Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporítás céljából most 2...

Tejszaporítás céljából most 2 óránként szoptatok. Mikor fog visszaállni 3 óránkénti kajálásra a picurom?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt lesz több tejem?2.napja csinálom,már a mérleget is eltettem,és csak akkor adok neki pótlást,ha sír a kaja után,és kiürült a cicim.
2010. aug. 8. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem erre nem lehet pontos választ adni. Egyrészt akkor, ha annyit kiszív, h 3 órára elég legyen neki, másrészt pedig akkor, ha te is kivárod a 3 órát.

Próbáld a cicizések alatt jól "megtömni", h több időt bírjon. Adj neki nyugodtan pótlást. Te pedig két evés között félidőben fejj.

Ha azt érzed többet is kibír 2 óránál (persze sírás nélkül), akkor sztem ne vele szaporíts. Ha rászoktatod a sűrű evésre, nehéz lesz visszaállni a neked jóra.

Mennyi idős a babád? Az enyém már 1-1,5 hósan se akart sűrűbben enni. Bár nem vagyunk egyformák.

2010. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és kell jópár nap mire több tejed lesz. Akár 1-2 hét is. Hozzáteszem halkan, én nem győztem kivárni. Már az agyamra ment a sok fejés, és inkább nem kínoztam magam. Úgy éreztem nem nő semmivel. Te légy türelmes.
2010. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
7 hetes.mivel éjszaka már 7-8 órát alszik egyhuzamban,muszály fejnem éjszaka legalább egyszer.Délelött azzal pótolok.Csak kivagyok a sok kaja utáni fejéstől.Meg nem értem,hogy a babám már húzza a mellbimbóm,sír,nem akar szopni,ráteszem a mérlegre,és 40-et szopott.még 20-at ki tudok fejni.Lusta a hátsó tejet kiszopni?Ezért nem volt eddíg több tejem?
2010. aug. 9. 09:54
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hós volt a babám mikor felfogtuk, h azért nyűgösködik, mert éhes. Nem sírt, csak folyton nyavalygott a következő evés előtti 1 órában. Így hirtelen majdnem dupláztuk az adagot. Addig próbálkoztam mindenféle tejszaporító módszerrel, de csak folyton ideges voltam, még sírtam is miatta, h egyik se az igazi. Akkor azt mondtam, h kész, nincs mit tenni, kell a tápszer. Onnanstól kezdve nyugodtak lettünk mindketten, és egy hihetetlenül kiegyensúlyozott picim lett.

Most már azt mondom, h a következő babánál egy percet se fogok gondolkodni a tápszeren. Nem érte meg költeni a sok szaporító dolgokra. Görcsöltem, h tej kell a gyereknek, mert az a jó. De már rájöttem, h anélkül is egészséges lehet. Boldog, folyton mosolyog, csak mostanában kezdett nyűgös lenni, de az a foga miatt van.

Persze ott van az a tábor is, akik (csőlátással) csak az anyatejre szavaznak. Hát nem tudom. Nekem könnyített a lelkemen a tápszer. És a babám is nyugodt azóta.

2010. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj, a lényeget lehagytam. Nem biztos, h lusta. Az enyém pl. türelmetlen és mohó. Mivel a végén már csak úgy jön a ciciből a tejcsi, h várni kell egy percet majd jön, aztán megint várni és megint jön ... (biztos tapasztaltad ezt fejésnél), az én babám meg folyamatosan szívott, így a végén nem jött neki és ordított. De ezt csak te érzed, h lusta-e vagy mohó.

U.i.: Én írtam az első válaszokat is.

2010. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy lelket vertek belém.A másik,hogy mégha tele ette is magát szopi után tápival,úgy csinál,mintha még mindig éhes lenne.még vagy egy percig nyivákol.ilyenkor jó,ha megvárom,míg "leér a kaja a hasába?"
2010. aug. 9. 12:58
 7/7 xStefix ***** válasza:

Sajnálom, hogy egyesek már megint a tápszerre bíztatnak...


Szerintem ne te döntsd el, hogy milyen gyakran szoptatsz még ilyen-olyan célból sem, mert ez így nem igény szerinti szoptatás (és minden más rosszabb ennél). A babádra kellene bíznod, hogy ő milyen gyakran kér. A mostaninál ritkább szopira is akkor fog majd ráállni, amikor az lesz az igénye, illetve olyanok lesznek a körülmények (elég tej, elég erős szopitechnika, elég nagy pocak-űrtartalom stb.).

Ha gyakrabban szoptatsz, akkor elméletileg már pár nap után nő a tejmennyiség - de ha közben pótolsz is, akkor magatoknak húzod az időt! Én azt javaslom neked, hogy pótlást (akár anyatej, akár táp) csak akkor adj a babádnak, ha nagyon kéri és nem tudod megnyugtatni! Ugyanis ami pótlást ma adsz neki, holnap annyival kevesebb tejed fog termelődni. Ezért lenne nagyon fontos, hogy minél többet szopjon és minél kevesebbet kapjon mellé, mert így fog a leggyorsabban nőni a tejed. (Arról nem beszélve, hogy az üveges pótlással közben egy cumizavart is megkockáztatsz.)

Azt írtad, délelőtt is kap pótlást, úgyhogy szerintem most biztosan nem lesz elég, ha csak kétóránként szoptatod (ez nagyobb tejhiányra utalhat). Nyugodtan lehet ennél gyakrabban is, ahogy ő igényli.

Ha bővebbet szeretnél, keress meg nyugodtan privátban, van egy elég részletes ismertetőm a témához.

2010. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!