgatjuk, időt szánunk neki. Elfogadjuk, hogy tapasztalatlan, de velünk egyenértékű, tehát tiszteljük.
2019. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

1. válaszolónak íróm: nem volt szégyen régen sem ha 4 éves korig éjszakára textil pelenkát kaptál. Mert így csak a pelenka lett pisis. És kényelmesebb volt kivárni az éjszakai ágytisztaságot.


Nekem is sokszor volt szükségem éjszakára szezonálisan pelenkára Óvodás koromban.

2019. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Én pl. 14 hónaposan már nappal ra szobatiszta voltam. Nem lett belőle semmi defektem, nem voltam kényszerítve. Szerintem az még nem kényszerítés, ha megismertetjük a bilivel, hogyha ő úgy dönt, hogy kipróbálná, akkor tudja, hogyan kell. Legalábbis a kislányommal ez lesz, amint tud ülni.
2019. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!