Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogzás alatt fájdalmas szoptat...

Fogzás alatt fájdalmas szoptatás? Más is tapasztalta?

Figyelt kérdés

5,5 hós a kislányom, egyre jobban jönnek a fogai, ömlik a nyála, rág mindent. Amióta ennyire érzékeny az ínye, a komfortszopi rész nagyon fáj néha, gondolom jól esik neki, hogy dörzsöli a bimbóm az ínyét, neki puha, nekem viszont nagyon fáj. :( Most már mindkét bimbóm, pirosak is szoptatás után, meg érzékenyek.

Más is tapasztalt ilyet? Idővel elmúlik, vagy minden fogzós időszak ilyen lesz?



2021. jan. 14. 12:21
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem is ezt csinálta a babám. Mondjuk ő 7,5 hósan leszoktatta magát a ciciről, bár akkor már volt foga és harapott is. Az rosszabb volt.

Szerintem babafüggő is a dolog. Próbálj meg rágókát adni neki, hátha "átszokik" arra és azt fogja rágni. Amíg ki nem bújik a foga valószínű ilyen lesz sajna. :/

2021. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a rágókákat eldobja, nem kell neki. Valószínű az túl kemény, és fáj neki, ahogy nyomja az ínyét.

Rendes szopizásnál nincs ilyen szerencsére, csak mikor félálomba kerül, és már csak "cumizik" rajta.

Remélem, enyhül majd, mert most néha pokolian fáj :(

Köszönöm a válaszod!

2021. jan. 14. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd. Amikor már nem eszik, vedd le a melledrol. Nem muszaj azért szenvedni. Magától nem valószínű hogy leszokik róla, ha már egyszer elkezdte csinálni.
2021. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az lesz. Ki szoktam szedni a mellbimbómat ilyenkor finoman a szájából, ha felébred rá, akkor kéri vissza, szív párat rendesen, és alszik tovább. Amíg nem fáj, hagyom, aztán ha fáj, megint kiveszem... ha nem ébred rá, akkor jó, ha igen, akkor kezdődik elölről. Ha nagyon sokáig megy ez, lehet ilyenkor inkább a cumit adom majd neki... inkább azt szívja, mint hogy engem rágjon.
2021. jan. 14. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor azt csináltam, hogy kisujjamal választottam le a ciciről, s mikor kereste gyorsan cumit adtam a szájába. Nem cumizik, ő szopja az ujját, de ilyenkor bevált. Szopizta a cumit pár percig, majd kiköpte és mélyen aludt.
2021. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagytam. Mindig a kisujjammal elválasztottam a bimbóról, és mondtam neki, hogy "ez fáj anyának, ne harapj!"


Egy idő után megtanulta.


2 évig szoptattam, nem volt probléma a harapás, leszokott róla.

2021. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Annyit írok még, (előző vagyok), hogy az én lányom 3 hónaposan kezdett fogzani, de csak 10 hónaposan jött ki az első fog hegye.

Szóval a fogzás nagyon elhúzódott.


De nyugodj meg, az ínyével is tudott harapni.

2021. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Kedves utolsó. Fiam is elkezdett 3 hósan fogzani. Visit, ordit, fáj neki. Tömi az öklét. Végig ilyen volt nektek is 10 hóig? :O

Nem merek mindig fajdalomcsillapitozni, egyreszt később mit adok, másrészt nyilván nem tesz jót neki. Tipp, tanács? :)

2021. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 nekünk is ilyen sokáig tartott, bár nem 7-es vagyok. De nem végig konstans. Időszakokban jött. Adj neki nyugodtan nurofent. Semmit nem érsz vele, ha nem, csak meg rosszabbak lesznek az éjszakák. En mindig estére adtam neki, ha úgy láttam, kell.
2021. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8as! Igen, ilyen volt!


Ráadásul nem is ad(hat)tam fájdalomcsillapítót, mert a lányom ismeretlen eredetű májbetegséggel született. Szóval nem mertem terhelni gyógyszerekkel... Csak kenőcsöket használtunk (Dentinox, Dolo gél), meg rágókákat.

2021. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!