Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezzel a módszerrel megkönnyíth...

Ezzel a módszerrel megkönnyíthetem a növekedési ugrást?

Figyelt kérdés

Két hetes, anyatejes a babám. Azt a tanácsot kaptam, hogy minden szoptatás után fejjem le a maradékot. Ez esetemben 60-120 ml között mozog.


Azért tanácsolták ezt, mert így elkerülhetem a mellgyulladást és könnyebb lesz a növekedési ugrás is (nem kell annyiszor a cicin lenni?). Mit gondoltok mennyi igazság van ebben?


U.I.: Tudom, hogy a kereslet-kínálat elv alapján menne a növekedési ugrás is, de kövezzetek meg önző módon nem szeretném ha folyamatosan a cicimen lógna. Jó a technikája, nem fáj, de azt vettem észre hogy nap végére így is sajognak a melleim.



2020. jan. 30. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Max úgy nincs ezzel egész nap cicin, ha oda adod neki a lefejtet. Ezzel azonban nem megkönnyíted hanem elrontod a növekedési ugrást. Nem tudja a baba beállítani magának a tejet és a cumisüveges táplálástól könnyen cumizavaros lehet
2020. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 khniki ***** válasza:
Szerintem ez nem rossz, így csak annyit fogsz érzékelni, hogy hirtelen többet kezd enni a babád és nem fogsz tudni annyit lefejni.
2020. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondolok amit az utolsó is írt.
2020. jan. 30. 22:20
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
De ugyan annyit akar majd cicin lenni
2020. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem értelek pontosan utolsó! Kifejtenéd?
2020. jan. 31. 09:13
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Attól még hogy lefejed, ugyan úgy nagy lesz a szokási igénye. Magyarul ugyan úgy folyamatosan a ciciden akar majd lógni. Max akkor nem ha oda adod a legejtet, aminek meg már leírtam mi lehet a következménye
2020. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szopási igénye
2020. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam. Ami maradt a cicimben azt lefejtem, hogy ne csökkenjen le a tej mennyisége. Ami maradt azt lefagyasztottam, amikor jött a növekedési ugrás, akkor pedig már nem volt mit lefejni, vagy csak nagyon keveset (10-20ml). Így a növekedési ugrás ideje alatt a picikénk nem a cicimen "lógott", hanem folyton aludt. Jól lakott majd aludt, ez ment 4 napig. 4 nap után 4cm és 300grammal lett több.


"cumizavar": a fiam is kap cumisüvegől lefejt tejet, de nem alakult ki cumi zavar. Persze az esély fenn állhat, de ez nem 100%. Sőt.... Nekem a szülés után 3 napig nem volt tejem. 2 nap után cumiból kapott tápszert, de ez sem volt rossz hatással a szopási képességeire. Ráadásul a szopási technikáját sem befolyásolta. Soha nem okozott fájdalmat a szopizással.

2020. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!