Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejem nincs csak egy éhes...

Tejem nincs csak egy éhes babám , mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Kislányom ma 11 napos 4 kgval született , kb mostanra hizta vissza a súlyát. Szoptatni szerettem volna, próbáltam minél többször mellre tenni, fejtem is , viszont összeszedtem valami hasmenős vackot ezáltal nagyon keveset ettem és ittam és egyszerűen nincs tej. Napi max 30 mili , így a baba egyelőre tápszert kap. Egyszerűen nem bírtam tovább mikor ordított hogy éhes.

Viszont a tapszerből simán megeszik 4.5 óránként 120 milit de az utolsó óra már kin mert sokkal előbb enne, ami szerintem nagyon sok az ő korában. Mit tudok még tenni hogy esetleg megmentsem a tejcsit ? Illetve mennyire normális hogy ekkora mennyiséget eszik a baba ?


2020. dec. 23. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
4-5 oranként 120 milit? Nekem 2-3 oranként evett 90-120 milit. 2.naptól tápszeres.
2020. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az 5 órát nem igazán húzza ki, esetleg éjszaka . A dobozon az áll , hogy naponta 5 szor 120mili ő viszont ugye inkább hatszor kap ha 4 órával számolok .
2020. dec. 23. 21:47
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus ő egy ujszülött. 3 óránként kapjon. Hívd fel a védőnőt.
2020. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne 4,5 óránként etess egy újszülöttet. Egyen amennyit kér, ahányszor kéri.
2020. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Angliában élünk az itteni védőnő javasolta a 4 óránként etetést.
2020. dec. 23. 21:59
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Mit tegyél?

Adj neki enni. Ne a dobozon lévő utasításokat alkalmazd. A saját babád igényeit figyeld.

Túlenni nemtudja magát,ami sok az úgyis visszajön.

2020. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tej, adj neki tápszert. Ha éhes semmiképp se várj 4-5 órát.
2020. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

3 óránként adj neki, akkor adhatsz 90 ml de ha éhes akkor adj még neki. A Vedőnő csak iránymutató, ajánl. Soha nem annyit evett a babám mint amennyi a dobozon volt, úgy készítettem ahogy kell, víz+mérőkanál de sose olyan mennyiséget evett. Minden baba más, a dobozon is egy átlag baba ajánlott mennyisége van. Van amelyik baba kevesebbet eszik, akkor meg kell tömni ? Nem.

Egyébként ha 5x volt a dobozon ő volt hogy 6-7x evett. Én is aggódtam rajta de doki+Vedőnő mondta hogy nem gond. És ő 2 hónaptól volt full tapszeres és amikor már többet “kellett” volna ennie a doboz szerint ő maradt a kevesebbnél és inkább többször kért. Egyszerre nem fért bele annyi.

Most 15 hónapos és este 3 dl tapszer+ 1,5 dl vizet iszik úgy hogy vacsorázott ! De napközben sosem enné/inná ezt a mennyiséget egyszerre. Minden baba más.

2020. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Csak az a baj, hogy holnap karácsony és nincs védőnő, de meg lehet oldani nélküle is.

1. Igyál minél többet és az etetéseket mindig szoptatással kezdd! Szívja ki ami a mellekben van, mind a kettőből szoptatsd meg utána pótold tápszerrel, így visszajön a tejed. Ne tégy le róla, még visszajöhet.

2. A kisbabád éhes. Ez kevés, amit adsz. Ilyen idős babát 3-4 óránként etetni kell. Mivel 4 kilóval született, éjszaka elég egyszer is etetni.

A lényeg, hogy szoptatsd, akkor lesz tejed!

Egy szülésznő

2020. dec. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Hu lányok, engem nagyon rosszul érintett ez a kérdés... Kérdező, komolyan azért éhezteted a babádat, mert a védőnő azt mondta? Hát mit érezhet szegény, hogy 5 óránként ehet csak? Az én 10 hónapos lányom 3 órát se bír ki kaja nélkül, de én se!!
2020. dec. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!