Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek ha tejlázam van?

Mit tegyek ha tejlázam van?

Figyelt kérdés
Mikor fog elmulni, és a babának nem lesz baja tőle
2010. aug. 2. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azonnal menj orvoshoz!!!

Addig is hideg vizes borogatás a mellre!

Gyógyulást!

2010. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Biztos, hogy tejláz? Elvileg a tejláz nem megy 37,5 fok felé. Nekem a kórházban az első héten volt. Majd' szétdurrantak a melleim és folyamatos hőemelkedésem volt. A nővérkék azt tanácsolták, hogy tegyek hideg vizes borogatást a mellemre, de úgy, hogy a bimbót ne érje, mert attól elapadhat a tej. Én egy törölközőt vizeztem, azt tekertem úgy össze és raktam a mellemre, hogy a bimbó kint maradjon (meg a fejemre is, mert az nagyon jól esett). Kb. 1 hét alatt rendbejött. A babámat kellett még sokat szopiztatnom, mert azzal enyhül a feszülés, ha ürül a mell, viszont az én babám besárgult és nagyon aluszékony volt, nehezen tudtam szopizásra bírni. A babának egyébként semmi baja nem lesz a tejláztól!!! Ő csak segíthet a problémán. Amint beáll a kereslet/kínálat, akkor már jobb is lesz! Azt mondták még, hogy ne fejjem, mert akkor csak még több tej termelődik és azzal csak rosszabb lesz. A kórházban kaptam fejfájás-csillapítót is, ha jól emlékszem Panadolt, de ebben nem vagyok biztos, viszont ezt nem tanácsolom, mert azt kapja a baba anyatejjel. Nekem más gondjaim is voltak, ezért kaptam.


Mielőbbi javulást kívánok!

2010. aug. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem felment 39 fokra is a lázam.

Nekem a védőnő algopyrint ajánlott,és hüvös borogatást.És szoptass olyan sűrűn,ahogy csak tudsz.Nekem ezek segítettek.1 óra alatt elmúlt a fájdalmam.Igaz a lázam 2 napig magas volt,de az már olyankor túlélhető,ha nem fáj semmid:-P

2010. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj orvoshoz, ne otthon kúráld magad a hasadra ütve. Nekem 6 hetesen volt, begyulladt a mellem és negyed óra alatt 39 közelében volt a lázam. Ügyelet, antibiotikum, masszírozás ezerrel... nehéz volt, mert úgy be volt állva a mellem, hogy csak a férjem segítségével tudtuk kimasszírozni. És igen, gyerkőcöt tedd rá, amint lehet, de ne ijedj meg, néhány napig átmenetileg kevesebb lesz a tejed, de vissza fog állni. És ne stresszelj, én ekkor álltam le a kislányom folytonos méregetésével és lám, még mindig szoptatok (3 hó), van tejem és a gyerkőc is szépen fejlődik :)
2010. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!