Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az, hogy én mit eszek mennyire...

Az, hogy én mit eszek mennyire befolyásolja, hogy a baba minden szükségeshez hozzájut-e az anyatejből?

Figyelt kérdés
Ha nem eszem túl egészségesen, attól ő még minden tápanyagot megkap? Vagy mennyire kell erre odafigyelni?
2010. júl. 24. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért kell egészségesen táplálkozni,mert a szervezet akár az anya kárára is minden fontos anyagot kiválaszt az anyatejbe.Tehát a kisbabád egészségén túl a saját egészséged érdekében is.
2010. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, de ha mondjuk nem eszem túl sok húst, vagy levest azért még nem lehet baj, ugye? Nem is kívánom mindig. Azért ha a babám szépen fejlődik, akkor biztos ,hogy ő mindent megkap?
2010. júl. 24. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont emiatt amíg szoptatok,szedem tovább a terhesvitamint,így biztos nem lesz gond.Legalábbis a védőnő így tanácsolta...
2010. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A babád mindent megkap, mert a szerevezeted akár a saját károdra is, de mindent beletesz a tejbe.


Remélem, a tápszer eszedbe se jutott...


Én is szedem még mindig a terhesvitamint. 4 hónapja szoptatok.

2010. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

dehogy jut eszembe a tápszer :D

Csak kíváncsi voltam, én is 4 hónapja szoptatok, nagyon szépen fejlődik a babám. De előfordul, hogy egy-egy nap mondjuk egyátalán nem eszem főtt ételt, a leveseket meg nem nagyon szeretem, stb. szóval tudom, hogy ehetnék sokkal egészségesebben is. Mikor megszületett kívántam is sok féle kaját, de most valahogy visszaálltam erre az "egyszerűbb" étkezésre, ami nekem megfelelő, csak biztos akartam lenni benne, hogy neki sem ártok!

2010. júl. 25. 08:49
 6/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nem ártasz, mert ő tényleg megkap mindent, ami neki kell. Biológiai értelemben ő egy kis parazita, aki belőled él, akár a te károdra is. :)

De persze ez nem azt jelenti, hogy el szabad magad hanyagolnod, hiszen a te egészséged is ugyanolyan fontos. Nyilván nem ajánlott addig várni, amíg valamilyen hiánybetegségben mutatkozik meg a baj...

De ha csak arról van szó, hogy időnként ezt-azt nem eszel, mert nem annyira kívánod, az nem baj! Ha közben a többi étkezésnél ügyelsz arra, hogy mit és hogyan, akkor az pont megfelel. (A szervezet egyébként néha azért is "válogat", mert bizonyos anyagokból aktuálisan elege van, illetve másokból meg hiánya.)

A terhesvitamin a legáltalánosabb javaslat, de ha módod van rá, én inkább a természetes táplálékkiegészítőket ajánlanám. Azok nem szintetikusak...

2010. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semennyire, a baba megkapja ami neki kell. Bebizonyították ezerszer, hogy egy éhező afrikai nő gyereke pont ugyanúgy fejlődik mint egy jól táplált angliai nő gyereke.
2010. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugtattatok :-)
2010. júl. 25. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!