Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Három hónapos koráig a kislány...

Három hónapos koráig a kislányom egy mellből evett, azután már kettőből elég neki, az egy adag. Hogy lehet elérni, hogy újból elég legyen 1-1 mellből a tejtermelés?

Figyelt kérdés
2008. nov. 21. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok! Én is várom az ötleteket! Mi most voltunk 2 hónaposak egy hete. Mostanában jött elő nekem is ez a probléma. Levi nagy bendős egyszerre 150 et eszik kb. Szoktad mérni? Tudod, hogy mennyiket eszik a kislányod? Én mindig mérem, hogy tudjam követni most a változásokat. Ha 4 órát átalszik napközben, akkor addigra több tejem termelődik. Homeót szedek, meg teát is iszom. Érdekes, mert nálam ez napi szinten változik. Van hogy elég egyből, van hogy kettő kell nekünk is. Éjszaka mindig bedurran, reggel (9- fél 10 az első szopi) akkor 18 körül eszik, következőnél 150 körül majd egyre kevesebbet.Este fél 10 kor eszik utoljára és utánna átalussza az éjszakát, min 8-ig. Ha napközben 3 óra telik el a 2 szopi között és éhes, nem mindig elég. Viszont ha 4-et átalszik akkor van, hogy elég egyből is. Persze számít, hogy tudok- e aludni napközben, meg hogy mennyit iszom, meg nálam az is, h kb mikor eszem. Ha betartom az időket h 9 felé reggeli, 1-2 ebéd és 7 felé vacsi, akkor jobb szokott lenni. Ki kell tapasztalni. Nekem azt mondták, hogy neki már nem is kell 3 óránként ennie, főleg ha 150 fölött eszik, szóval nem fog több termelődni ha sűrűbben teszem rá, max fájni fog a hasa. Nekem ez jobb így asszem, ha ritkábban eszik. Lehet, h nekem kezd így beállni a termelődés, h 4 óra alatt termelődjön annyi amennyire szüksége van? Elvileg 100-120 neki még csak az adagja. Na de nem lehet tőle elvenni:)

Sok sikert, próbálkozz te is:)

Kinga

2008. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja a 18 az 180 ml csak elírtam:) Volt már 200 fölött is reggel természetesen. K
2008. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!

A tejcsi nem két szopi között termelődik pihenőidőben, hanem a szopizás közben, a stimuláció hatására. Tehát a tejtermelést azzal tudod növelni, ha gyakrabban mellre teszed a babát addig, amíg be nem áll optimálisan a tejtermelés.

A babáknak van egy intenzitásváltása szopiügyileg 6 hetes kor körül, illetve 3 hónapos kor körül (plusz-mínusz 1-2 hét eltérés lehet). Ilyenkor azt veszed észre, hogy hirtelen nem elég a tej, mert a baba egyik napról a másikra jóval többet akar enni. Ilyenkor kell nagyon gyakran mellre tenni a babát és a tejtermelés 1-2 nap alatt alkalmazkodik az igényekhez. Nem baj, ha egy picit nyűgösebb ekkor a baba, át kell vészelni, éhen nem hal.

Csak akkor szabad a másik mellre áttenni a babát, ha már teljesen biztos, hogy egy csepp tejcsi se jön az előzőből. De ha hatékonyan és kitartóan szopizik a kismanó, akkor ez szinte nem fordul elő, mert a szoptatás alatt folyamatosan termelődik az utánpótlás.

Én az első pillanattól igény szerint szoptatok, sose volt gondunk, azt persze én is észrevettem, amikor az intenzitásváltások voltak, de szopiztunk gyakrabban és így sose volt gond. Soha nem szedtem semmiféle bogyót vagy teát a több tejcsi érdekében, csak szoptattam.

A kislányom most 4 hónapos, kizárólag anyatejes.

Sok sikert nektek is!

2008. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok..

nekem a csecsemős ismerősőm azt mondta, hogy ne tegyem sűrűbben rá, nem változtat rajta, te ezt honnan tudod? mondta vki, vagy magatól neked így vált be? az én fiam kapálózik és türelmetlen, ha nem jön több belőle. a balban mindig kevesebb van nekem és persze érzem, hogy közben is termelődik valamennyi, hiszen a másik mellem is szurkál, miközben szopizik. neki csak fáj a hasa és nyűgösebb, ha sűrűbben teszem rá. ha 150et megeszik nem jó ha ráetetem pl 2 órával.. sztem.

más ötlet? köszi

2008. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Szia, én a La Leche liga szoptatási tanácsadóitól tanultam sok mindent. A barátnőim is, mindannyian júliusban szültünk (10-en vagyunk) és eddig senkinek nem volt szopigondja, mindenkinek kizárólag anyatejes a babócája, sőt mindannyian raktunk el fagyasztóba is tejet és néhányunk babájának (az enyémnek is) van tejtestvére, tehát adni is tudunk.

Ha beírod a keresőbe hogy La Leche Liga, találsz infót róluk. Meg lehet őket keresni telefonon is, személyesen is, segítenek és nagyon profik. Egyik ismerősömnek mellgyulladása volt, elég brutális, másfél liter gennyet szívtak le a melléből. Ezek után persze a teje is elment. Felkereste az előbb említett tanácsadókat, visszajött a teje, azóta is anyatejes a babája. Próbál meg, megéri!

2008. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!