Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Màsnak is volt diszfòrikus...

Màsnak is volt diszfòrikus tejleadò reflexe, d-mer?

Figyelt kérdés

Az én esetem elég extrém, legalàbbis remélem, szòval csak azért regisztràltam, hogy leìrjam, hàtha segìt valakinek!



Szoptatàs alatt az elején àllandòan itt olvastam a szoptatàsròl, mert nem értettem, hogyan rühellhetem ennyire. Szoptatàs előtt màr sìk idegbeteg voltam mindig. Tejem volt bőven, fàjni nem fàjt az első pàr hetet leszàmìtva, nem gyulladt be a mellem, ment minden ahogy az a nagykönyvben meg vala ìrva... Alapvetően is pozitìv személyiség vagyok, nyugpdtan élünk, a szülés jò élmény volt, a férjem pedig azt sem tudta, hogyan segìtsen az elején. (Ez nem kivagyisàg de fontosnak tartom leìrni az alaphelyzetet, ìgy lesz teljes a kép.) Nem értettem miért ülök akkor ökölbe szorìtott kézzel, zokogva a dühtől majdnem minden szoptatàs elején. Ordìtottam is vele néha, borzasztò volt az egész. Azt hittem utàlom a kisbabàmat meg a szoptatàst és hogy alapjaiban nem vagyok anyànak valò. Àldom az eszem, hogy a nagy szégyenkezés ellenére elmondtam a védőnőmnek (Norvégiàban élek), hogy borzalmasan érzem magam, amikor szoptatni KELL. Ő volt az aki mondta, olvassak utàna a D MER-nek (Dysphoric Milk Ejection Reflex). Linkeltem.



Miutàn kiokosìtottam magam és megértettem, hogy nem én vagyok alapjaiban elb#%&va, hanem a hormonjaim.. és nem vagyok depressziòs, sokkal könnyebb lett! Most 8 hònapos a kismajom és 1-2x naponta még mindig tudom szopiztatni, persze òriàsi önkontrollal és telefonnal a kezemben, hogy eltereljem a figyelmem.



Remélem nem sokan ismernek magukra!



[link]



#Disphoric milk ejection reflex #D-mer #dmer
2020. okt. 22. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Ekkora baromsàgot...
2020. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem hallottam róla

De tuti pszichológushoz mennrk, ha így éreznék

2020. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ne haragudj de ezt kár volt leírnod. Az emberek már mindent kitalálnak csak h igazolják a viselkedésüket. Nem kell szoptatnod ha nem akarsz, ennyi a történet. Azzal h úgy szoptatsz h közben a pokolba kívánod most is, nem váltod meg a világot, sőt. Az meg h kismajomnak hívod a babádat sok mindent elárul rólad.
2020. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Mèg csak hallottam erről, szemelyesen nem ismerek olyat, akinek ez volt. Sajnos nem kap eleg nyilvànossàgot, hogy ilyen lètezik. Nem pszichológiai, hanem hormonàlis problèma, màsodik.
2020. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. Javaslom az empàtia szò kiguglizàsàt!


2. Ebben ez a szép, ahogy a cikkben is le van ìrva, hogy a szoptatàs utàn, mikor rendeződnek a hormonok, elmùlik. Ez is része az őrületnek..

2020. okt. 22. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem hallottam erről soha, de hát miért ne lehetne.

3-as mi is hívjuk kismajomnak, szerintem nagyon aranyos becézés és a kismajmok is nagyon aranyosak.

2020. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


A szülés utáni depi is hormonális, mégis kezelik



3 éve szoptatok..

/ nem 1 gyerek/


Nem biztos, hogy tudnék így élni, hogy x óránként a mélyponton vagyok



Ha a szülés utáni depit, akkor gondolom ezt is tudják kezelni..

2020. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2.Ezt ugy kell elkepzelni, hogy mielott beindul a reflex, hirtelen leesik a dopamin szint es nagyon rohadtul erzed magad. Aztan mintha elvagtak volna. HA az ember tudja mivel all szemben, akkor tul tudja tenni magat rajta, kar lenne ezert a hormonrendszert pisztergalni ami amugy sem semmi szules utan.:)


4.Pontosan! Kiolvastam az internetet es semmi. Ez az egyetlen magyar cikk amit talaltam.


6. Az elott en sem, ezert akartam leirni.:)


3. Tehat kitalaltam valamit, hogy ne kelljen szoptatni. Aztan szoptatok, hogy panaszkodhassak? Nem sok ertelme van a kommentednek.

2020. okt. 22. 21:46
 9/11 Nazaret ***** válasza:
100%

Hát képzeljétel el, én 28 év után jöttem rá, hogy mi is történt anno!!!

A nagylányomat tudtam szoptatni!!! De kb. három hónapos korára, mire már jól belejött és erős lett a tejleadó reflexem is valami bizarr és megmagyarázhatatlan történt velem! Minden szoptatás beindulása után iszonyatosan elkezdtem félni, levert a hideg veríték, attól tartottam, hogy kiesik a baba a kezemből, mert szédültem, forgott velem a világ! Végül is hat hónapig szoptattam. DE akkoriban senki sem tudta nekem megmondani, hogy mi ez! Vért vettek, hogy nem vagyok e vérszegény, de semmi negatív! Ez a betegség igenis létezik, bárcsak az én időmben ismerték volna ezt az állapotot!!Ez nem úri huncutság!!! Talán akkor tovább tudtam volna szoptatni!

2020. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azta! Tök érdekes, hogy nàlad félelemként jelentkezett, nàlam meg inkàbb dühként.

Nem szabad ezt alàbecsülni és nyilvàn hisztériàt sem kell generàlni köré, de igenis fontos ròla beszélni.

Köszi, hogy leìrtad a tapasztalatod, képzeld el neked mekkora megvàltàs lett volna olvasni ròla anno.:)

2020. okt. 24. 23:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!