Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejfehérje allergiás, szoptató...

Tejfehérje allergiás, szoptatós anyukák adjatok tanácsot légyszi! Hogyan táplálkoztok tejmentesen úgy, hogy a baba is, és Ti is megkaptok minden fontos tápanyagot?

Figyelt kérdés

Az első gyermekemet csak 1 hónapig tudtam szoptatni,mert fájt a hasa,sírt,hasmenése volt.Később derült ki,hogy kazein allergiám van.

Most újra babát várok,szeretném tovább szoptatni,de előre pánikolok,hogy fogom teljesen kiiktatni a tejet az életemből.(és mindent,amibe tejfehérje van!)

Aki hasonló cipőben jár,írjon!Kösönöm!


2010. júl. 16. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem három hónapos volt a kislányom amikor véres lett a széklete és kiderült tejallergiás.A mai napig szoptatom most 15 hónapos és amióta kiderült hogy az tejmentes diétán vagyok.Főzni rizstejjel főzök .Szalámiból azt eszem amire rá van írva hogy tejmentes csak vizes zsemlét eszem illetve csak margarint .
2010. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És miket főzől?Habarást hogy helyettesíted?

Rengeteg ételbe teszünk tejszármazékot,szinte lehetetlen kikerülni.

2010. júl. 16. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked is és az első babádnak is allergiája van? Csak azért, mert írod, hogy az ő hasa fájt, hasmenése volt, stb. És nála ki is mutatták az allergiát?

Az én fiam ekcémás és nekem is azt javasolták, hogy tejmentesen étkezzek. Sajnos szerintem is egy rémálom, ráadásul én a terhesség alatt meg cukros voltam, az is szigorú diéta volt.

Szintén rizstejet használok tej helyett, viszont a lehetséges keresztallergia miatt nem eszem szóját sem. Nagyon hiányzik a kefír, joghurt, fagyi, túrókrém, stb.

A főzés szerintem picit könnyebb, hisz ott tényleg mindenben lehet helyettesíteni a tejet rizstejjel. De nem tudok egy étterembe sem nyugodtan enni, hisz sokszor még a rántott húsban is van tejpor. :( Kitartást neked!!!!

2010. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Az én kisfiam is tejallergiás. A tejtermékeket lehet helyettesíteni szójából, rizsből, vagy zabból készült termékekkel.


tej: szójatej (Ennek van mellékíze, de hamar hozzá lehet szokni, a legkevésbé az alpro márkájún érződik.) rizstej (ennek alapból édes)


tejföl: szójtejszín, vagy zabtejszín


joghurt: szójajoghurt (kicsit kevésbé savanyú, mint az igazi joghurt, a tejföl pótlására is jó)


vaj: a Linco margarinban, illetve a Liga sütőmargarinban biztosan nincs tejpor


A túrót és a sajtot sajnos igazából ne lehet pótolni. Léteznek vegán sajtok, párszor próbáltam, de rettenetes ízük van. Különben ezeknek a termékeknek, amiket leírtam mind van egy kis mellékíze, természetesen mások mint a rendes tejtermékek, de meg lehet hamar szokni.


Különben a szójatermékeket be lehet szerezni bármelyik bioboltban, de nagyobb áruházakban is. Ha van Tesco a olcsók.


Két link:


www.tejmentes.blogspot.com


www.etelallergia.hu (Ez a Magyar Allergia Adatbank honlapja, találsz rajta terméklistákat, olyan áruk amikben biztosan nincs allergén anyag.)


Különben én beszereztem a Lipóti Pékségtől és a PékPonttól is egy allergia mátrixot, amiben benne van melyik termékeikben nincs tejpor. Ha írsz privit szívesen elküldöm Neked!

2010. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pontosíttasd, hogy kazein, vagy tejfehérje!

Nem mindegy. A lányomnak először csak kazein volt, és egy picit írták, hogy tejfehérje, nomeg földimogyoró. De a legkevesebb a kazein, mert a lányomnál, hogy magára a tejfehérjére csak minimális tejet ihat, naponta kétszer 1 dl, viszont a tejfölt, tejszínt, vajat kerülni kell, mert az a tényleges tejsavó, ami a kazein. Nomeg túrófélét sem eszünk.

Igazából figyelni kell az élelmiszereket nagyon, hogy mit tartalmaznak, hiszen legtöbb felvágottban van tejfehérje. Ami halálos: a jégkrémek nagyrésze teli van : édes tejsavóporral, amitől a drágám tiszta kiütés lesz, nomeg az édes joghúrtokban, ilyesmikben. De pl tejsavópor nincs a joghurtos túrókrémben.

Ha kiderült, hogy tulajdonképpen mit nem ehetsz. Szerintem menj be egy könyesboltba és rengeteg olyan könyvet találsz ami tej és tojásmentes étrendeket mutat be. Ettől ne ijedj meg!

Ha földimogyoró allergiád volna, az már tényleg baj volna, az tényleg mindenben benne van, még panírporon is olvastam...

2010. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És ha egy kis kikapcsolódásra vágysz:


A MacCafe-kban lehet szójatejjel kérni a kávékat, illetve ők tudják, hogy melyik termékük milyen allergén anyagokat tartalmaz.


A Kiskorona utca 8-ban működik egy vegán (semmifajta állati eredetű dolgot nem használnak) cukrászat és istenien finom sütiik vannak (www.napfenyescukraszat.hu)


Az etelallergia.hu-n van egy telefonszám, ami lehet hívni és ott tanácsot lehet kérni allergia ügyben.


Különben amikor szembesültem azzal, hogy nem ehetek semmiféle tejterméket teljesen bepánikoltam, aztán rájöttem hogy igazából nagyon sok lehetőség van, csak meg kell találni őket.

2010. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. miaju! Köszi a cukrászda linkjét! Már annyira vágyom én is egy kis édességre! (csak látom, hogy épp mától van 10 nap szabi :( )
2010. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10 nap szabi!?!? Pedig én is készültem már hozzájuk.


Akkor est lehet próbálkozni itt:


[link]


Különben szójatermékekből lehet otthon is sütni mindenfélét. Én tirmaisut is csináltam már szójatermékekből. Mondjuk nem lett az igazi, a mascarpone hiányzott belőle, de nem lett rossz. Sok bioboltban szójatejszínhabot is lehet kapni. (Olyan nyomós, mint az "igazi")

2010. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem van allergiám a kazeinre(én úgy tudom,hogy ez maga a fehérje a tejben,ill.az összes tejet tartalmazó ételben-italban)Ekcémás vagyok gyerekkorom óta,plusz most még fémallergia teszten is megbuktam.

Mivel a hajlam örökölhető,(és a fiam örökölte is,ekcémás,viszont a tejre negatív lett),ezért mondta az orvos,hogy a következő gyereknél 1 éves koráig ne találkozzon tejjel,szoptassam ameddig csak tudom.(és én se fogyasszak tejtermékeket).

2010. júl. 18. 22:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor kiderült, hogy laktózérzékeny lettem, nagyon bepánikoltam. Aztán 1 hónap tejmentes lét után döbbentem rá, hogy sok nyavalyám oka a tej volt. Ezek elmúltak, és már nem is bírnék a tejjel együtt élni. A váltás a nehéz, utána könnyen megy. Mellesleg a tehéntejből még a kalcium sem tud felszívódni rendesen. A tej hiányától hiánybeteg nem leszel.
2010. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!