Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges úgy leszoktatni az...

Lehetséges úgy leszoktatni az éjszakai szopásról, hogy az esti (elalváshoz) megmarad? És mi lesz a hisztivel?

Figyelt kérdés

15 hónapos gyerekem van. Nappal már egy ideje nem szoptatom, este viszont mindig szopás közben alszik el. Éjjel átlagosan háromszor kel, még sosem aludt végig egy éjszakát sem.

Ilyenkor nem sokszor próbálkoztam cicin kívül mással, mert halálosan fáradt vagyok, viszont tudom, hogy ha így megy tovább, az is maradok, és már unom.

Kényelmetlen szoptatós pózban feküdni, és úgy aludni, hogy mikor kint marad mellettem (mert beájulok szoptatás közben), ott forgolódik, a fenekét az arcomba nyomja, a lábát a hasamba fúrja, ezerszer feleszmélek, visszatenném a kiságyba, de egy gondolatnyi idő alatt, egy mozdulat közben visszaájulok. Reggelre fáj a gerincem, csípőm az éjjeli nyomorgástól meg a lehetetlen pózoktól.


Pár hónapja sikerült 1-2 alkalommal úgy visszaaltatnom, hogy kivettem magam mellé és simogattam, csoda volt. De ez csak pár napig tartott, valami kivételes időszak volt. Mint mikor félévesen két héten keresztül reggel ötig aludt egyhuzamban, aztán hopp, megint elkezdett éjfélkor kelni.


Szóval általában ordításba torkollik, ha nem szoptatom meg éjszaka. Ma éjjel is ez volt, de valami szuperdurván! Nem is keserves volt, hanem dühös, hajnal fél 5-től reggel 7-ig sikítós hangon üvöltözött, tépte a ruháját, már azt hittem, ráhívok egy ördögűzőt. És ilyenkor nincs az, hogy jaj, majd hozzábújok, meg simogatom és megnyugszik, neeem. Nem is hagyja. Ellöki a kezemet, rúgkapál, vergődik, leordítja a fejem. Vizet, ennivalót, cumit nem fogad el, azoktól is "dührohamot kap". Semmit nem lehet vele csinálni. Vagyis sétálni lehetne, de azzal cseberből vederbe kerülök, nem akarok sétálni, örülök ha megállok a lábamon, a kiságyból kivenni is nehezemre esik.


Fáradt vagyok, és egyre többször már mérges is, elegem van az éjszakai felkelésből, szoptatásból.


Ha kitartok néhány éjjel, leszokhat róla úgy, hogy az esti szopást azért még meghagyjuk? Látott már valaki ilyet? Vagy csak drasztikusan megy, teljes cicimegvonással? És szerintetek meddig, hány éjszakán keresztül hisztizhet ilyen kitartóan? Mert én megdöglök...


Bocs, hogy ilyen hosszan írtam és nyávogok, csak jólesik kipanaszkodni magam, mert természettől fogva nagyon alacsony vérnyomású és nagy alvó (min. 9 óra) vagyok, vagyis lennék, így különösen megvisel az éjszakázás, el sem hiszem, hogy bírom ezt már több mint egy éve.


A válaszokat köszi szépen!


2020. ápr. 4. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ajajj, mindjárt jönnek a "te vállaltad, te rontottad el, mit hisztizel én már 6 éve nem alszom stb.." kommentek.

15 hónaposan szerintem éjjelre nyugodtan megvonhatod tőle, maximum lesz 1-2 rossz éjszakátok, de utána jobb lesz. Attól még este nyugodtan tudod így altatni. De kitartónak kell lenni, nem pedig mondjuk egy óra sírás után megunni és engedni neki. Ennyitől nem lesz lelkisérült, attól viszont igen ha az anyja nyűgös, kialvatlan, rosszul érzi magát, elege van stb.. Kitartás.

2020. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Még annyi, hogy én ugyanilyen helyzetben, mikor leszoktattam, az apja ment be hozzá. Adott neki inni, megnyugtatta, visszarakta a kiságyba és síráskor nem vette ki, de vele maradt végig ameddig elaludt.
2020. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én is 15 hósan szoktattam le az éjszakai evésről. Az első 3 éjjel volt nehezebb utánna már semmi. Igaz nekem reggel délbe este cicizik még de éjjel már nem kéri és azóta át alussza az éjszakát. 20 hónapos.
2020. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ott a "gond", hogy éhes éjjel, nem csak szomjas, ezért hiába megy az apja. Este pedig hiába iszik tápszert normál vacsi után, mégis megéhezik. 13 hónapos

Ha nálatok is esetleg ezért "hisztizik", nem sokat tudsz tenni.

A nagy más volt, ő nem ébredt, de nem is volt ilyen bélpoklos. Vicc hogy a nagy volt jobb súlyban, a kicsi egész vékony, ezért nem szoktatom le.

2020. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 khniki ***** válasza:
59%
5 hósan szoktattam le. Ki sem vettem a kiságyból, csak simiztem, amíg vissza nem aludt.
2020. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves, megértő válaszok jöttek.

Nekem többen azt mondták, hogy úgyis csak akkor szokik le az éjszakai ébredésről, ha már egyáltalán nem szopik, nappal sem, este sem, de sajnálnám tőle teljesen megvonni. Ezek szerint van remény, hogy csak az éjjeli szopást szüntessük meg.

Igen, mások olyan könnyedén tudnak legyinteni, hogy "á, évek óta nem alszom", mintha csak egy szelet csokiról mondanának le, senki nem mondja, hogy úgy kivan hogy nekimegy az ajtófélfának, pedig szerintem (nekem) egyelőre messze ez a gyereknevelés legnehezebb része. Újszülött korában, mikor még többször kelt, az beillett volna kínvallatásnak, mostmár "csak" krónikusan mosottsz*r vagyok.


Nem hiszem, hogy éjjel éhes, mert olyankor elutasítja a kaját is, csak cicit akar. Azért mindig próbálkozom, megkínálom.


Most reggel, miután lassanként kiszállt belőle a sátán, a teljes kimerültségtől elaludt a járókában, és negyed egyig durmolt. Egyem meg. Ez kemény menet lesz.

2020. ápr. 4. 13:43
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
15 hós. 11 hónaposan 1x amikor a férjem még ébren volt éjjel 1kor ő ment be hozzá az ébredésre. Vissza altatta vízzel. Másnap sértődötten még szoptattam éjjel. Aztán rá jöttem, hogy igazából ha így el tudjuk hagyni miért ne. 🤷🏻‍♀️ Azóta nincs éjjel szopi. Semmi sírás nem volt nálunk ezzel. 12 hónapos korától már csak a reggeli és az esti van, de ez így mind a kettőnknek jó, így most még nem tervezem elhagyni. Tény mondjuk, hogy 8 hónapos korától kb, amikor nagyon sokszor kelt próbáltam változatosan altatni és már akkor sikerült, hogy éjjel 1x szopizott, máskor simi vagy cumi (1 évesen elhagytuk a cumit) vagy víz vagy mellé bújás.
2020. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok... 1 éves korától lett jó alvó. Azelőtt minimum 2-3x kelt. Azóta van, hogy átalussza az éjszakát. És fogzást leszamítva 0-2x kel, de azt is érdekesen. Jellemzően 1 előtt kel, így mindig van egy 5-6 órás egybe alvása. Persze a fogzást leszamítva...
2020. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem tudom, mit lehet ezeken a válaszokon lepontozni (mert látom, valakik azt csinálták), részemről mindenkinek ment a zöld.


Persze próbáltam a csak simit, meg a ki se veszemet, meg a csak vizet, mert a legegyszerűbb megoldásokra utaztam. De az én gyerekem olyan, mint a keljfeljancsi, ahogy felébred, szinte még ki sem nyitotta a szemét, rögtön felül, és már kezd is balhézni, nem hagyja olyan könnyen, félálomban lekenyerezni magát mindenféle silány cicihelyettesítővel. És visszafeküdni sem hajlandó. Így kötöttem ki tegnap éjjel annál, hogy hagytam ordítani és megpróbáltam túlélni.


Azért az itteni tapasztalatok adnak ötleteket.


Leírom, mire jutottam most, hátha más is böngészi valamikor ezt a kérdést hasonló probléma miatt. Ma éjjel felvettem egy fél percre, amíg kicsit megnyugodott (mert úgy ébred, hogy rögtön kétségbe van esve), aztán letettem az ágyra, és körbeszórtam állatos keksszel.

Meglepetésemre elkezdte majszolgatni, pedig a kezemből sosem fogadott el ételt éjszaka, de így, hogy "ő találta", kellett neki. Le is feküdt hozzá, úgy eszegetett, néha ivott rá vizet. Tiszta békés volt, még mosolygott is. Ahogy megelégelte a majszolást, elhelyezkedett és elaludt.

Mindkét ébredésénél ez volt.

Nem tudom, most nem fog-e a szopás helyett rászokni a kekszre, igazából azzal nem vagyok előrébb és nem is örülnék neki. De megpróbálom vacsoránál minél jobban megtömni, és éjjel csökkenteni a kekszmennyiséget. Már az is nagy dolog, hogy nem cicin aludt vissza.

2020. ápr. 5. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!